What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sa fie basica porcului (calvatia gigantea)? Pozele la ciuperci se fac de obicei la partea inferioara pentru o identificare mai usoara.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Da am căutat aseară pe google după numele de calvatia gigantea dar eu nu știam denumire populară de asta întrebasem!

A avut 7,3 kg ! A fost imensă!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si totusi.. fumam ceva? Eu planuiesc sa ma sparg bine de tot, iau ceva de mancare la pachet si merg la gradinile botanice. Cred ca nu am nimerit vreodata vara pe acolo..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Numa auzind ce combinatie ai baut mi se face si mie putin rau. Mai bag 2 pipe sa imi treaca..
 
D

diuca420

Salut , ati avut vreodata probleme cu legea in romania din cauza acestei plante minunate ?
 
A

Alin

Salut , ati avut vreodata probleme cu legea in romania din cauza acestei plante minunate ?
Dacă ești băiat deștept nu o sa ai nici o data probleme de genul. Dacă nu ești băiat deștept toate șansele sa te vezi la știrile de la ora 17
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu am avut probleme direct, dar stiu si cateva cazuri de la oameni ce ii cunosc face to face.. si cateva cazuri de la oameni de pe forum.
Daca nu dai aiurea din gura, nu risti aiurea si vinzi n-ar trebui sa ai probleme. Cu cat stiu mai multi sau risti mai mult cu atat sansele cresc sa fii bagat in seama de oamenii legii.
 

deepstate

Member
Saptamana trecuta stateam intr-o dimineata pe o terasa mai izolata, langa un parculet, si la masa din spatele meu un tip isi rula relaxat un joint.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@deepstate: Si nu te-ai ds si tu sa ii zici: frate, da si mie oleaca de tutun din ala bun, ca io mi-am uitat hazevanele acasa/ :D Desigur,tot relaxat...


@diuca: nu, dar am vista odata politia.


@explo: Facem un poll?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da drumul la ce poll vrei.. insa nu ma astept sa raspunda acolo altii decat cei putini care discuta pe aici.
Interesant de aflat ar fi din ce postura intreaba omu, l-au prins pe el si vrea sa vada daca au patit si altii, nu l-au prins dar vrea sa vada ce sanse are.. e gabor si vrea sa stie daca au avut ceva succes pe forum.. sau cum? Ca asa, daca ar sta in banca lui cred ca poate sa stea destul de linistit. Daca nu sta in banca lui, e cam irelevant ce au patit altii.. si tot asa.
 
D

diuca420

Pai au intrat mascatii la 6 dimineata peste mine in mai si acum sunt sub arest domiciliar.... astept sa vina procesu .... mi a facut vreunu 16 in ianuarie si de acolo a inceput beleaua si sa ma urmareasca... aveam vreo 70 g in borcane cantar toate cele intrebam ca eram curios ce sentinta v au dat la cei care ati fost prinsi
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cam 3 ani cu suspendare cred ca se preteaza daca nu intrii la trafic sau alte agravante. Dar daca nici asta nu e semn sa stai dreacu in banca ta (cel putin o vreme), nu stiu care e.
 

deepstate

Member
Dar daca nici asta nu e semn sa stai dreacu in banca ta (cel putin o vreme), nu stiu care e.
Pai depinde cum l-au prins, facea comert? La cantitatea aia, daca au gasit si pungulite... e o diferenta intre asta si a fi prins pe strada cu un joint.

Pai au intrat mascatii la 6 dimineata peste mine in mai si acum sunt sub arest domiciliar.... astept sa vina procesu .... mi a facut vreunu 16 in ianuarie si de acolo a inceput beleaua si sa ma urmareasca... aveam vreo 70 g in borcane cantar toate cele intrebam ca eram curios ce sentinta v au dat la cei care ati fost prinsi
Ce s-a intamplat pe 16 ianuarie? Si de atunci pana in mai? Poate ai chef sa povestesti mai detaliat.
 

Latest posts

Latest posts

Top