What's new

Magrendelés és vásárlás

TOMXtX

New member
Nem ez a kérdés! Az a kérdés, hogy ellopták-e a lovainkat!

Seedsmaffiás magból én még értelmes növényt nem láttam.

Az auto ak47 reményen felül teljesített, a jack herer már hagyott kívánni valót maga után. És, hogy igazoljam kicsit a negatív hozzáállást 9magból 4 csírázott, s egy próbált még majd két hét után megindulni. De az ilyen későn indulókkal igazán nem rabolom az időm, a várható satnya végeredmény igen magas valószínűsége miatt.
 

f2obsession

Active member
Értem én, hogy román, meg gagyi egy nevet találtak ki maguknak, de a genetika szerintem egyáltalán nem szar. Mondom ezt úgy, hogy valamikor régen nagy nevű cégek (Serious, Greenhouse, Subcool) legendás fajtáihoz is volt szerencsém.
 

f2obsession

Active member
Az auto ak47 reményen felül teljesített, a jack herer már hagyott kívánni valót maga után. És, hogy igazoljam kicsit a negatív hozzáállást 9magból 4 csírázott, s egy próbált még majd két hét után megindulni. De az ilyen későn indulókkal igazán nem rabolom az időm, a várható satnya végeredmény igen magas valószínűsége miatt.

Igaz, erről el is feledkeztem, az egyik strain nálam is "besült" (3-ból 3 mag egyáltalán nem csírázott ki), de küldtek volna cserét belőle, mikor jeleztem. A többi fajta 100%-ban csírázott nálam 24 órán belül.
 

Solon

Well-known member
Próbáltad már?

Nem. Az egy maglerakat, nem nemesítőcég. Azt kapod, amiről azt se tudják micsoda. És még románok is, nincs bajom a románokkal, csak ha románok. DP-től mit próbáltál? Azért én 2 magból egy házat felhúztam. Meg az se volt rossz, hogy 2013-as vásárolt mag 6 év múlva is csírázott.

Exkalap tele van szarabbnál szarabb naplókkal seedmaffiás magokkal, mer ugye kurva fontos az utánvét. Mér szopatnám magam...
 

Solon

Well-known member
Hát nem tudom mi alapján válogattál, mit is kerestél. Orange bud, az egy szar skunk, amit narancsos terpénkészletre válogattak le. Nem zsákbamacska, ez egy narancsos illat, nem több. BB-t azt ugye nem DP-től, ha kell. Skunk#1 az meg skunk. Az egy skunk, eladható termék, minimális penészesedéssel, egész jó termésátlaggal, vastag terpénkészlettel, nem több ez se. Vannak ott elég jó fajták is, pl mazar. Mindegy, nem is ez a lényeg. A minőség, újra szelektálhatóság, magok kelési aránya, fajta jellegzetességének fenntartása és valamennyire azért törekednek az uniformitásra. Csak amit itt ketten leírtatok a seedsmaffiáról már kizáró ok, hogy komolyan vehető cégként lehessen számba venni. Mindegy, tom, utánvét...
 

f2obsession

Active member
Hát nem tudom mi alapján válogattál, mit is kerestél.

Akkoriban még a "felfedezés" volt a cél. Minél több fajtát akartam kipróbálni, és egy egy fajtáról pontosan annyi infóm volt, amennyi Littleguru leírásaiban szerepelt.

Solon said:
Csak amit itt ketten leírtatok a seedsmaffiáról már kizáró ok, hogy komolyan vehető cégként lehessen számba venni.

Ez így rendben van, én azt éreztem túlzásnak, hogy "Seedsmaffiás magból én még értelmes növényt nem láttam."

Annak idején a Nirvana seeds is egy ilyen eléggé megvetett "lerakat" volt. Az volt a közbeszéd róla, hogy nagy magcégek magjaiból pancsolt magokat árultak (pl F2-t úgy ahogy van piacra dobva), aztán az ő Hindu Kush-uk volt messze a legjobb, ami a kezem közt járt (nagyságrendileg jobb, mint a Sensi verzió). Az AK-48 meg amennyire tudom, a Nirvana saját (kicsit gyorsabb virágzású) verziója volt AK-47-ből (akkor még tiszteletben volt tartva egy fajta brandje, és minden magcég átnevezte valamennyire a saját verzióját. Vicces strain nevek léteztek akkor, pl. Bleu Berries :D), az meg a mai napig létező strain külön kezelve. White Rhino úgyszintén, ami Littleguru leírása szerint jobb volt, mint a Greenhouse-os WW.

Közben eszembe jutott még egy, amiért haragudtam a DP-re: Flo. Gyönyörűszép nagyon lila bugák, amiktől nem lehetett rendesen betépni (még a blueberry-nél is jóval gyengébb volt). Oké, nyilván az is rossz fajta választás, de miért dob egyáltalán piacra ilyeneket egy "komoly" magcég, pláne 15% THC dumával...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Ezt fajt olvasni ... es mer nem volt infod csak halandzsa amire alapozol ? Azinternet ott volt elotted, ha meseoldalt elerted relevans infokat is olvashattal volna, vagy nem ?

Se a flo se a blueberry nem dp, hanem dj shorttol vettek meg a vonalat... a hindu kush meg ibl es nincs belole f2. Egyebkent nirvananak van sajat fajtaja is pl papaya citral top44 stb. Monnyuk ezekhez bevalt alapokat hasznaltak de akkoris.. messze nem lerakat mint a seedma fija..
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Ezt fajt olvasni ... es mer nem volt infod csak halandzsa amire alapozol ? Azinternet ott volt elotted, ha meseoldalt elerted relevans infokat is olvashattal volna, vagy nem ?

Se a flo se a blueberry nem dp, hanem dj shorttol vettek meg a vonalat... a hindu kush meg ibl es nincs belole f2. Egyebkent nirvananak van sajat fajtaja is pl papaya citral top44 stb. Monnyuk ezekhez bevalt alapokat hasznaltak de akkoris.. messze nem lerakat mint a seedma fija..

Nagyjából a havi korlátos 56K dialup volt még előttem, angolul is vajmi keveset tudtam akkor még, és amennyire emlékszem, nemzetközi szinten is nagyon kevés infó volt a fajtákról. Leginkább a magcégek nem túl részletes, sokszor marketingszagú leírásai. Lehet, hogy a fent nevezett fajták nem a DP saját fajtái, de tőlük vettem (vagy tőlük származó klónok voltak), és Serious, vagy Subcool fajtákhoz képest legfeljebb középszerűek voltak. Seedsmafiától vett HK, AK47, Amnesia egy nagyságrenddel jobb, mint bármi amivel anno DP-től dolgom volt. Sensitől a White Skunk már volt kb az a szint, mint a seedsmafia fent nevezett 3 fajtája, a másik kettő, amit Sensi-től próbáltam (Mexican sativa, Durban Poison), meg hitvány volt. Szép homogén, meg a Durbannak volt egy nagyon egyedi megjelenése, de a termésük annyira se volt potens, mint a szabadban rudik által felporzott jobb növények fattyú magjairól nevelt cumó.

Nektek honnan van ez az infó, hogy a Seedsmafia csak lerakat? Nem ugyanúgy fórumos tekintélyek "halandzsája", spekuláció ez is?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Onnan hogy menj es egyeztessed a bulkseed kinalattal. Korites es fantazia nelkul..
amugymeg a durban es a mexikoi is kinti fajta nem bent kell nevelni, ha meg igen akkor 1000 w hps t illik hasznalni nem energiatakarekos izzokat.. a hiba nem a magokban hanem az on keszulekeben keresendo.
 

f2obsession

Active member
Onnan hogy menj es egyeztessed a bulkseed kinalattal. Korites es fantazia nelkul..
amugymeg a durban es a mexikoi is kinti fajta nem bent kell nevelni, ha meg igen akkor 1000 w hps t illik hasznalni nem energiatakarekos izzokat.. a hiba nem a magokban hanem az on keszulekeben keresendo.

Kint voltak nevelve, olyan körülmények közt, ahol 6-7 másik fajta remekül hozta magát. Tiszta sativákkal nem szivattam magam a 250W HPS alatt se. Bár egyébként felépítésre azok a Durban-ok kifejezetten indikának néztek ki, és minden másnál korábban bevirágoztak.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Nem tudom nekem sok even keresztul mindig volt mexikoi, sose volt ket egyforma, az egyik legjobb kinti fajta. Durbant azt meg nem kedvelem ugyhogy az csak 3-4 alkalommal volt talan.
 

what_can_there

Well-known member
Hello!

(Először is, bocs ha rossz helyen teszem fel kérdésem.)

Mostanság milyen szállítási idővel kell számolnom egy Huba-s rendelésnél?

Szia! Jelenleg 1-2 hét a szállítási idő, dolgozunk rajta, hogy csökkenjen, a cél 2-3 nap, de ez csak februártól lesz megoldható.
 

what_can_there

Well-known member
Nektek honnan van ez az infó, hogy a Seedsmafia csak lerakat? Nem ugyanúgy fórumos tekintélyek "halandzsája", spekuláció ez is?


Vizuális tipus vagyok és nekem az tunt fel, hogy a termékfotókat más oldalakról szedik össze. Ha saját nemesitési projekteket csinálnak, akkor miért nincs róla semmi dokumentáció?
 

f2obsession

Active member
Nem tudom nekem sok even keresztul mindig volt mexikoi, sose volt ket egyforma, az egyik legjobb kinti fajta. Durbant azt meg nem kedvelem ugyhogy az csak 3-4 alkalommal volt talan.

Beszélétük is már, hogy nekem valószínűleg a korai verzió esett, ami szerinted is ócska (egy pakk mag erejéig volt dolgom vele) Nekem szeptemberi aratás rémlik, amúgy nagyon keskeny levelű, magas "karácsonyfa" volt mind, de a hatása nekem nagyon nem volt kielégítő. Igaz, akkoriban masszívan rá voltam függve, és volt bőven Danny boy, meg AK, meg WR, meg sok más sativa-indica hibrid.
 

f2obsession

Active member
Vizuális tipus vagyok és nekem az tunt fel, hogy a termékfotókat más oldalakról szedik össze. Ha saját nemesitési projekteket csinálnak, akkor miért nincs róla semmi dokumentáció?

Az egész weblap egy eléggé "tessék lássék" megoldás. 2-3 strain pl azonos fotóval (csak tükrözve, vagy belenagyítva) fut. Na meg a növények leírásai is azok a régimódi olcsó marketinges szólamok (kb minden fajta az egyik legpotensebb létező fajta függetlenül attól, hogy a saját maguk által leközölt számokban mekkora eltérések vannak). Emiatt eléggé ódzkodva rendeltem én is, meg szagolgattam őket kb már vegben, aztán kellemes csalódások értek.

Amúgy a meglátás jogos, mindenképp gyanús, de ez azért továbbra is spekuláció. Lehet akár olyasfajta igénytelenség, mint ahogy a használtpiacon mindenféle portékához sokan csak letöltenek egy képet akkor is, ha saját eladási esélyüket növelhetnék a konkrét portéka (mondjuk egy hibátlan állapotú műszaki cikk) lefotózásával. Az egész weblap eléggé elnagyolt, és kb évente 1-2x töltenek fel rá bármi új tartalmat.

De amúgy is, bulk, vagy nem bulk, én továbbra is főleg annyit állítok csak, hogy lehet "értelmes" növényt nevelni a magjaikból (amelyik kicsírázik :D)

Nirvana Seedsről amúgy 2019-ben még nemzetközin is élt a pletyka az F2 magok eladásáról: https://www.icmag.com/forum/marijua...5089-where-do-nirvana-seeds-s-seeds-come-from


Szerintem bennük meg azért nem bízott a többség annak idején, mert mondjuk egy Serious Seeds-hez képest kb tizedáron voltak a magjaik (legalábbis az ezredforduló táján). Közben meg néhány fajtájuk kiváló volt. Igaz, csíráztak is 100%-ban :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Az meg a masik, a roman reszlegbe mernincs toluk egy naplo se ? Miert a magyar piac a celkozonseguk ? Vagy hogy van ez
 

Uzsidoboz

Well-known member
A growdijárin ott vannak:D Bár nekem szerencsém volt velük az egyik WW nél jól hozott jó potenciálal,viszont kicsit jobban rálátok már a dolgokra nem rendelnék tőlük, 20euro körül már kapok jobbat a posta meg 50-100€ után ingyenes.
De mivel nálad nem játszik minden sakkfigura így érthető , én azért megpróbálnam pl a cryptot mint fizető eszköz vaaagy wiretransfer vaaaagy bokordokiho kikocsikázó

Ne kövezzetek meg!:flowers2:
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
XD na de ott se nincs romano kommento csak olasz angol meg egy lukasz lengyel
 
Top