What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nah, ca mai repede adaugi materie vegetala si cannabinoizi sintetici sa o tai, o dai macinata. Macar dai mai mult ca restu si sparge si mai grav, pt aia de considera ca iarba sparge doar ca e indicoasa de te lasa scandura. Da nu scandura de aia ca la dedeman, ci una deja ciuruita de cuie.
 

DcSantos

Active member
Săptămâna trecută test de urină:
" marijuana= positive " :dance:
Era test neanuntat sau anuntat man? La astea anuntate sau de angajare mai poti sa le mai pacalesti ,iei urina prietenei daca nu fumeaza sau altcuiva care nu fumeaza. Aiurea e cand esti la munca si te testeaza adhoc. Un prieten zicea ca se intampla la el pe santier cu teste adhoc si cica ruga alt coleg sa se pise pt el si asa reusea sa treaca. Niste cioflingari cu testele astea..
 

DcSantos

Active member
Ps. Am zis cioflingari pt ca ar trebui sa stie ca thc'ul sta in sistem si apare chiar si daca nu esti spart.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ba, atata timp cat nu e implicata garda, nu e panica prea mare. treaba cu testele nu e neaparat vina lor sa stii, unii nici macar nu stiu ce testeaza, d-apai in ce conditii si detalii legate de substanta si metabolizarea ei. nu stiu cum e in romania, da pe afara lumea da banii pe o rubrica de testare adhoc de obicei cand vor sa dea pe cineva afara, adica ii costa oricum ceva bani sa testeze toti angajatii, dar scapa de angajati fara despagubiri la contract. statistic vorbind daca ai mai mult de vreo 10 angajati nu ai nici o sansa sa nu prinzi macar unu la o testare adhoc. Ba uneori ies mai aproape de 5 insi, decat de 0.
Cine vrea cu adevarat angajati treji pe vre-un motiv intemeiat, ala plateste constant testare si nici nu are nevoie sa o faca prea adhoc, ca oricum firma respectiva nu vine pe data fixa mereu, si nici drogurile nu trec intotdeauna in X zile..
Din nou, nu stiu cum e in romania posibil sa vina schimbarile si acolo prin UE, in vest sunt obligatorii aceste testari in domenii ce lucreaza cu materiale sau substante periculoase, sau cu bunuri de valoare ori daca persoana detine bunuri de valoare in grija. Sunt firme unde is obligati deci sa isi testeze la 6-12 luni angajatii, sau macar managerii, ce raspund de bunurile firmei.
PS, eu in romania as incerca sa lucrez direct cu persoana ce vine dupa probe, o mica spaguta si probabil va vrea sa te ajute. De avut cum, are sigur.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Out-istilor, luati-va nadragi de schimb c-au inceput ninsorile! :laughing:
Noroc ca n-am plantat pe la Balea Lac. :biggrin:
Pan-la ninsoare tre' sa ies p-afar' sa tund un pic salbaticiunile alea de-au crescut prin sant.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Bobitzele-s mai puternice cand le culegi verzi si cel mai bun cocktail de tox.. astaa.. vitamine il faci cu cele dizolvabile-n apa. Plus ca alea-s mai putin riscant de manipulat. Daca stii ce-ai de facut... :biggrin:
Tre' sa culeg repede ce trebe ca iarna nu cresc buruienile...
buruieni.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top