What's new

Лесни и ефективни начини за хешец

yoss33

Well-known member
Veteran
Лесен начин за извличане на малко количество масло с бутан:
Необходими пособия: Флакон за пълнене на запалки (за предпочитане по-скъпа марка), 20-кубикова спринцовка (без игла) и стъклена тавичка.
1. Маха се буталото на спринцовката.
2. В горната част на спринцовката (около линииката за "20") се пробива дупка широка толкова, че дюзата на флакона да може да влезе, така че да се впръсква вътре просто като се натисне флакона към спринцовката.
3. Пълни се спринцовката с добре изсушена и натрошена трева. Хубаво е в долната част на спринцовката (към дупката за игла) преди тревата да се сложи съвсем малко памук, който да служи за филтър, така че частички трева да не запушат после дупката.
4. Слага се буталото колкото да влезе (щракне).
5. Придържайки буталото да не изхвръкне от голямо налягане, се впръсква бутан в спринцовката, като изхода (където се слага игла) се държи надолу над стъклената тавичка. Хубаво е да се пръска по-бавно, т.е. по-леко (за да не става голямо налягане в спринцовката). Трябва да се изпръскат поне 50 кубика бутан.
6. Натиска се буталото, така че да притисне тревата и да изтече бутана, задържан в нея.
7. Изчаква се бутана в тавичката да се изпари като колкото по-бавно става това, толкова по-добре, защото иначе бурно изпаряващия се бутан увлича със себе си част от мазнините. Затова е хубаво цялата процедура да става на по-хладно.
8. Останалото по тавичката масло може да се изсмуче с друга (2 кубикова) спринцовка още докато е течно, или да се изстърже с нож вече като е стегнало.

Описания метод става за извличане на малки количества масло от малко количество трева. За по-големи количества трябва по-голям цилиндър.
Може вместо върху тавичка да се пръска върху алуминиево фолио, което после да се нагрява отдолу и с тръбичка да се вдишва отгоре. Това спестява фирата, която се дава като се борави с маслото. Алуминиевото фолио може да се нареже на парченца за да не се загрява цялото всеки път когато се пуши.
Описаният метод е доста примитивен, но работи добре като се оттренира :)
 

focktor

Member
Е при мене както е тръгнало почти всичко ,ще отиде на хеш.Някакъв план за малко по-големи дози... ;)
 

Astral

Member
Лед,дрелка и сита с различна пропускливост...виж в темата за кулинарията колегата coco fknbrice е постнал своя побългарен метод на базата на метода на Сервантес.
А може и да тестваш някой по-примитивен метод,но трябва да имаш доста матрял за целта....яко мачкане на главите между дланите :)
 

focktor

Member
Незнам какво им е толко скъпото на ситата.Се едно ги прават от злато...
 

Astral

Member
Специализирани такива като тези които ползва Сервантес се съмнявам да има,но тези които споменава по-горе посочения колега лесно се намират при хора които се занимават с реклама и печат,а и се продават като консуматив за машини за ситопечат...
Ситопечатът е способ за печат, позволяващ получаването на отпечатък върху материали и готови изделия, чрез преминаване на мастилото през печатната форма. В качеството на печатна форма се използва ситошаблон. Той представлява тънка мрежа с нанесено върху нея печатно изображение. В повечето случаи се използва мрежа от коприна, синтетични материали или метал. Ситошаблона се изготвя от ситомрежа, опъната и залепена върху дървена или метална рамка. След заливането със светочувствителна емулсия или филм и екпонация се получва готова печатна форма. През отворените зони на мрежата, носещи изображението, мастилото преминава върху печатаемия материал с помоща на печатащ ракел. Печатната форма за ситопечат е комбинация от мрежа и шаблон.
 

gwan

Member
От каде може да се намери в БГ ,тоя silkscreen?

братле,не съм правил хеш,но съм бил в музея в Амстердам и там съм виждал как се прави,ако ще е само за проба добре, в противен случай ще бъде жалко за труда и грижите който си полагал месеци наред,ако приемеш съвет обери,изсуши и се наслаждавай на резултата,може по време на сушенето да сложиш някое розово листенце или цитрусови сухи корички, има цветни миксове ползват се като ароматизатори,получава се доста добре.

http://www.youtube.com/watch?v=wnvILPJxFKQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Iszi3u6qjc4&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=ZntvD4Ooen0&feature=related

виж резултата с профи-машини и сам прецени дали си заслужава?
 

focktor

Member
Е по-добре ли да се трова с катран? Треа цяла цигара да изпуша ;)
 

gwan

Member
щом си решил ето един доста лесен и бърз начин.на същия принцип правят и прословутия марокански хеш,а с остатъчния материал можеш да си направиш браунис(кексчета) или масълце.наздраве.

http://www.youtube.com/watch?v=PBs9AJcvJB8&feature=related
 

focktor

Member
Абе тва съм го гледал преди 10 години.Питам дали няма нещо,още по лесно ;)
 

damyanek

Member
тоя "екран" може ли да се намери някъде в БГ? освен рекламни студия...от къде може да се купи?
 

gwan

Member
focktor
след като вече 10г. си запознат с материята,би трябвало да си наясно че има три
основни начини за извличане на хашиш.1 чрез химикали,2.чрез водна баня,3.чрез
пресяване,разбира се има и многобройни под-методи но те се основават на 3-те
основни,въпросът зададен по този начин звучи найвно,опитай се да формулираш какво значи за теб "лесен" за да се опитаме да намерим решение,защото най лесно е в някой от многобройните кофишопове из Холандия.
damyanek
това е по ситно сито,а рамката за "екрана" можеш сам да си направиш стига да е
достатъчно добре опъната.има в големите магазини за "домашни потреби" ползват се от сладкарите за пресяване на пудра-захар.
 

Dr_Tre

Member
Верно ли стават тези сита за пресяване на пудра захар!? Някой пробвал ли е? Доколкото знам, за качествен хеш размера на порите трябва да е някъде между 70 и 120 микрона.
 

gwan

Member
Верно ли стават тези сита за пресяване на пудра захар!? Някой пробвал ли е? Доколкото знам, за качествен хеш размера на порите трябва да е някъде между 70 и 120 микрона.

така е,но само ако ще извличаш чрез "водна баня" ,иначе с метода "пресяване" е перфектно,виждал съм на живо.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Абе,хора и аз зъщо бих зи напраила малко хеш. чудех е за някоя копринена забрадка или нещо друго копринено дали би зтанало? защото vидях на едно клипче едни араби полvaха нещо подобно като тоа което зи злагат на глаviте. и на мен зитото ми е проблема. разvали ми зе клаvиатурата,не зе чудете.
 

damyanek

Member
ае те начините като цяло са пред нас, но за направата на хеш освен ситата и др. неща трябва и марихуана...според вас кой сорт ще е най-подходящ (като говорим за количество и качество) аз съм правил само от дивак по тоя "мароканския" начин само ,че с тензух и това което се получи беше далеч от хубав хеш ^^ някой оутдоор сорт че да даде повечко за да може като го правиш да изкараш нещо повече от един кибрит :>
 

gwan

Member
Afghani,Lebanese,Mоrocco
като качество и количество избери си някой авгански,ливански или марокански сорт, това са и най добрите в този ред,специално за тази цел,има и много други но това са сортовете от които традиционно се прави хеш.
 
Top