What's new

OUTDOOR - PYTANIA

G

Guest

No ja to troszkę inaczej robię. Wykiełkowane pestki lądują w obciętych butelkach z ziemią na balkonie już od początku kwietnia. Mam szczęśliwie balkon po południowej stronie :) Jak mają być przymrozki w nocy, poprostu przenoszę do domu. Dzięki tej metodzie z wykiełkowanych ziaren miałem 100% przeżywalność roślinek. Moczę ziarna co tydzień jedną partię więc co tydzień butelek na balkonie przybywa. Na balkonie sadzonki mieszkają ok 3 tygodni i po tym czasie sukcesywnie co tydzień wywożę część na przygotowane wcześniej poletka. trwało to w ubiegłym roku do pierwszej połowy czerwca. A pierwsze ziarno do wody poszło chyba 6 kwietnia (śmigus dyngus :D)



pozdro1410
 
Witam wszystkich forumowiczów ;P Mam pytanie czy ktos z was mial moze Twiligh x BigBud na outdoorze?? Jesli tak to jak sie sprawowal? czy doszedl do konca? no i czy dobre loty po nim sa?
 

Yarcio

Member
Dokladnie, poczytaj zanim wezmiesz sie za uprawe, bo nic Ci z tego nie wyjdzie...
TxBB dochodzi na oucie, w pazdzierniku bodajze. Palenie mocne, przechodzi na strone indyjki, niewielka domieszka sativy.
 
Last edited:
Yarcio ale ja już mam doświadczenie jako takie z uprawą :) W tamtym roku miałem roślinke testowa na indoorze, zebralem z niej pare g zacnego ziolka, a teraz przygotowuje się do pierwszego outa.. a ten temat to przeciez outdoor - pytania wiec uważam że moje pytanie było jak najbardziej słuszne
pozdro
 

Dr. Dyzma

New member
witam
mam pytanko wiosna nadchodzi i poraz pierwszy bede startowal na dworze. jak do tej pory tylko uprawialem indoor hydroponicznie.
pytanko brzmi czy jak zroie 3 - 4 tygodniowego vega w hydro czy bede mogl pozniej bez problemow przesadzic do ziemi?? bo nie chce od razu wsadzac do ziemi gdyz z hydro sa lepsze efekty wzrostowe..

dzieki i prosze o odpowiedzi i sugestie.
:joint:
 

hodowca85

Member
Jakie ty masz te kostki? Te małe startowe? Przecierz korzenie w zbiorniku -w ciągu tych 3-4 tyg rozrosną ci sie ze masakra! -zreszta wiesz to chyba przecierz...,ale jak mówisz ze nie bedziesz miał pózniej problemu z rozrywaniem korzeni - to nie widze zadnych przeszkód zebys pozniej zaniosł to na dwor ,wykopał dziure i przysypał dobrą ziemią... aha tylko nie zapomnij o obfitym podlaniu wodą odrazu po przesadzeniu.
 

Dr. Dyzma

New member
startowe sa na 2 3 dni po wykielkowaniu zaraz po tym przesadzam je do kostek wiekszysz 12x12 x12 wiec maja wystarczajaco duzo miejsca do rozpuszczania korzeni...
wiec mowisz ze nie powinno byc problemow z przesadzeniem do gleby??
dzieki serdeczne pozdro
 

Feel Fine

Member
zastanawiam się czy kupowanie ziemi w granicach 20 zł za worek 50 l ma sens ... pod względem kasy na pewno bo mam do wyboru o polowe tańsza uniwersalna z ph ~6,5 , przy sadzeniu 40 krzaków jest to spora oszczędność bo pod krzaka myślę dawać 25 l dołek To jest jakieś 1000 litrów ziemi czyli 20 worków . Nie mam dużego doświadczenia w oucie wiec nie wiem jak mi się to przełoży na plony .Dolomity i oborniki wszelkie inne nawozy już zdobyłem więc tak czy siak bede dodawał do ziemi , Oszczędzać czy nie ?!
 
G

Guest

Ja w tym roku nie bede kupowal zadnej ziemi - stanowczo za duzo roboty! - bede jechal cos takiego w tym roku:

robienie dolkow:
miejscowa gleba + dolomit + kurzak albo saletra amonowa (bardziej na dno by mlode korzonki sie nie spalily) + azofoska

ewentualne dowozenie na vegu:
biohumus

kwitnienie:
(poczatek kwitnienia) planton K + (w srodku kwitnienia) PK13/14

Miejscowa gleba wyglada niezle wiec raczej sie nie martwie ^^

 
Shaman Trip said:
robienie dolkow:
miejscowa gleba + dolomit + kurzak albo saletra amonowa (bardziej na dno by mlode korzonki sie nie spalily) + azofoska

Co ma na celu dawanie dwoch mocnych nawozow azotowych (azofoska i saletra amonowa)? Jak chcesz to sypac to wybierz jeden z nich.

Shaman Trip said:
kwitnienie:
(poczatek kwitnienia) planton K + (w srodku kwitnienia) PK13/14

Tu juz w ogole nie ma sensu. Obydwa nawozy to potas+fosfor (PK)
 

rberciol

Member
Szaman tez nie widzę sensu.. Ja robie gleba + dolomit + azofoska. Wymieszam ziemie z tymi dodatkami. Z deszczem powinna sie nawet słaba gleba dobrze dowartościować. Rok temu mieszałem tak z kupną glebą, rosło wyśmienicie:)
 
G

Guest

Big Green Worm said:
...Tu juz w ogole nie ma sensu. Obydwa nawozy to potas+fosfor (PK)

Planton K to rzeczywiście potas i fosfor. Preparat PK13/14 to jednak stymulator absorbowania tych pierwiastków. Sam producent zaleca jednoczesne podawanie go razem z nawozami zawierającymi te składniki.

Ja również nie kupuję ziemi w tym sezonie. No może troszkę :D Konopie rosną świetnie w prawie każdej ziemi. A na moich miejscówkach jest całkiem niezła.
 

white_pony

Member
Ja jesienią przekopałe moje hektary z kurzakiem, na wiosna chciałem przekopac raz jeszcze z krowiakiem i dolomitem, to wszystko czego mam pod dostatkiem Jak sądzicie tyle wystarczy?? Ziemia na spotach tez z wyglądu nie jest najgorsza, pozdr....
 
G

Guest

Pewnie, że wystarczy. Właśnie tak jest chyba najlepiej. Zawsze pluję sobie w brodę wiosną, że jesienią mi się nie chciało hehe.

I jeszcze złota zasada:
Zawsze lepiej wszystkiego dawać za mało niż za dużo :D
pozdro1410
 
Last edited:
Top