What's new

Nagyon kezdetleges DWC (szinte csak kísérlet képpen) "sokat futott" Hindu Kush klón

f2obsession

Active member
Nagyon kezdetleges DWC (szinte csak kísérlet képpen) "sokat futott" Hindu Kush klón

Sziasztok!

Els? kísérletem hidróval egy barkácsolt DWC, amit steril vonalon probálnék vinni.

A sterilitást Anabolcitesto DWC-s naplójából okulva nem H2O2-vel, hanem kb 5ppm klórmésszel próbálom biztosítani.

Tápok, amik rendelkezésre állnak:

-Advanced hidroponics (dutch formula) 2 (bloom)
-Advanced hidroponics (dutch formula) 3 (Micro)
-CaN
-Epsom só (aka keser?só)

-Hesi Coco
-Wuxal Super
-Volldünger linz
-Pétisó

Az els? blokk anyagaiból készült az els? oldat, minden összetev?t 2 deci desztvízben feloldva bekeverés el?tt. Az eredmény nem teljes cs?d, de nem is kielégít? eddig (gyökeret is, lombot is lassan, satnyácskán növeszt, a klón földben hagyott párja elhúzott t?le)

Hidrós naplókból úgy látom, hogy valamilyen szilikon/szilikát forrás nagyon hiányzik. Ezzel kapcsolatban kérdés, hogy ez alkalmas lehet-e:
https://www.gazdabolt.hu/biostimulat...tragya-1l.html

Illetve van-e még valami hiányzó kompnens a szilikonon kívül, ami OKVETLEN kellene a fejl?déshez?

A matek sincs meg egyel?re (azért még bújom az exkalapot), így ha valaki megszánna egy pontos recepttel a felsorolt (rendelkezésre álló) anyagokból, ami elvileg m?ködhet, azt is megköszönném.

Reservoir h?mérséklet 16-18 fok között mozog (igyekszem 19 tájára stabilizálni), a világítás meg egyel?re 1db 20 Wattos (2450lumenes) meleg fehér körte, mivel még egy 10 centi alatti klónocska. Alga nincs, trutymó nincs, habzás sincs, PH-t is sikerül 5,6-6,4 között tartani, EC 1.0 körül stagnál (5 literes vödör a maroknyi kis klónnak), ami t?zeges easyplugban agyaggolyóra helyezve várja a sorsát. Az agyaggolyót vagy 4x kif?ztem desztvízben, mire már 0.2 alatti EC-re hozta csak fel a desztvizet, így a PH-t nem babrálja (amúgy is csak 1-2 maréknyi agyaggolyó). Gyapotkockás klónom meg egyel?re nem volt, az easy-plug meg a gyökereket tépked? vízsugár hatására sem akart lebomlani róla).

A sokat futott klónt úgy kell érteni, hogy kb másfél éve indult magról (Seedsmafia Hindu Kush feminized photo), és azóta van klónozgatva, utolsó két esetben bevirágoztatás, és aratás után revegelt "anyáról".
 

f2obsession

Active member
Így els? ránézésre ez kuka:
-Hesi Coco
-Wuxal Super
-Volldünger linz
-Pétisó
Ezek hidróhoz nem jók. Alacsony a h?mérséklet, minimum 19-20 kéne a tankban, de fiatal korban jobb, ha ennél is melegebb. Amit nem írtál:
-tápösszetétel
-locsolás üteme
-kép sem ártana, a gyökérr?l is

Az easyplug nem fog lebomlani. Mér bomlana le? Ezt a klórmészt se értem, 16 fokos a tankod, mit?l félsz?

-h?mérsékletet emeltem, a fejl?dés valamelyest meg is indult, de a már korábban is sejl? táphiány (Cal/mag bajra tippelek, de nem tudom, melyik lehet kevés, vagy épp túl sok) sokkal látványosabbá vált.

-Locsolás nincs, nem RDWC, a viszonylag er?s akváriumi légpumpára van bízva a tápoldat mozgatása. Bár ahogy belegondolok, némi túrás után akadna itthon minden, ami kell (360 literes akváriumhoz méretezett sz?r? szivattyúja, ha még m?ködik, gondolom megfelelne, szilikoncs? is akad még) egy a rendszer többi részével arányosan gány megoldáshoz gyökérfürdetésre)

-A res tartalma finoman szólva nem annyira precíz munka eredménye. Az AH tápokat a rajtuk szerepl? el?írás szerint adagoltam (1ml/l Bloom, és 1ml/l micro), erre egy csapott teáskanál epsom só összesen az 5 literbe, meg annyi CaN, ami az idáig 0.8-as EC-j? levest felhozta 1.0-ra. A hamarosan mellékelt képek alapján valószín?leg itt ment el a dolog, "talán érdemes lett volna" még fél órát szánni arra, hogy a keser?só, és a CaN optimális adagolásának utánaolvasgassak, meg egy kicsit számolgassak...

-természetesen a gyökérrothadástól félek, mint ahogy azt korábbi "naplóm" mutatja, még földben is elég sokat sikerült vele szenvednem (ezúton újfent kösz a Proplant tippért, az egy csodaszer)



Képek a következ? posztban nem soká.
 

f2obsession

Active member
album.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

f2obsession

Active member
Solon, ha lehet egy ilyen kérésem, adj egy "receptet" egy reservoir cseréhez (5l egyel?re), amit az AH tápokból, epsomból, és CaN-b?l össze tudok állítani, és vélhet?leg jobb eredményt hozna a fentinél.
amúgy a Res temp már feljött 19,5 fokig (jót tett, felgyorsult a növény, csak ezzel együtt a hiánytünet is gyorsan feler?södött). A PH-t most savaztam le 6,4-r?l 5,7-re (foszfosavas growshopos cuccal), EC 973uS

Az EZplug-ot meg azért próbáltam lebontani róla, mert organikus cucc lévén gondolom nem el?nyös hidróban, A növény amúgy már földb?l lett kimosva, azért van csak rátéve a kevés agyagra, nehogy a kevés, zsenge gyökérzetet szétroncsola a rájuk töltött agyaggolyó. Durvára rostált perliten gondolkoztam még, amit rátölthetnék, csak annak szerintem a fele kimosódna az airpot nagy lyukain...
 

f2obsession

Active member
ez Ca, és az advanced 3 részes, grow + bloom + micro

Igen, a grow kimaradt a készletb?l (földben arra megfeleltek a gazdaboltos tápok), és úgy vettem ki naplókból meg egyéb utánaolvasásból, hogy hidróban általában alacsony N tartalmú alaptáp kell, hogy lehessen adni a CaN-t rendesen.

Ezek szerint akkor pont az lett kevés (vagy az epsom sok?)?

Nem kell kímélni, nem érzékenyít? tréning, minden alázást elviselek hasznos infókért cserébe :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
azt nézzed meg hogy softwater formula vagy hardwater a micro.. azon múlik minden
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
hasonlitsd össze a ghe( most Terra Aquatica) formuláját, nekik van flora series kétféle az egyik lágyvizhö a másik meg keményhö
 

f2obsession

Active member
Amúgy desztillált vízzel csináltam az oldatot, de ph up gyanánt csapvizet használok (bár ez max 2 deci az 5 literben)
 

f2obsession

Active member
hasonlitsd össze a ghe( most Terra Aquatica) formuláját, nekik van flora series kétféle az egyik lágyvizhö a másik meg keményhö

A termékeket megtalálni könny?, az összetételükr?l informálódni már kevésbbé (eddig 3 találatból 3 esetben zéró konkrétum)

A csapvízem EC-je meg 912 uS (wtf?), mikor utoljára mértem (meg azel?tt mindig) 620 volt. Lehet, van valami gebasz a vízvezetékeimben?

30 kilométerre innen meg egy nagyobbacska városban 240 a csapvíz EC-je...

Mondjuk PH upnak nagyon jó, csak gondolom elég sok benne a hidrogén karbonát...
 

f2obsession

Active member
Úgy látom, a GHE-s cuccokban nincs CaO, de van CaN, annyit látok, hogy a Softwaterben ebb?l b? 2x annyi van, mint a hardwaterben. (Jó meg a hardwaterben több az ammonium nitrát, gondolom az általában lúgos csapvíz okán, meg a cink meg a molibdén is eltér).

Mindezekb?l a saját szegényes eszköztáramra nézve annyit tudok levonni, hogy adok még CaN-t a tartályomhoz, hátha segít :D
 

f2obsession

Active member
Hozzáadtam a tankhoz annyi CaN-t, hogy az EC felment 1048-ra, a ph meg 6.0-ra. Ph-t ma már nem basztatom (gondolom a Ca úgyis jobban elérhet? 6 felett a növénynek).

A földben (bár már majdnem cocoperlit, csak a harmada föld kb) hagyott klónon hasonló tünetekre a CaN-es öntözés már pár óra m?lva látható javulást hozott. Erre most megpróbálok holnap reggelig rá se nézni, és ha javulást látok, akkor holnap lecserélem a res tartalmának mondjuk negyedét mondjuk 800 ec-j? CaN oldattal, hacsak nem hurrogtok le addig, vagy adtok valami jobb tippet.

Beszerezni továbbra is csak hazai forrásból tudok, ott meg azt látom készlethiány van minden jóból (bár talán az AH grow még menne)...
 

Solon

Well-known member
És az úgy jó lesz? A jó arányod ez lenne N:Ca 1:1-1.2 . Ha rajta van a súly a flakonon, akkor elég könny? dolgod van. Ha nincs, akkor mondjuk pontos mérlegen mérj ki pontos edényben 1dl-t. S?r?ségb?l tudsz számolni tápelem súlyt, tömegszázalék alapján. CaN-t is súlyra méred, azt dettó így számolod, zacskón az adat. Bár csinálhatsz tömegszázalékban pontos oldatot is és akkor arányosan adagolhatod. Pontos mérés mindkett?höz kell.



Nemtom én látok mindenhol készleten zsákos fertit is, meg mást is.
 

f2obsession

Active member
No hát a matekkal már most kezdem elveszteni a fonalat, talán holnap, pihentebb aggyal sikerül felfognom.

A Ferti IV-el már szemezgetek egy ideje (látom, hogy sokan használjátok hidróban jó eredményekkel). Gyüjtöm a pénzt rá, illetve vadászom a kis kiszerelést bel?le. De vajon most el?rébb lennék vele akkor is, ha nem megy a matek?

A CaN-on csak %-os adat van: Nitrogén: 15,3% Nitrát: 14,2% Kalciumoxid: 26,5%

Itt is rögtön zavar van, hogy a N:Ca arány számolásakor a Nitrát, meg a Nitrogén összeadandó-e, vagy a 15,3% Nitrogénnek része a 14,2% Nitrát. Annyira nem figyeltem gimiben kémián (inkább cigit tekertem szünetre), és annyira rég volt...

Lehet, hogy ennyi ésszel jobb lesz a földnél maradni (az legalább úgy, ahogy megyeget)...
 

Solon

Well-known member
Annyira nem figyeltem gimiben kémián (inkább cigit tekertem szünetre), és annyira rég volt...




Na itt basztad el. Ha tudtad volna, hogy matematika, kémia és fizika órákon a kendertermesztés alapjait oktatják, csak más összefüggésben, gondolom jobban odafigyeltél volna. Megpróbálom érthet?en összefoglalni, hátha sikerül…

Szóval, van egy zsák m?trágyád, rá van írva, hogy NPK 10-10-10. Itt két felé kell sorolni a tápelemeket, az N a legfontosabb, itt az N már kifejezetten N formában van kifejezve. N-b?l van több fajta, nitrát, ammónia, ebbe nem mennék bele jobban, lényeg van a molekula képlet és ebb?l kell neked kivonni minden szükségtelen elemet, hogy megkapd az egy darab atomot. NH4-nél nincs szükség a H4-re, csak az N-re ezt le kéne vonni, de! Nincs rá szükség, mert a zsákon ezt már így tüntetik fel. Csak a tiszta N tartalmat látod, a többi aljelölés csak a kifejezett N tartalom összetételét jelöli. Tehát ott az N, és az N arányai, karbamid, ammónium-nitrát, nitrát. Segédjelölések. Nem tudom mennyire követhet?. Az N az már kiemelten csak N tápelem, a többi pl. PK meg molekula formában van és tovább kell számolni, hogy megkapd a tápelemet önmagában, általában. Ezt az Office sorozatból eredeztetik, ahol Dwigth megmondta, hogy a papír alapja a nitrogén, ezt el kell fogadni, mert Dwigth Schrute ezt mondta.

Szóval a többi tápelem már nem így van jelölve a zsákon, ott az oldott molekula forma van, tehát nem a tiszta P, vagy K. Azokat vissza kell számolni. Ki kell vonni bel?le a sallangot. K2O-ból az oxigént, CaO-ból az oxigént, P2O5-b?l szintén az oxigént, stb.... Ezeket a szorzókat megtalálod exkalapon, vagy arányosan veszed az atomok moláris tömegét és kiszorzod ennek megfelel?en, hogy tiszta tápelem formát kapjál.

Tehát, hogy példa is legyen:

Veszel egy gramm CaN-t. Ez 15.3% N, -na az N tápelem már meg is van- és 26.5% CaO, a Ca-t még vissza kell számolni. 1gramm kalcium nitrát, 1gramm*0,153= 0,153 , 1gramm*0,265*0,713=0,188945 .

Ha egy gramm CaN-t feloldasz 1 liter vízben, akkor abban a literben lesz oldva tiszta N elem 153mg és tiszta Ca ~189mg. Amib?l a nitrát N tartalmad ~93%.

Érthet? ez így? Holnap rátérek a s?r?ségb?l visszaszámolásra. Most megyek nézek Office-t, ha már szóbahoztam.
 

f2obsession

Active member
Na itt basztad el. Ha tudtad volna, hogy matematika, kémia és fizika órákon a kendertermesztés alapjait oktatják, csak más összefüggésben, gondolom jobban odafigyeltél volna. Megpróbálom érthet?en összefoglalni, hátha sikerül…

Szóval, van egy zsák m?trágyád, rá van írva, hogy NPK 10-10-10. Itt két felé kell sorolni a tápelemeket, az N a legfontosabb, itt az N már kifejezetten N formában van kifejezve. N-b?l van több fajta, nitrát, ammónia, ebbe nem mennék bele jobban, lényeg van a molekula képlet és ebb?l kell neked kivonni minden szükségtelen elemet, hogy megkapd az egy darab atomot. NH4-nél nincs szükség a H4-re, csak az N-re ezt le kéne vonni, de! Nincs rá szükség, mert a zsákon ezt már így tüntetik fel. Csak a tiszta N tartalmat látod, a többi aljelölés csak a kifejezett N tartalom összetételét jelöli. Tehát ott az N, és az N arányai, karbamid, ammónium-nitrát, nitrát. Segédjelölések. Nem tudom mennyire követhet?. Az N az már kiemelten csak N tápelem, a többi pl. PK meg molekula formában van és tovább kell számolni, hogy megkapd a tápelemet önmagában, általában. Ezt az Office sorozatból eredeztetik, ahol Dwigth megmondta, hogy a papír alapja a nitrogén, ezt el kell fogadni, mert Dwigth Schrute ezt mondta.

Szóval a többi tápelem már nem így van jelölve a zsákon, ott az oldott molekula forma van, tehát nem a tiszta P, vagy K. Azokat vissza kell számolni. Ki kell vonni bel?le a sallangot. K2O-ból az oxigént, CaO-ból az oxigént, P2O5-b?l szintén az oxigént, stb.... Ezeket a szorzókat megtalálod exkalapon, vagy arányosan veszed az atomok moláris tömegét és kiszorzod ennek megfelel?en, hogy tiszta tápelem formát kapjál.

Tehát, hogy példa is legyen:

Veszel egy gramm CaN-t. Ez 15.3% N, -na az N tápelem már meg is van- és 26.5% CaO, a Ca-t még vissza kell számolni. 1gramm kalcium nitrát, 1gramm*0,153= 0,153 , 1gramm*0,265*0,713=0,188945 .

Ha egy gramm CaN-t feloldasz 1 liter vízben, akkor abban a literben lesz oldva tiszta N elem 153mg és tiszta Ca ~189mg. Amib?l a nitrát N tartalmad ~93%.

Érthet? ez így? Holnap rátérek a s?r?ségb?l visszaszámolásra. Most megyek nézek Office-t, ha már szóbahoztam.

Köszönöm a korrepetálást (már-már zavarban vagyok, hogy mivel szolgáltam rá ennyi türelemre), ez így már alakul. Szerintem a második kávé után ezt már megugrom. Most így, csipás szemmel még csak annyi gyakorlati következtetést vonok le, hogy akkor már csak nagyon kevés Nitrogén kell más tápból, hogy a 1:1,1-1,2-es N:Ca arány meglegyen.

Már csak az a qrva nyomasztó, hogy -gondolom- minden más tápanyag arányának vonatkozásában is megvannak a megfelel? arányok (pl N:p:K arány), ami így összességében elképeszt?en sok agymunkának t?nik.

De ha már ennyi segítséget kapok, tartozom annyival, hogy legalább kicsit meger?ltetem magam...
 
Top