What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

K

KapnobataiZ

Orice grower stie de icmag , la cateva cautari pe google dai de el.Problema e paranoia care este indusa de multe conversatii pe aceasta sectiune , nu de mult a intrebat un user ceva in legatura cu jurnalele iar Ride or die ii zice '' daca vrei sa faci jurnal iti cumperi pix si foaie ca aici nu e safe '' ceva in genu , gasesc postul daca dau cateva pagini inapoi pe intrebari si raspunsuri. O alta doza de paranoia o dau userii mai vechi care nu deschid jurnale sau nu mai deschid,unul nou venit se gandeste ba plm astia ce fac ?stiu ei ceva..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
5-6 useri dintre care doi nici nu fumeaza iarba (unu e explo, alalalt... va las sa il ghiciti) :D

Totusi, pentru comunitate, azi am imprastiat/aruncat/raspandit (ad literam) vreo cateva mii de seminte de canepa salbatica pe niste pamant aiurea. Or creste 10 plante, sunt multumit.

In ceea ce priveste paranoia, acuma na, e de inteles... Asta e lumea in care traim. Acuma, nici pe vremea cand a interzis Burebista vinu' nu a fost mai bine. Iata, toate-s la fel de cand lumea, desi nu stiu care erau pedepsele pe vremea aia...
 

gganjaabwoy

Active member
Orice grower stie de icmag , la cateva cautari pe google dai de el.Problema e paranoia care este indusa de multe conversatii pe aceasta sectiune , nu de mult a intrebat un user ceva in legatura cu jurnalele iar Ride or die ii zice '' daca vrei sa faci jurnal iti cumperi pix si foaie ca aici nu e safe '' ceva in genu , gasesc postul daca dau cateva pagini inapoi pe intrebari si raspunsuri. O alta doza de paranoia o dau userii mai vechi care nu deschid jurnale sau nu mai deschid,unul nou venit se gandeste ba plm astia ce fac ?stiu ei ceva..

Ce nu poate fii safe la un jurnal?Daca folosesti un tor+cyber stergi exif-ul la poze si ai grija sa nu dai detalii in acele poze... Ii safe.

Dece nu posteaza jurnale userii vechi? Pai pt ce sa faca jurnale? Sa arete lumii cat de bine stiu creste?

Cat despre acel user probabil si-a dat-o cu panica pe o indica pura.
 

gganjaabwoy

Active member
Eu zic ca nui la indemana oricui... Adica si eu stiam de icmag dar nu stiam ca are sectiune de ro... Si dupa ce am aflat de sectiunea de ro imi lua ceva timp pana o gaseam... Pana mam obijnuit cu siteu... Bine'nteles ca exista si posibilitatea sa fiu io mai prost.

Pana una alta ne invata jtm sa crestem panselute dealea ce seamana cu canepa
 
K

KapnobataiZ

:))) respect jtm


ma intreb cum se fac sondajele astea: cat la suta din populatia Romaniei consuma iarba daca la petitii si intruniri nu e activitate..cineva zicea ca se fac analize la statia de epurare unde se aduna tot pisalau' din veceuri,wtf e posibil ?:)))
 

iceiceice

Member
Cred ca am sa incep eu un jurnal/thread de outdoor in curand daca totul merge bine. Pana una alta asteptam vremea frumoasa

picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
:))) respect jtm


ma intreb cum se fac sondajele astea: cat la suta din populatia Romaniei consuma iarba daca la petitii si intruniri nu e activitate..cineva zicea ca se fac analize la statia de epurare unde se aduna tot pisalau' din veceuri,wtf e posibil ?:)))

Am avut noi odata un thread cu perle. Nu-l mai avem. Pacat!
Sondajele se fac de obicei prin viu grai. De aceea, atat timp cat e ilegala iarba, n-o sa stim niciodata prea exact cati fumeaza. Imagineaza-ti ca treci intamplator prin centrul orasului tau. Te-ai trezit si tu putin, cat sa poti merge, si te duci sa iei ceva de mancare, ca sa te poti sparge mai mult dupa. Apare una, te intreba ceva informatii personale, apoi "Cat de des fumati cannabis?". Ce-i spui?
 
K

KapnobataiZ

Ca dic aia ce ma-ntreaba ,am fata de drogat?tu nu vezi ca-s mai gras ca tine!?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Las' ca acusi se legalizeaza si o sa avem si noi Ronnabis-ul nostru. Probabil toti se pregatesc de Ronnabis. Sau RoCanna. Hai ca ultima suna bine...

@ganja: Ce panselute ganjo, ca imi rasarira numai lostopanele de la SOA, o dat boala in hibrizii mei indi(ci)eni(sau le-am facut eu ceva...)!
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Cu frunza-n chept! Sau la rever, plus butoni cu frunza de smaragde, ca deh... :D
 
K

KapnobataiZ

Ai de capu meu ce teapa mi-am luat ,am comandat balast si 3 lampi hps de 600w si acum observ ca is parute de mult lampi Cmh de 315w care cica sunt echivalentul la 1000w hps ,asta e amu tre sa le folosesc.
 
K

KapnobataiZ

Nunu initial am vrut sa iau 2 in caz ca se strica 1 si pana la urma am luat 3 ca sa nu mai am de comandat o perioada,de 3 ani in care o sa consum 600w lunar , bagamish putza-n capu meu .
 

Latest posts

Latest posts

Top