What's new

Nagyon kezdetleges DWC (szinte csak kísérlet képpen) "sokat futott" Hindu Kush klón

hobbi ur

Well-known member
küldjek bazmeg ferti4et??? utána megveszed Te is a nagyzsákot oszt lájftájm... annak idején a Legendás Dap is így járt el velem... köszönöm Neki!!! szóval pm ha kell vmi. pára nálam 60ban max megáll már ilyenkor, bár ez egyéni döntés... ki tudja ez lehet többet bír. ?
 

f2obsession

Active member
küldjek bazmeg ferti4et??? utána megveszed Te is a nagyzsákot oszt lájftájm... annak idején a Legendás Dap is így járt el velem... köszönöm Neki!!! szóval pm ha kell vmi.

Köszönöm a felajánlást, megfontolom (csak a para tart vissza)


pára nálam 60ban max megáll már ilyenkor, bár ez egyéni döntés... ki tudja ez lehet többet bír. ?

Tegnapig ment a párásító minimumon, ma meg párásító nélkül 75%. Kelleni fog elektromos páramentesítő, vagy kényszerszüret lesz nagyon éretlenül. Kifejezetten penészedős volt földben ez a HK, igaz, ilyenkorra már sokkal kimerültebbek voltak nekem (zabálták fel a legyezőiket napról napra, és még úgy is őszi színbe öltöztek).
 

f2obsession

Active member
Úgy mellékesen a héten kiderült, hogy a PH mérőm (ki tudja mennyi ideje) kb 1,5 egységet csalt fölfelé. Annyira elmászott, hogy kalibrálni sem lehet már normálisra, a 7,5 tájára savazott csapvizet még elfogadja 7-es kalibráló folyadéknak, a hozzá mellékelt kalibráló folyadékra jön a wrng (illetve a 4-est egyszer elfogadta 7-esnek, a natúr csapvizet meg 10-esnek :D)

Valószínűleg hetek óta 4-5 közötti PH-n éledegélt a növény, szóval szerintem csoda, hogy él.

A cseppteszterrel halványan narancsos sárgára belőtt oldat meg most pirosig esik vissza egy nap alatt.

Ezek után kíváncsi leszek az EC mérőre, sok mindent megmagyarázna, ha az is ennyire el lenne tájolva...
 

f2obsession

Active member
Amióta nem a hibás PH-mérőre hagyatkozom, hanem a cseppteszterre (így a korábbi, vélhetőleg 4-5 közti tartomány helyett kb 5,8-ra célzok), azóta a PH lefelé mászik. Az alábbi hidrós ábra szerint ez res cserét tesz indokolttá alacsonyabb EC-vel. EC nagyjából stagnál, ellenben a vízszint gyorsan csökken, amit desztvízzel felesbe hígított csapvízzel utántöltve a PH is a kívánt (cseppteszterrel narancssárga) tartományra megy vissza. Az EC mérőt holnap lesz időm ellenőrizni, illetve kalibrálni, remélem több sikerrel mint a PH mérőt.
Páratartalmat sikerült 50-60%-ra leküzdeni, így talán végre egyszer nem a penész fogja diktálni az aratás időpontját.
A fotók készítése óta kapott egy kis oldalvilágítást V-TAC konyhapult lámpákból (2x10W 2x1200lm 4500K) hogy az alsóbb gumeszek is kapjanak némi fényt.
Számítógépes ventillátor helyett bekerült egy 100m3/órás siklós csapágyas elszívóventi, ami egyelőre pont vízszintesen üzemel, amihez görgős csapágy kéne. Ha kibírja azt a 4-5 hetet, ami hátravan, már boldog leszek. Aztán majd veszek golyóst, meg halkabbat.

Temp:22,8 C
Res temp: 18,6 C
PH: cca 5,8
EC: 850uS (a műszer szerint, ami könnyen lehet elkalibrálódva)
RH: 52%

ph_ec_protocol.jpg


side.jpg

sidemac.jpg
 

f2obsession

Active member
Most a dolog szebbik felével kezdem, hogy a segélykérés legyen legalul.

Az oldalvilágításnak szánt konyhapult világítók teszik a dolgukat, az alsóbb részeken is hízni kezdtek a gumók.

flash.jpg


Persze a csúcsok azért nagyobbak...

top.jpg
 

f2obsession

Active member
És akkor amiben SOS segély kellene:

Felülnézetből (hogy Lőrinc kollégát idézzem) a helyzet szar. Megjelent ez az egységes aranysárgás fakulás a közvetlen fénynek kitett részeken, amivel földben is szinte minden körben szívtam. A fotó szándékosan kicsit túlexponált, hogy kiemelje a problémát. Jelenleg még nem ilyen rossz a helyzet, de ha nem korrigálok valamit sürgősen, akkor szerintem max 1 hét, és tényleg ilyen fakó, sárga lesz az egész kanopé.

Jól sejtem, hogy ez kálciumhiány? Ha igen, merjem nagyobb dózisban keverni a CaN-t? Vagy minkább a Micro tápot nyomjam meg jobban? Esetleg térjek vissza a Bloom:Micro 1:3 arányra?

Whiped mester, légy szíves dobj meg 1-2 tőmondattal..

(Most fő az utolsó 5 liter desztvíz res cseréhez)

Def.JPG
 

f2obsession

Active member
A gyökerek legalább nem rohadnak. Napi 2 literes vízfogyasztás mellett bíztam is benne, csak az 1mS felett már lefelé mászó PH aggasztott...

rpst.jpg


rpmac.jpg
 

f2obsession

Active member
Nagyjából a fele csapvíz.

Végül Bloom:Micro 1:2 arányban ment, kb 2g CaN, meg kb 0,5g epsom só.

EC 940
Ph: cca 5,8
Res temp.: 23 C (majd kihűl)
Temp.:21,7 (már sötét szakaszban van, a fény szakasz végére sajnos még a 28 fokot is eléri)
RH.: 59% (párátlanító tartály nem lett időben ürítve, így kb egy napig nem üzemelt)

cnp.jpg
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
arra monyjuk kiváncsi lennék mé micro 2 és bloom meg 1 virágzás kellösközepin
 

f2obsession

Active member
Háttő a kálciumhiány végütt.

De amúgy foszforhiány jeleit is folyamatosan produkálja (lilul is nagyon, meg a fentebb már fotón mutatott elbarnulással dobál el napi 1-2 nagy legyezőt), ha meg 1mS fölé megyek, akkor megfordulnak a számok ( Ph onnantól lefele mászik, EC meg fölfelé, persze jelentős vízszintcsökkenés mellett)

De maradt még hely a tankban, holnap töltök rá bloomot. Hálás köszönet minden eddigi segítségért, emellett lehetne olyan kérésem, hogy heti 1-2x szólj hozzá a dologhoz, hogy ne csináljak ökörséget?
 

f2obsession

Active member
A tartályba azóta 3x töltöttem tápot, összesen 40ml bloomot, meg némi CaN-t és keserűsót. Természetesen nem töményen, hanem a lekajált vízszintet visszatöltve, akalmanként max 20ml-t, 1,5-2 liter vízben (fele csap, fele deszt.) feloldva. Jellemzően 1500uS töménységű oldatok voltak. Végeredményben a 2 nap alatt betöltött oldatot nézve már 1:3 -ra billent a Micro:Bloom arány.
A számok javultak (1mS-ig fölmenve is lassan, de lefele esett az EC, illetve felfele ment a ph), a kanopé sárgulása nem.

Érdekes, hogy a legfelső, legnagyobb fényerőnek kitett részek sárgulnak, minden más (akár a pár centivel lentebbi, takarásban lévő levelek is) szép zöldek maradnak.

Ha valakinek van tippje, melyik tápanyag hiányzik ennyire neki, kérem te tartsa magában.

Click image for larger version  Name:	can.jpg Views:	2 Size:	72.0 KB ID:	17848413
Click image for larger version  Name:	can2.jpg Views:	2 Size:	91.6 KB ID:	17848414
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Mindeközben oldalról nézve, még mindig elfogadható a helyzet. A csúcsokon megjelentek borostyán trichomák. Ez gondolom, csak a táphiány miatt van, mert a többi trichoma inkább átlátszó, mint opálos. Meg hát sok más szempontból is messze még az érettség...

Figyelembe véve a táphiányos állapotot, a bugák tömegnyomorát, illetve azt, hogy az elektromos páramentesítő sem hozott megváltást (50-60% közt tudom tartani a páratartalmat vele), valószínűleg sokkal előbb fogok aratni, mint az normál esetben esedékes lenne. Jelen körülmények közt szerintem max 2 hetem lenne, mielőtt a penész elkezd a nagyobb csúcsok belsejében munkálkodni. Még próbálom majd fejleszteni a belső légkeverést (valami erősebb ventillátorral fújni a növényt a pár wattosak helyett)...

Temp (canopy): 28 C
res temp: 19,2 C
PH: 5,6
EC: 960uS
RH: 55%

Click image for larger version  Name:	sho1.jpg Views:	1 Size:	86.2 KB ID:	17848424

Click image for larger version  Name:	sho2.jpg Views:	1 Size:	69.5 KB ID:	17848425

Click image for larger version  Name:	mac.jpg Views:	1 Size:	55.2 KB ID:	17848426
Click image for larger version  Name:	mac2.jpg Views:	1 Size:	51.3 KB ID:	17848427
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Vááááá, köszii, ez a Joe's fresh guide nagyon jóóó!

Magnéziumra van Epsom, akkor most majd töltök rá belőle bátrabban, Ca-t próbálom a kálciumnitráttal, meg a micro táppal is megtolni. Káliumot külön nem tudok neki adni, de azt el is felejtettem említeni legutóbb, hogy az alsó nagy legyezők (noha már sokkal lassabban), de még mindig hullanak el foszforhiányos tünetekkel, szóval PK bajra talán jót tesz, hogy az utóbbi 2 napban nagy dózisban kapta a bloomot. Sajnos az lassan elfogy ilyen dózisok mellett (sokat ellőttem belőle még földbe korábban).

Thank You very much!! 🙏
 
Top