What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
3 raporteaza din boshketzi!
Si nu cred ca ma-nsel cand zic sa-l numaram si pe cadavruslos.
 

Pillang

Well-known member
Mama...da asa sariti pe mine,plm nu ma pricep...ma gândeam si eu la ceva...new shit

Eu nu am vrut sa te supar, scuze! nu ai intrebat prea mare prostie (sau da, dar nu conteaza, toti scriem citeodata prosti) am referat la faptul ca in viitor sigur o sa apara plante modificate genetic si eu ma tem putin de asta. Dar sa fie problema mea. Si sa nu uitam, ca plantele feminizate undeva cam tot modificate sint, in natura nu exista asa ceva. (Din 100 de seminte 99 fete)

Nna, baieti, se pregateste cineva pt out?
 

cadavruslos

Well-known member
Paste fercit tuturor !
Sigur ca ma bag si eu la un asemenea concurs , doar ca momentan am growul ocupat cel putin 2 saptamani , daca aveti de gand sa incepeti imediat nu pot sa particip ..
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nefertiti are perioada de flower 90-95 de zile!
De vegetație nu mai socotesc, deocamdată au în total vreo 40 de zile!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Atentie, vorbeste Bacardi :biggrin: :

Ma vasy m-ai bagat in ceata, m-am holbat pe thread-ul tau si tot nu-nteleg care-i Nefertita... Nefericita asta are patruj'dazile de flower deja sau veg?
Si alta intrebare tampita - de ca naiba mai stai sa vegetezi o planta cu peste trei luni de flower? Nici nu vreau sa ma gandesc ce se-ntampla cand o-ncepe strechingu' de-nflorire...
Adica, da-te doi pasi inapoi si uita-te la planul tau cu ochii altuia: faci MICROgrow da' vegetezi in nestire o sativa intr-un spatiu de 1,6m inaltime. Fie el si cu lst

Eu de ex, vegetez acuma ca sa am mame pt clone dar dupa inradacinare bag clonele la veg 1 sapt si direct la flower, si toate astea pt viteza si maximizarea folosirii spatiului.

Nu zic ca si eu as astepta chiar 6-8 luni dupa o sativa (care merita efortul) dar pt asta i-as face un box separat al ei si chiar asa as baga-o direct la minim 12/12. De frica strechingului.

Da' se pare ca tu esti mai curajos/optimist din fire, ori nu joci sah deloc. :biggrin:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Si-n ton cu concursu' eu propun data de incepere undeva intre 1 si 5 mai.
Da fin'ca-i democratie majoritatea 'otaraste.. :joint:
Bagati propuneri s'ils vous plait.
 
Ok, da la mine poate durează 5 luni growu că pun ceva extreme sativa, se poate deschide thread-ul acum să pot pune la germinat? Oricum mă ajungeți din urmă.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Postul 67 din threadul meu acolo se vede clar care e Nefertiti!!!
E un cross dintre White widow și black widow!!
75% sativa.
Are 90zile flower!
Adică acum are 40 de zile de vegetație + 90 zile de flower adică 4 luni și ceva de la germinare!!
Iar te-am făcut să nu înțelegi nimic??
Hmm??
Hai lasă nu-i panică!
Am gustat acum acel LeBron Haze care a fost cat degetul mic , a spart binișor nu mă așteptam!

Mă uitam la un humidifier homemade !!
Și nustiu daca se merită făcut , cred că e mai ieftin gata făcut!!
Din magazin!
:joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai ieftin nu e sigur, mai ales daca vorbim de unul cu rezervor suficient de mare sa tina macar o zi. Si apoi, trebuie gasit unul cu buton on/off si nu digital, ca alea nu se pot automatiza. Iar daca iei u nul cu reglaj de umiditate incorporat costul e mare si cititorul de umiditate nu e neaparat precis ori utilizabil.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Am văzut acele sonde cu membrană de ceramică!! Mi se par mai utilizabile și se poate pune rezervor cat de mare vrei , in funcție de ce ai și ce vrei!!
Sunt kituri,
picture.php
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Postul 67 din threadul meu acolo se vede clar care e Nefertiti!!!
...Adică acum are 40 de zile de vegetație + 90 zile de flower adică 4 luni și ceva de la germinare!!...
...Mă uitam la un humidifier homemade !!
Și nu stiu daca se merită făcut , cred că e mai ieftin gata făcut!!
Din magazin!
:joint:
Am vazut-o acum la pagina 6 din 12, eu m-am uitat in spate pana la 7..
La ce program de lumina ai vegetat-o? Ca eu ma refeream la faptul ca o puteai vegeta si la 12/12 si poate-ti intra in flower din sapt a 3-4-a, asa mai castigai 1-2 sapt. Ii dadeai N cat putea duce in primele 3-4 sapt de viata iar restul business as usual dar mai scurtai din timpul de asteptare/crestere plus curentul consumat, basca efortul depus, etc.

Acum intelegi la ce ma refeream? C-o sa te aud mai incolo ca ti s-au lungit urechile stand dupa ea, ca sa nu mai vb de inaltimea si/sau volumul pe care-l capata in spatiul ala limitat si atunci o sa incepi sa intelegi utilitatea procesului de anticipare. :2cents:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sativele se misca greu si la 12/12, am niste digiberry de arata ca in saptamana 3/4 de flower la 5 sapt de la germinare si in aceleasi conditii niste swazi rooibaard de nu is inca sexed (doar 2 din 10-20 bucati au aratat preflowers.
La saptamani totale de flower ar fi diferenta de maxim 4 saptamani intre 8/9 de la digiberry si 12/13 de la swazi.
 
Eu propun să facă Exploziv thread-ul acum și să se încheie în decembrie.
Un thread simplu fără limite la ghiveci, lumină cu poll la sfârșit.
Așa au timp să mai apară concurenți.
Premiul nu contează dar pot să dau eu la câștigător niște soiuri dacă știți o modalitate de trimis fără nume adresă etc
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
ca sa nu mai vb de inaltimea si/sau volumul pe care-l capata in spatiul ala limitat si atunci o sa incepi sa intelegi utilitatea procesului de anticipare. :2cents:

Chiar asta si aștept, daca tot am făcut-o, vreau sa vad maximul care pot să îl scot așa îngrămădite și sifonate!!
Mai greu cu deficiențele astea!
O dată îi dau prea mult o dată prea puțin!
Într-un box fix la fel 40x40 a scos un maxim de 230 de grame cu 4 plante!
La mine de ce nu??
Ăla avea 3 rânduri de coie???
Dar cu siguranță nu îmi va ieși din prima !!
Asta e clar , mai am de învățat!!
Așa că dai înainte cu tupeu !
Timp e destul , încă mai am ceva de fumat , și dacă nu voi mai avea voi face rost , nu cred că va fi o problemă majoră!!!:tiphat:
 

gumzgi

Well-known member
pillange, am plantat deja 70 de fire afara :) , mai urmeaza 100 de pahare trebe sa le duc cumva , o sa fac niste poze cat d curand .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ai de plm cu carantina asta am uitat sa ma uit si in calendar. Nu stiam ca vine 420. Ma duc sa fac repede un blunt! :joint:
 

Latest posts

Latest posts

Top