What's new

Outdoor 2012

hempfield

Organic LED Grower
Veteran

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Asa exact trebuie sa notezi in raport data germinarii? :joint:

felicitari tuturor celor ce va ocupati de outdoor anul acesta, cativa dintre voi m-au facut sa imi para rau ca nu pot face si eu un out cat de mic anul acesta, dar au fost si cativa care par nemultumiti de conditii, cand soarele e gratis si face minuni, iar asta ma intristeaza oarecum. oricum, sper ca la toamna sa nu mai aud pe niciunu ca nu are ce fuma! succes tuturor! :wave:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Asa exact trebuie sa notezi in raport data germinarii? :joint:

felicitari tuturor celor ce va ocupati de outdoor anul acesta, cativa dintre voi m-au facut sa imi para rau ca nu pot face si eu un out cat de mic anul acesta, dar au fost si cativa care par nemultumiti de conditii, cand soarele e gratis si face minuni, iar asta ma intristeaza oarecum. oricum, sper ca la toamna sa nu mai aud pe niciunu ca nu are ce fuma! succes tuturor! :wave:

Trebuie sa stim tot, ora, minutul, secunda ...a, si sa nu uitam, persoana. :laughing:

Am gasit de curand niste seminte in bud din outdoorul de anul trecut si ma gandeam sa le sacrific, sa le bag direct in pamant, poate-poate iese ceva din ele. Stiu ca nu e prea tarziu, dar avand in vedere ca le-as germina direct sub soare, nu stiu ce sanse de reusita au. Dar incercarea moarte n-are.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Noroc cu bunul tau prieten canepa, ca de nu, nu aveai seminte prin bud gata de plantat...
LE: Explo, I was pulling his leg...
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
adevarat noroc.. de parca ai mare lucru de facut cu vre-un cross primar cu canepa in el.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
In gradina ...

In gradina ...

Experimentul cu Rudy se apropie de sfarsit. In urma ultimilor ploi planta s-a razvratit si a inceput sa creasca cu atata forta incat a smuls din pamant toate ancorele care o tineau priponita. Cum riscurile de a o mai creste in gradina devenisera prea mari am hotarat sa o tai, asa ca i-au fost retezate toate crengile pentru a vedea daca se mai poate regenera:

 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Da, si mie imi pare rau dupa ea, dar nu doar razvratirea ei i-a decis soarta, ci faptul ca incepuse sa fie observata.
 

iLoveTHC

Member
Este plin campul de rudy, nu are rost sa te risti. Am dat o "fuga" repede sa vad cateva locuri si pot sa va spun ca este plin, masculi plini de saculeti si foarte inalti.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai cam acum e apogeul masculilor de canepa, in curand se vor stinge din viata. daca mai ai ocazia poate tragi si niste poze! :wave:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
am mai spus asta, strainurile care incep inflorirea mai tarziu nu se polenizeaza din cauza canepii, sau se polenizeaza doar la pistilii aparuti in prima faza, cei ce fac parte din preflower cum s-ar zice.. cel putin asta am invatat eu dupa primii 2 ani de polenizare aproape totala.
 

guerillagrow

New member
Salut, am primit niste seminte (nu stiu ce strain sunt) si o sa am timp sa le pun la germinat doar la inceputul lui iulie. Vrea sa imi spuneti daca e prea tarziu.In acest caz o sa cumpar seminte autoflower.Multumesc!!!
 

benq

Member
unde tin eu plantele e plin de canepa si la soiurile care infloresc la sfarsitul lui august primii muguri sunt polenizati iar la cele care infloresc la inceputul lui septembrie nici o urma de polenizare.La cele autoflower le pun mai repede pentru a termina la jumatatea lui iulie sa nu fie afectate de canepa.

@guerillagrow daca nu stii de calitatea semintelor si ce soi sunt nu e recomandat sa incepi cu ele. Poti sa le plantezi linistit chiar si la inceputul lui august.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Eu am vazut canepa plina de polen inclusiv la inceputul lui octombrie , iar plantele femela aveau seminte in diverse stadii de dezvoltare, deci probabil ca depinde si de tipul de canepa. Daca se incruciseaza cu soiuri care termina tarziu, spre iarna, e foarte posibil sa isi decaleze programul de inflorit.

Momentul cand sunt germinate semintele normale decide doar dimensiunea finala a plantei, deci si cantitatea recoltei. Ar mai fi si faptul ca o planta mai dezvoltata soporta mult mai bine momentele de seceta decat plantele cu radacini mici.

Si eu am bagat cateva seminte la incoltit pentru outdoor (fara pretentii prea mari) si sper (daca ies ceva - desi e un pic cam cald pentru germinarea lor) sa le scot afara intr-o saptamana sau doua.
 
Top