What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

K

KapnobataiZ

Hahahahahahahahahaha.... Daca teoria ta ar fi reala miash bate in fiecare zi plantele cu biciu... Pt mine un high nui high daca nu mi-o da cu panica si paranoia

Fiecare cu chichitzele lui :)) eu prefer highurile euforice si happy ca sa pot avea o conversatie ,daca nimeresc material cum iti place tie ma duc acasa si visez ca nu mai is in stare sa leg doua cuvinte ,si din pacate rareori dau peste ce vreau ,dar imi place si asa, cred ca le prefer pe amandoua dar in momente diferite..highul ce il descriu eu nu e slab ,e puternic dar happy
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca cresti o sativa adevarata si o culegi la timp cred ca o sa ai high puternic dar happy. Adica is destul de sigur ca asta o sa ai. Dar nu te lua dupa eticheta, ca nu tot ce scrie sativa ii 100% sativa in ziua de azi.
 
K

KapnobataiZ

Ce inseamna la timp pt o sativa?ca sunt atatea pareri pentru termenul optim,unii zic ca asteapta sa se faca 10%triccomi cloudy, pentru ca ei nu cred in amber si cloudy datorita faptului ca deja a inceput degradarea thcului and se transforma in cloudy,altii opusul ca daca o culegi asa repde iti da cu paranoia fiind prea brutala.Unii zic ca tricomii lor nu se fac niciodata amber (probabil au un fenotip extrem de tropical si daca nu se scade lumina la 11/13 e posibil sa nu termine corect, pt ca sativele la ele acasa incep inflorirea cand ziua scade sub 12 ore) altii zic sa o culegi cand aproape da sa moara cu totul..serios si multe aletele am citit de la crescatori de sative.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cred ca e chestie de preferinta, ca la orice strain. dupa ce incep sa se faca tricomii amber, sau daca sunt deja aproape toti cloudy, eu incep sa testez la fiecare 2-3 zile. cand dispare de tot rush-ul ala de tahicardie e numai buna. acusi, eu la sative apreciez ca nu au deloc sau aproape deloc body high, asa ca le recoltez cat de curand se poate, imediat dupa ce se definitiveaza high-ul celebral. daca iti place si ceva high in corp, le poti lasa mai mult. pentru genul ala de high exista totusi hibrizi, care termina mai repede. si sunt mai putin pretentioase.
mai mult de atat nu stiu sa iti spun, ca de multe ori ma cert si eu cu mine cand e vorba de prima recolta din un nou strain sativa. dupa e mai simplu, stiu dupa aspect cand e gata urmatoarele grow-uri. nu exista o regula clara cum s-ar zice. o iei dupa feeling.
 
K

KapnobataiZ

Ce ai spus are cea mai mare logica din ce am citit pana acum la altii. :))) M-am amuzat tare la faza cu certatul de sine.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E de asteptat sa fie informatii in contradictoriu, mai ales pe subiectul asta. Marea majoritate a fumatorilor nu au intalnit in viata lor o sativa adevarata. Chiar discutam mai de mult cu baietii la cupa, ne certam daca o fi 90+% sau 99+% procentul. Pe acolo, oricum. De crescut asa ceva, si mai rar de atat. Dar fiecare ganja boy isi da cu parerea, cum s-ar zice.
 

gganjaabwoy

Active member
Baietilor ganja ne plac indicele cu 30% amber. Sa va futeti sativele:))

Cat despre recoltare is de parere ca tine strict de gura crescatorului.
 
Last edited:

gganjaabwoy

Active member
:muahaha:Hahahahaa explo eu zic sa facem un thread indica vs sativa un loc de duel, schimb de orgolii, principii, viziuni ale vietii si umplerea frigiderului(cu bun simt) daca va fi cazu.:muahaha: :muahaha: :muahaha:

Indicienii mana sus sa va vada gganjaa.Sa stiu daca suntem destui cat sa le ridicam in palme sativele la astia
 
K

KapnobataiZ

Nu sunt prea multe de spus despre indica ,decat ca stai pe o canapea si tie foame dar tie lene sa te ridici asa ca stai aacolo si iti curg balele pe canapei,nici macar nu mai esti high ai doar o lene imputita in corp.
Keep it going!haha cum fac eu acum da ii beton
 
Last edited:
K

KapnobataiZ

Nu prea ,suna mai bine niste muguri cu cbd sub1%,sper macar odata in viata sa pot creste asa ceva
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
S-a atacat gganjaabwoy din cauza ca nu toata lumea prefera indicile sau mi se pare?
 
am cumparat de cateva ori niste iarba de la acelasi dealer, mi-a dat acelasi strain de fiecare data .dar de fiecare data cand am fumat iarba aia m-a luat o lene deaia incredibil de imputita si dupa maxim 3 ore imi luam somn. stateam pe coltar si pur si simplu m i se inchideau ochi.....oare aia sa fie 100% indica?
 
K

KapnobataiZ

am cumparat de cateva ori niste iarba de la acelasi dealer, mi-a dat acelasi strain de fiecare data .dar de fiecare data cand am fumat iarba aia m-a luat o lene deaia incredibil de imputita si dupa maxim 3 ore imi luam somn. stateam pe coltar si pur si simplu m i se inchideau ochi.....oare aia sa fie 100% indica?
nu neaparat poate sa fie un hibrid le la cbd crew , alea au cbd ultra mare si atunci iti da somn,e pentru bolnavi in dureri ii anesteziaza..
@ganja nu va zice nimeni ca nu-i place indica, dar na sti tu, devine monoton
 
Top