What's new

Outdoor 2010 + multe nelamuriri

Status
Not open for further replies.

smallearth

Member
adica Argint Coloidal.se poate face(exista si pe icmag explicatiile necesare) sau se poate cumpara de la magazine naturiste.

ca fapt divers am vazut sa folositi la germinare servetele umede.personal iau semintele si le tin in apa pana se scufunda(cam 5 ore) apoi le pun in pamant(acoperite superficial).intotdeauna a fost ok germinarea.




african buzz(malawi) ..10 din 10
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
stimabilul brainDMG il cita pe Homer Simpson.
asa ca am sa parafrazez: Da, se poate. Doar pt ca un proces poate fi facut in laborator, nu inseamna ca nu il poti reproduce si in alte locatii.
De pilda inocularea mediului pt ciuperci cu spori se face in conditii sanitare de laborator altfel risti sa contaminezi cultura.
Cu putina inventivitate teroristii fac bombe si detonatoare in mijlocul desertului, fara a avea nevoie de tehnologie complexa.
 

talache

Member
Reply

Reply

O femeie m-a nascut ! M-am lamurit in legatura cu provenienta semintelor , feminizarea .
Multumesc pentru critici si pentru raspunsuri :thank you:

Intrebari :

1. Daca am tinut semintele intr-un birou din casa , cu umbra , intunecos din octombrie au sanse sa reziste pana in Mai ? Ca mie frica sa nu ma trezesc ca nu mai germineaza !

2. Gandindu-ma ca poate nu mai or germina semintele , m-am gandit daca merita achizitionarea a unu dintre urmatoarele : Super Lemon Haze (winner cannabis cup 2008-2009) , Super Silver Haze (winner cannabis cup 1997,1998,1999) , Big Bud (winner cannabis cup 1989). Aceste specii care le-am precizat pot creste bine la noi in tara , in special SLH si SSH ? Intreb pentru ca stiu ca sunt sative si poate le trebuie clima ca la Ecuator 12/12 . Daca nu am ales bine strainurile spuneti-mi voi niste strainuri bune pentru outdoor .
 

tricky1

Member
In aceeasi idee, am si eu o nelamurire: pe tine te-a nascut o femeie, un barbat sau un hermafrodit? :chin:
:yeahthats:smoky:

1. Daca le tineai in alt birou poate aveai o sansa, acum :bump:. Daca nu e umezeala si e temp mai mica de 20 (nu stiu exact) atunci nu au nici o pb. (fara umezeala si cel mai bine intr-o punga sigilata si fara lumina).
2.Ai vazut cat dureaza perioada de floare la acele seminte? M-am saturat, mai citeste si tu ca s-au mai discutat si nu de mult timp.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Clima de 12/12..............Bai...noi azi am avut clima de 12?...ca la mine e 10:45

pune mana si invatza TaLAKE flausat. Toate intrebarile tale au mai fost puse si /sau raspunsurile au fost date daca nu direct atunci in alte threaduri si posturi.

Foloseste butonul Search
 

talache

Member
Reply

Reply

Atunci o sa caut in 10000 de posturi si o sa gasesc intrebarea si raspunsul care l-am cerut ! O sa revin cu poze daca o sa reusesc sa cresc ceva . Pe curand !
 

tricky1

Member
Sau poti sa cauti un Grow bible pe net, in care explica tot ce e necesar sa stii.
Deci dupa ce citesti acele 10000 de posturi si o carte, daca mai ai intrebari de genul asta, poti sa-ti tragi un glont in cap, metaforic vorbind. (valabil pt. toti)
o, da, lectura placuta.
 

smallearth

Member
Jorge Cervantes Ultimate Grow

http://www.megaupload.com/?d=MHTHQKV7
http://www.megaupload.com/?d=MZ4O5W2M


talache mai bine incepi cu niste seminte ieftine care sa te multumeasca:durban,kaya gold,etc(strain nirvana)sau oh&skunk,oh original,etc(seedman)..adica seminte ieftine.

semintele este bine le cumperi cand ai locul pregatit iar daca trebuie sa le pastrezi cel mai bine in pungi etanse(sau cat mai bine inchise),silicate(pt umezeala) si temperaturi scazute.
 

talache

Member
Reply

Reply

Multumesc :tiphat: . Dar ce ai vrut sa spui prin "niste seminte care sa te multumeasca " ? La gramaj , la crestere sau la ce te referi ?
 

smallearth

Member
adica strainuri mai usoare fara pretentii,rezistente la boli,la udare excesiva sau deloc,ph la apa,etc.....sunt atatea chestii care iti pot darama brusc recolta.

daca te referi la timp scurt,un top 44(nirvana) cred ca este ok.orice planta iti da atat gramaj cata lumina si nutrienti ii dai(nici prea putin nici prea mult...aici iar depinde de planta)


pt outdoor : Mr Nice SeedBank - Walkabout(Thai, Haze, Indian, Early Skunks, Mexicans and New Guinea)...suna interesant,iar pretul e ok.
 
Status
Not open for further replies.
Top