What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

Trag în corona, nu mai găsesc hârtie igienica de aproape o săptămână, mai am 6 role. Când prind un bax îmi fac un lanț din role de hârtie igienică și ies pe stradă, o sa fiu cel mai smecher ma piș pe aur.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Îmi mai fac o pipă sa nu rămân în urmă!!
La noi hârtie încă mai e!!
Mai târziu nustiu ce o sa fie și ce nu !!
Rezerve prea mari nu am făcut!
Insa iarba mai am ceva , ceva !
Vreo 2 borcanele!!
Nu știu cât va mai dura porcăria asta !
Hai fumuri ușoare la lume pe aici!!
:joint:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Pai cu asta iti contrazici toate declaratiile, tovarase!
Ce inseamna asta? Ca tu esti watercurist doar de dragu' balacelii?
:joint:


Inseamna ca iarba e imunosupresor. Adica ok, vapam iarba buna, de preferinta watercured (nu-i asa?), dar nu atunci cand avem o viroza sau alt tip de infectie.
Desigur, cea proasta iese din discutie, si mai ales fumata! :biggrin:
 

gumzgi

Well-known member
cum o sa iesiti din casa sa plantati afara? deja imi dau filme ca trebe' sa merg noaptea p coclauri cu lanterna ;;;;
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce griji are si omu'. Daca se ajunge si la voi cum e aici, sa ai voie doar la cumparaturi urgente in juril casei si nimic mai mult, nici nu apucati sa faceti 100m pana nu va ia la intrebari un jandarm unde si de ce mergeti. Iesi tu cu plantele in ghiozdan in situatia asta! Mai bine indoor anul asta, ca doar... nu o sa stea nimeni de cautat growuri. :joint:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Io abia ce-am recoltat out-ul de anu trecut ca sa zic asa, am o crescut o clona de Double Zamal inradacinata in decembrie 2018 si recoltata acu trei saptamani!
Am tuns-o regulat toata vara caci altfel mi-ar fi distrus acoperisul serei, dar n-o inceput sa infloreasca decat tarziu in octombrie, planta mama mi-o luat 20 de saptamani de 11/13 ca s-o finalizez cumva la indoor.
Ah, si ca sa nu dam nastere la confuzii, planta e crescuta in nordul tarii, intr-o sera umila de policarbonat, deci e posibil si la noi cand e vointa si rabdare de fier beton...
Nu mai conteaza acuma, in compania ei ma pot izola linistit pentru tot restul anului :joint:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

cadavruslos

Well-known member
Hai salut , am fost azi un pic la cumparaturi si mi-am achizitionat si cativa nutrienti , unu din ele ma cam lasat masca , deoarece cand l am desfacut recipienteu din interior spre surprinderea mea era incolor , transparent , eu fiind obisnuit sa aiba culoarea maro , e vorba de un nutrient pentru plante cu flori franutesc , ati mai intampinat careva pana akm asa ? Mi e si frica sa il incerc , ma gandesc oare nu e organic , vad ca nu scrie nmk de genu pe el ca ar fii , o sa intru pe siteul producatorului sa ma documentez , el arata cam asa ..
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    44.9 KB · Views: 14

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sigur scrie ca e organic pe el? Ca firma aia e faimoasa pt nutrienti de flori pe care scrie a nu da la plante pt mancat.
 

cadavruslos

Well-known member
Pai aia e faza ca nu scrie nmk de organic ... e pentru plante cu flori .. eu am mai avut ceva asemanator da era pentru legume , asta e pentru plante cu flori ...
 

cadavruslos

Well-known member
Si daca aplic acest nutrient si fac un flus mai indelungat ? Chestia e ca nu prea mai gasesc nmk prin magazine si nu vreau sa comand online ... Am de la Biobizz da e cam vechi , cred ca are vreo 4 ani ...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De obicei nu sunt rexomandate pentru consum uman ca au metale grele si alte chestii de genul asta. Daca spunea pe el ca e si pentru plante comestibile era ceva.. asa.. e la latitudinea fiecaruia ce vrea sa bage in el si ce nu..
 

cadavruslos

Well-known member
Ms ! O sa merg atunci pe Biobizz poate totusi o sa comand online desi o sa ma duca transportu mai mult decat face nutrientu .. aia e !
 

Latest posts

Latest posts

Top