What's new

Outdoor 2010 + multe nelamuriri

Status
Not open for further replies.

SandalE

Member
1. Scoate dracu cat mai rapid linku ala de youtbe ! Ai clipuri cu tine in cont frate !!!
2. De ce sa dai 20 RON pe o siringa de pe net, cand la farmacie una identica e 5 lei ?
3. Daca tu cresti de dependenta ... e cam nasol ! Intrebai efectele mariei asupra corpului si crezi ca esti dependent ?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
sandale.... tu chiar nu ai inteles ce a vrut sa spuna omul cand a zis de dependenta
 

talache

Member
Reply

Reply

In legatura cu siringa de pe net ai dreptate !
Eu nu cresc de dependenta dar cred ca toate lumea vrea : sa gaseasca strain-ul potrivit , sa creasca fara probleme si merga totul ca pe roate si cum mai apar probleme zici : las ca data viitoare o sa fac mai bine , o sa reglez ph , o sa pun mai putina apa . Asta pana ajungi la un momendat sa cunosti planta si sa sti ce si cand sa-i dai ce are nevoie ! Cam asta am vrut sa spun prin DEPENDENTA .
In legatura cu videoclipul pe youtube : are un nume pe care nimeni nu l-ar scrie. Daca vrea sa caute ceva in domeniu scrie : cannabis,ganja,marijuana Romania . L-am pus acolo pentru a mai arata cui am nevoie ! Nu prea cred ca acuma sta careva tot timpu sa citeasca si vada ce facem noi ! E ca si cum ai pune o poza pe imageshark ! Crezi ca pot avea probleme de la asta ?
 

SandalE

Member
@Gantz se poate sa fi inteles gresit ... mai citesc odata mai incolo, acuma imi e foame !

@talache nu trebuie sa caute, pur si simplu e acolo, unu langa altu, tu facand parakour si planta ta :)
 

talache

Member
Reply

Reply

Iara ai dreptate Sandele ! Si ce daca :)) crezi ca politia cauta cresti ilegale la parkour ! Acuma asa offtopic as vrea sa stiu si eu ca idee cam : 1) cat la % au fost prinsi ca ia turnat careva ? 2) cat la % au fost prinsi cand au vandut pe strada ? 3) cat la suta au fost prinsi de 1 video pe youtube ? Raspunsul meu : 1) 70% 2) 20% 3) 1% 4)restul cauzelor Tot ce vad la TV ori arata cum ii prinde pe strada cand distribuie , ori ca au avut rude prin Spania si au adus si iau urmarit si iau gasit cu asta , ori vrun om a dat de ele pe camp !


Pana la urma o sa cumpar cum am zis 30L perlita !
 

talache

Member
Reply

Reply

Arigog nu-ti place parkour-ul sau ce ? Am facut si eu un timp cu toate ca eram PRAF :laughing: pentru ca nu ma antrenam si sunt un fricos ! Gata cu offtopicu :laughing: !
 

ganjamind

Member
talache o arzi mult prea nesanatos man...
sterge link-urile ce te pot incrimina in orice fel...
ceea ce vedem noi la Tv este ca sa folosesc un ditai cliseul este doar varful aisbergului....sunt de peste 20 de ori mai multe arestari...
stiu eu despre o arestare in masa (peste 20 de persoane,5 kg de hero confiscata si alte bunuri) care nu a aparut la tv si a fost facuta intr-un imobil din Bucuresti....
So....da delete mai repede...
Nu trebuie sa o iei in nume de rau...
Orice ti-ar spune userii de aici...chiar daca imbiba orice rand in sarcasm si misto,tipii is bine intentionati....ostili precum is ei...
 

talache

Member
Reply

Reply

Gata l-am sters ! Abea astept sa se termine cu panica asta din Romania ! De ce nu putem sa avem si noi plante pe terasa ca cei din Spania :dunno: . Mi se pare foarte patetic , pana si la un videoclip sa-ti fie frica !
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Asta pana ajungi la un momendat sa cunosti planta si sa sti ce si cand sa-i dai ce are nevoie ! Cam asta am vrut sa spun prin DEPENDENTA

definitia dependentei este total alta. tu doar ai afirmat ca in timp castigi experienta. Dependenta tine de experienta, dar ca sa fii dependent de crescut ar insemna ca iti place asa de mult sa cresti ca nu te poti abtine cateodata ;)

perlitul este bun pentru verile secetoase..

retine el ceva apa dar mai bine ai folosi cocopeat. ala retine mult mai multa apa
 

ganjamind

Member
traim unde traim....timpurile se schimba odata cu noi....
Astfel ca...vor veni si acele vremuri bune....
Am avut aseara o discutie super lunga cu mama despre iarba...nici o sansa sa inteleaga oricate argumente ii aduceam....
Cei "vechi" is intr-un fel programati deloc maleabili...complet opaci la "lumina"
Asta ori is eu un drogalau care isi distruge viata si ei au dreptate....
Nu mai vedem realitatea si ne mintim singuri :))
 

ganjamind

Member
retine el ceva apa dar mai bine ai folosi cocopeat. ala retine mult mai multa apa
insa daca sunt perioade f ploioase nu este posibil sa retina mai mult decat este nevoie si sa innece radacinile? gandesc ca perlitul este o solutie mai buna caci este mijlocitoare.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
cei ce cresc indoor mai fac gresala de a pune foarte multa apa pt ca primul centimetru ce coco pare uscat, chiar daca nu e.
afara lucrurile stau altfel si daca ai fi citit ce am scris despre coco ai fi scris altceva.
ce am mai scris despre coco? hai sa scurtez: retine multa apa dar ramane aerat.

ce trebuie sa intelegi din asta? Ca plantele tale nu se vor ineca in coco decat daca cresti intr-o galeata fara gauri la fund.

cum asa? chiar daca ai creste afara in ghivece/galeti, probabil ai sa te gandesti sa le faci gauri in fund ca sa se scurga excesul de apa si sa nu se faca o mini balta.

si daca cresti in pamant? oare pamantul din jur (miile de litri de pamant din jurul tau) chiar crezi ca nu va absorbi apa din perioadele alea ploioase? sau cumva tu cresti intr-o mlastina?
 

ganjamind

Member
uimitor dar nu am citit ce ai scris tu despre coco....
deci cocopeat bate perlitul la curu gol din toate unghiurile....
Cocopeat sa folosim atunci :)
:groupwave:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
man, nu e nevoie sa ma crezi pe cuvant. cauta cocopeat/coco coir pe wikipedia ;)
 

Dl Green

Member
Intervin cu intrebare fireasca dupa atata discutii despre cocopeat....unde il gasim prin capitala?.Gantz sa nu imi spui ca il gasesc la Brico ca am fost la doua si nu aveau+la Bricolaj+Praktiker+Obi......deci,cine stie o sursa mai sigura de coco?
 

talache

Member
Reply

Reply

Am vazut eu la SunPlaza . Acolo in Mall este supermarket si gasesti pe langa ghivece si pamant ! Dute sa vezi ! Sper sa nu se fi terminat stocul , la cati groweri sunt pe forum :laughing:
 
D

deutza

man, nu e nevoie sa ma crezi pe cuvant. cauta cocopeat/coco coir pe wikipedia ;)


m-am documentat si eu in legatura cu cocopeat asta:D vreau sa cresc outdoor si ma gandeam la perlit dar din cate am auzit este mai bun cocopeat.
Am vazut pe internet o caramida de 5 kg ajunge la 80 l de pamanat.

DAr cum se foloseste se sfarama si se baga in pamanat sau cum ?? habar nu am :D
 
Status
Not open for further replies.
Top