What's new

Outdoor 2012

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Sau stropiti din greu cu insecticid si va mirati pe urma de ce va doare capul si va e rau dupa ce fumati iarba respectiva.
 

MJgrow

Active member
Oare vremea asta nu mai da semne de inbunatatire?

Ca a tot plouat... orcum totusi a fost oarecum alternata situatia. dar mai vrem si noi oleaca de soare si caldura...

Nu de alta dar cand s-a incalzi serios in 2 zile o sa ajungem la 30 de grade. Nu o sa stim de unde ne-a pocnit :)
 

benq

Member
la 22 de zile am mutat si eu double afara
picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Buna protectia naturala impotriva melcilor, dar cum de nu e nici un fel de alta vegetatie prin preajma, mai ales dupa ploile din ultima vreme ?
 
S

Spartanul

n-as vrea sa vad ce o sa se intample la urmatoarea ploaie.eu zic ca pe planta ta scrie X
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cannabisul e o in fond si la urma urmei o balarie :) De unde stii ca ierbicidul folosit nu o va afecta si pe ea ??? Plus ca vegetatia din jur oferea un camuflaj suplimentar.

Sa speram ca n-ai plantat-o intr-un mediu toxic pentru ea.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ierbicidele au o remanenta foarte mare ( chiar si de un an sau mai mult) in functie de tipul lor.

Eu am stropid o data in gradina impotriva trifoiului si a buruienilor cu frunza lata si mai bine de un an de zile nu a mai crescut nimic in afara de iarba cu frunza subtire.

Sa speram ca nu ai dat doza prea mare si ca nu iti va afecta plantuta. In loc de ierbicid pe viitor poti folosi o folie neagra impotriva buruienilor (din rafie neagra) pe care o acoperi cu ierburi uscate. In felul asta reti si mai multa umezeala in sol. Nu e recomandat insa sa folosesti folie de plastic, pentru ca in felul asta nu o sa mai ajunga apa la radacini.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Puteai la fel de bine sa smulgi buruienile din jur sau sa le extragi in timp ce sapi. Cand vor aparea iarasi buruieni(daca vor aparea) pe pamantul adus, sper ca nu o sa le stropesti si pe alea...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
romanii.. distrug orice sa-si faca ei treaba. natura trebuie ocrotita, nu distrusa. ar trebui sa vina acum karma sa-ti dea cu ierbicid pe plantele tale, poate asa vei invata sa respecti natura.
 

benq

Member
Zona in care am plantat-o e pe terenul meu si am erbicidat la cererea lui taicamiu nu special pentru plantuta. Anul trecut la 2 zile dupa erbicidarea porumbului mi-am pus plantutele si nu au avut nici o problema. Am observat ca daca rascolesti putin pamantul care a fost erbicidat cresc buruieni din nou. Oricum daca vad ca da rateuri iau 2 clone din ea . Pentru toamna mai am un church si un easy sativa.
picture.php

Automaria 2 23 de zile saptamana viitoare o mut afara.
 

benq

Member
romanii.. distrug orice sa-si faca ei treaba. natura trebuie ocrotita, nu distrusa. ar trebui sa vina acum karma sa-ti dea cu ierbicid pe plantele tale, poate asa vei invata sa respecti natura.

Dupa cum am spus am erbicidat la cererea lui taimiu pentru ca terenul respectiv nu este folosit si cresc buruieni .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
buruienile alea au si ele un scop, intretin viata in pamant. tu, dand cu ierbicid, omori si acele plante, si micro-organismele elentiale din primii cm ai solului. iar cand vei planta ceva, va trebui sa folosesti nutrienti chimici, si asa incepe un ciclu vicios din care nu mai iesi.
 

benq

Member
Am erbicidat o bucata mica din gradina nici o prajina pentru ca taimiu are o varsta si nu se poate ocupa de toata gradina. Oricum pe terenul respectiv nu a mai fost cultivat nimic de ani buni si nici nu cred ca se va cultiva prea curand. Decat sa ma omor cu sapa dand la buruieni pentru nimic prefer sa dau cu erbicid .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu trebuie sa sapi, le lasi natur.. iar cand vei decide sa plantezi ceva acolo, vei avea cel mai bogat sol din zona..
 

MJgrow

Active member
Azi am fost o fuga pe la plante sa vad ce s-a mai intamplat cu ele in ultima perioada, daca le merge bine, cat au crescut... etc

Nu prea ma asteptam sa le vad asa de mici, lungite si galbui. Locul este bun dar nu si pamantul care este argilos si galben. ba am impresia ca s-a mai spalat de cand cu ploile astea. Inca nu am dat nici un fel de nutrient.

orcum in mare zis... nu arata chiar dupa aseptari.

DSCF7866.jpg


DSCF7868.jpg


DSCF7871.jpg


DSCF7874.jpg


DSCF7875.jpg
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Seasonal greetings to all Romanian outdoor growers from the south of Danube :wave:
Good luck!

I hope that at the end of the season this plant will be high enough to be seen from the other side of the Danube, at Giurgiu :)
picture.php
 
Top