What's new

Outdoor 2012

sanducu

Active member
intr-un post mai vechi din thread-ul asta sunt ceva poze cu toate plantele inainte sa le duc afara, cam toate au iesit in aceeasi saptamana... eu am tinut in balcon 3 si am dus out 57 de plantute din care deocamdata am avut 7 masculi sa zic...
legat de dezvoltare... cat le aveam aproape o parte dintre ele(un cross de purple ceva, nu stiu atat de exact fiecare ce e,doar ca sunt cam jumatate incrucisari de purple cu un skunk crescut de vreo 4 ani in Ro, plus ce am mai gasit in tot felul de mugurasi ce mi-au placut) au luat-o putin inainte, toate fiind in aceleasi conditii, in rest nimic deosebit... acum sunt intr-o gradina, si am incercat sa le grupez putin, iar vreo 15-18 plante le-ampus intr-o zona mai putin luminata direct pt ca nu aveam o alta solutie pt ele ca sa nu compromita locul. in afara de astea in rest toate sunt plasate ok, aveau acum o sapt in jur de 60 cm inaltime, unele cu internoduri mai lungi altele mai scurte, fiecare dupa cum i-o fii numele si neamul...
 

MJgrow

Active member
conteaza mult pamantul... In cazul meu am un pamant galben, argilos si trebuie sa ma duc cu ceva mancare la ele daca vreau sa scot ceva.

Cam asta e perioada cand incepe sa explodeze in crestere. Trebuie sa profitam de ea putin :)
 

sanducu

Active member
la mine pamantul e destul de bun, gradina aia n-a mai fost lucrata de multi ani, asa ca am curatat spoturile unde am pus, am sapat bine, si chiar ma gandeam daca sa le mai duc si ceva nutrient sau sa le las doar in pamantul de acolo
 

MJgrow

Active member
daca are nevoie de nutrienti iti dai seama dupa culoarea frunzelor...

Daca zici ca e si gradina, si e nelucrata de mult timp... ma cam indoiesc.... dar poti pune si nutrient pentru o crestere mai buna sau reglare de deficiente.

Daca ai atatea plante, poti experimenta lejer pentru viitoarele outdooruri. Cu 2-3 pante iti asiguri nesesarul de 1 an pentru tine...
 

sanducu

Active member
ma gandeam ca mai am niste biobloom si peste vreo luna asa sa le dau de vreo cateva ori. acuma legat de experimente pe ele... daca as fi stat acolo ar fi putut fi vorba de chestia asta, dar stau cam departe de spot, si pt o deplasare acolo imi ia o zi de dimineata devreme pana seara pe la 11(asta cu masina sau bus) ...sa fiu inapoi acasa, plus ca am si mult de lucru si multe responsabilitati asa ca incerc sa ajung macar o data pe sapt sau cam la 10 zile la ele. planuiesc sa le ingrijesc asa mai clasic, un pic de tunsoare, si legate putin sa nu se inalte, in rest... doamne ajuta! sau doamnelor ajutati-ne:huggy:
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Faptul ca gradina nu a fost folosita nu e un lucru rau. La mine, de exemplu, cultivam legume de multi ani pe aceeasi parcela de pamant, si adugam gunoi de grajd mai rar spre deloc in ultimii ani. Dupa un timp legumele se descurcau tot mai slab asa ca am sapat si folosit o alta parcela de pamant pe care nu a fost cultivat nimic niciodata. Plantele erau impresionante, nu mai avusem legume asa mari si gustoase. Dar pentru mj, in mixul din groapa poti pune mranita si in flower le mai dai un tea sau alt fert.
 

sanducu

Active member
yup, thanx... o sa fac niste poze in cateva zile cand ma duc pe acolo si mai discutam cam ce ar mai trebui facut...bafta tuturor
 

benq

Member
picture.php

double dutch 29 zile
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Are vreo doua frunze putin galbene in varf, dar in rest arata foarte bine... Nu incepi sa o legi putin ? Sau nu e in pericol sa fie gasita si o lasi sa creasca in voie ? Succes cu ea, HJ.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cam pe unde sunt frunzele cu problema ca eu nu le vad..

felicitari benq, arata f. bine, si e un candidat perfect la a se face monstru, cum spuneam mai devreme pe aici pe thread! :wave:
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Acolo jos in dreapta parca o frunza are putin galben in varf, dar poate o supra-analizez : )) Oricum, are mari sanse sa fie ditamai tufisu'... Si clone poti lua la greu din ea... Ce frumos...
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
:laughing: da benq, si io am observat ca ai un "nod in papura" cum s-ar zice... cum de s-o fi ingalbenit frunza aia nici ca ma duce capul, hehehehew...:joint:
 

benq

Member
Frunzele galbene sunt de la camera de la telefon :D

In seara asta am facut o plimbare pe la spotu cu autoflower si ghinion de o saptamana de cand le-am mutat cam galbejite si nu au crescut deloc in intaltime :( Le-am dat fertilizant si sper sa isi revina .Doar 2 dau semne ca le merge bine restul ghinion. In afara de asta am bulit si directia sau planetara la masina din cauza drumului . Revin cu niste poze in weekend.
In alt loc unde am pus un ak vad ca ii merge binisor tinand cont ca l-am bagat in pamantul de pe camp.
picture.php
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
AK 47, now nigga stop that ! Al tau e de la semintele serioase ? Ai mai avut strainul asta afara, a terminat la timp ? Eu am planuit sa bag niste White Russian de la ei si Claude mi-a zis ca el nu s-ar risca la latitudinea mea, ca pot avea probleme cu mold...
 

benq

Member
e auto si e de la female seeds producatorul zice ca in 56 de zile termina acuma nustiu.
Recomand biddy early de la serious seeds zilele asta comand si eu 2 boabe.
 
I

iuda

trebuia sa sapi pamantu in jurul lor mai mult sa crapi buruiana din juru ei , deaia arata asa lungi si galbene
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Ce vezi tu lung si galben ? Plantele arata ok... In plus buruienile alea uscate din jur au si ele rolul lor...
 
Top