What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu n-am facut out anul asta ca speram sa schimb tara pana acusi. Dar am pe cine sa ajut cu trimmingul si cu fumatul de outdoor, asa ca nu e panica.
 

iceiceice

Member
eu am niste criticale la out , cred ca mai vreo 2 saptamani si le tai


20190911_184731.jpg
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai e pana acolo, nici in spania nu le poti pune in gradina fara stres, chiar daca poti merge la club sa fumezi legal. Nici in olanda.. unde poti merge la coffeshop, si tot asa.
Dar putina aventura pt un grow outdoor nu strica. Eu nu mai am tragerea aia ca la inceput (rabdarea se duce, mai ales cand indoorul imi da mai mult decat am nevoie) dar imi amintesc cu placere de vremurile cand umblam pe campuri o buna parte din an. Practic si de nu m-as fi ales cu nimic, macar ma plimbam in natura si faceam miscare. Recolta era un bonus.

Aaa.. uitasem.. hai sa arza! :joint: :smoweed:
 

Jukebox

Member
Am avut o incercare esuata anu asta de outdor,am stat rau cu timpu si le’am pus in sol nu am sapat gropi nu am pus pamant din comert,au stat doar o sapt la geam si dupa direct afara si din 8 am ramas numa cu una si aia pitica deci 0 recolta anu asta,doar informatii utile pentru la anu si vorba lui exploziv plimbari prin natura
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Fara pamant adaugat nu am incercat, insa am facut de cateva ori cu ceva de genul 1.5-2 l de pamant bun la fiecare in jurul radacinii, si in rest de ala din zona sapat si macinat bine. Plantele scoase la 2-3 saptamani outdoor. Nu imi amintesc sa fii pierdut mai mult de 2-3 din 10-15 vreodata. Doar ca fara apa scoti doar cateva zeci de grame per planta, pe cand cu apa scoti lejer cateva sute.
 

Jukebox

Member
Astea au fost pur si simplu puse si lasate,tocmai deaia nu imi pare rau de ele in plus erau ceva bagseed dar sunt multumit ca am testat spoturile.Mai ramane o problema pana la anu si anume uscatul!��
 

Jukebox

Member
Daca nu ar fii panica asa mare m’as mai risca si cu indooru ca oricum nu’mi trebe sa scot sute de kile ca nu comercializez,sa imi ajunga de la un grow la altul ala e telul!(daca si ramane nu e cu suparare borcane sunt destule si spatiu de stocare)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce panica man ca daca iti tre cateva zeci de grame pe luna favi un grow de nu stie nici nevasta de el. Totul e sa iti tii gura. Statistic ar fi mai safe indoor, ca nu exista riscul sa te vada sau prinda cineva din intamplare.
 

Jukebox

Member
Tocmai ca eu chiar imi tin gura si nici nu ma ocup de afaceri sau “combinatii” sa aibe cineva vr’un motiv sa se lege de mine.Hmm eu zic ca undeva la 2-300g de la un grow la altu ar fi ok:)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai na, cu un grow de 300w rezolvi usor asta, dar pentru minimizarea riscurilor eu as merge doar pe un grow sau doua pe an cu wattaj mai mare. Asa ai si de munca mai putin si esti si expus mai putin timp. 600-1200 w nu is o problema de justificat, mai ales daca is folositi cateva luni din an doar, ca e usor de inchipuit ca ii folosesti la racirea sau incalzirea casei, sau alte activitati normale. Mai ramane sa gasesti un spatiu potrivit si sa comanzi semintele, si esti gata sa dai drumul la treaba.
 

Latest posts

Latest posts

Top