What's new

Nagyon kezdetleges DWC (szinte csak kísérlet képpen) "sokat futott" Hindu Kush klón

f2obsession

Active member
Nos hát úgy tűnik a Magnézium nagyon hiányzott. Az eddigi csipetnyi mennyiségek helyett most 1 teáskanállal tettem 2 literbe (rátöltéshez), és úgy tűnik, zabálja, mert most már 1,2 mS az a töménység, ahonnan még normál irányba mozdulnak a számok, és 1250uS táján stabil minden.

Persze Flowering tápból is nagyobb arányban megy, az alsó legyezők P hiányos elhalása is megállt. Fent még mindig nem tökéletes minden, de már mindegy is, lassan leszedem. Persze, tudom, ráférne még 2-3 hét, de türelmetlen is vagyok, meg a penész sem fogja sokáig kímélni (Lehet, hogy a legnagyobb csúcsokat már most rágja).


Temp: 24,1 C (hatott a keringető ventik cseréje nagyobbra)
res temp: 18,2 C
RH: 45%
EC:1280 uS
Ph:5,7

top2.jpg


Side.jpg


flo.jpg
 

f2obsession

Active member
No hát ha ugyan messze nem zökkenőmentesen, de úgy érzem, nagyjából megérett a manna.
Volt itt nagyon leesett vízszint, kissé felszaladt EC-vel, volt 29 fok a canopén, volt olyan, hogy pár napig nem volt flowering táp, mikor épp nagyon kellett volna stb.

Az már csak hab a tortán, hogy a makró képeken néhol egy kevéske hálót látok a bugákon. Reménykedem, hogy csak egy pók hozza rám a frászt, mert mozgást, petéket hosszas nézelődés alkalmával sem láttam.

A képeken néhány ág már hiányzik, szárítva bő 20g már leugrott, de a füstjén érezni lehetett, hogy éretlen volt még.

A párát már egész stabilan sikerül 50% alatt tartani, így ha nem romlik jelentősen a növény kondíciója, továbbra is csak csipegetek belőle fentről (ott mutatkozik a legérettebbnek), a nagyjának még adok 1-2 hetet (hacsak a csipegetés során nem botlok penészbe)


ttl.jpg

20180507 205452 001

bud.jpg
trch1.jpg
trch2.jpg
 

f2obsession

Active member
A tankból vízen kívül már szinte semmit nem vesz fel, de a tartalékaiból (a legyezők felemésztésével) még egész jól eléldegél. Cirka 45g-t már leszedtem róla (a legutóbb szedett adag még szárad).

Világos, hogy a tápozást sem végeztem éppenséggel profi módon, de jelenleg arra tippelek, nem volt elég neki a 20 literes tank sem, pláne 270l/órás légpumpával. A gyökerek fehérek, de a tank fele magasságában nagyon összetömörültek, és ellágyultak. A vékonyabb szálaknak semmi tartása, élettelenül lobognak a buborékok sodrásában. Nem barnul, nem büdös, de valahogy nem oké. Ha nem leszek lusta, holnap még megpróbálok egy utolsó utáni teljes tápoldat cserét, de nem sok reményt fűzök hozzá, hogy elkezd kajálni.

Következőt legalább 30 literben csinálom, legalább 400liter/órás légpumpával, meg tápokkal jobban felkészülve.

Click image for larger version  Name:	TOT.jpg Views:	0 Size:	177.5 KB ID:	17867907


Click image for larger version  Name:	bud.jpg Views:	0 Size:	163.1 KB ID:	17867908
 

bat939

Active member
De szép az utolsó kép! Rossz érzés ilyen szép bugákat nézegetni, miközben egy nyamvadt cigire való se maradt tavalyról :D
 

f2obsession

Active member
Ahj, el is felejtettem milyen rommá tömöríti a fórummotor, vágni kell 1-2 kisebb darabot ebből is, hogy valamit mutasson...

cut1.jpg
cut2.jpg
 

f2obsession

Active member
Egy részét leszedtem, pár csúcsot hagyok még egy darabig. Bár a kálciumhiány egyre súlyosbodik (eddig semmitől nem javult, ma egy tankcserével próbálkoztam), ezek a csúcsok mintha még mindig gyantásodnának, és viszonylag kis arányban borostyánosodnak még a trichómák rajtuk. No meg úgy néz ki, a héten lesz egy kicsivel (tényleg nem nagyságrendekkel) jobb fényképezőm a célra.

Stack_8_800x800.jpg
 

f2obsession

Active member
Köszönöm. Ha elérem az 1000 kommentet (illetve ha nem leszek lusta) nyitok majd új naplót, mert az utolsó oldal már igazából nem is Hindu Kush, hanem saját keresztezések belőle, meg AK47-ből. Szerintem át fogok térni erre a nagyon "maszek" nemesítésre, mert a 4 hibrid közül az első kapásból jobbnak tűnik (hozamra, meg a termés minőségét tekintve), mint a HK volt. Az a HK47 "T" az utolsó képen lesz a HK-ra hajazó fenó szerintem (illatra, meg felépítésre is úgy tűnik eddig), a többi szinte teljesen AK.
 

f2obsession

Active member
Átlagosan 8 hét után szedtem le a legfelső, legnagyobb csúcsokat. De az elnagyolt tréningelés miatt jellemzően onnantól még 2-3 hét, mire mindent leszedek lefelé és "befelé" haladva. A második DWC-s HK-nál a legbelső részek annyira nem kaptak fényt, hogy zöld helyett szinte fehérek voltak néhol (Akkor mentem először fertivel, és a vártnál sokkal jobban megdagadt minden rajta). Az "A" hibrid kicsit gyorsabbnak tűnt a HK-nál, de mivel a vegről és a virágzás elejéről még fotókat sem csináltam, nem tudom pontosan, hány hetet virágzott. A popcorn még mindig rajta van, de tankcserét már tuti nem kap (1150uS-en is alig csipeget, és az előző tankcsere idején is így volt már ez).

Talán a következő naplóhoz már szerelek be valami féle rácsot, mert már idegállapotba' vagyok a popcorn mütyűrök manikűrözésétől...
 

Latest posts

Latest posts

Top