What's new

Лесни и ефективни начини за хешец

doje

Member
Когато го правя с пресяване,във какво състояние трябва да бъдат главите ?
Изсъхнали , влажни, много изсъхнали ????
Имам цяло растение,опрашено половината и с малки глави и по добре да го направя на хеш затова питам ?
 

gwan

Member
зависи от количеството кристали,обикновено трябва да е добре изсъхнала за да успееш да я втриеш в ситото,като внимамаш да не се покачва много температурата при самото втриване,защото терпентините остават впити в ситото,тъй като това е практика създадена в Мароко имаш "късмет" там почти винаги се прави с опрашена в начален стадий ганджа,преди да се образуват семена,не можах да схвана смисъла (можеби полените играят някаква роля) но някак си значително подобрявало качеството на хеша.

http://video.google.com/videoplay?docid=-4917266272113813842#
http://video.google.com/videoplay?docid=-1627982596758845272&hl=en&emb=1#
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Колкото се може по-сухо. Иначе се залепва по стени, сито...
 

doje

Member
Супер, благодаря.След 3,4 дни ще отрежа храста ,махам листата оставям главите да се сушат , ще купа ситно сито :Д и дирекно главите в/у ситото ще ги мачкам с нещо.
Преди малко сложих една глава в пиперомелачката,но нестана толко ситно изкарва и нарязани глави , както и прах де :p .
 

doje

Member
Някой знае ли,добре стритите смачкани глави,вече минали през ситото .. Стават ли за пушене ? Ще загубят ли ефекта си?
 

gwan

Member
градинарю,защо задаваш безсмислени въпроси,не се обиждай,но не бъди като foktor който, просто събира инфо и поства в "забавачката" колкото и търпение да има човек,има граници все пак,направи браунис или масло с остатъка,дано не се обидиш.в крайна сметка,струва си да почетете сайта в които са ви дали съвет посредством публикуването на първоизточника,за мен това е най всеобхатния сайт жалко..БГ-РЕАЛНОСТ.
 

doje

Member
Не се обиждам. Обичам да ме критикуват,защото след това си поправям грешките,просто ако не намеря нужната информация в нета и се допитвам до хората в този форум с надеждата за точна информация и че някой друг като мен няма да пита,а просто ще прочете и ще разбере.
Надявам се скоро време да науча много повече и да не питам,а само да отговарям и да помагам. :)
Благодаря за съвета все пак.
 
P

piankata

:ying:На времето/преди 10-15г./ когато имаше много мат"рял аз си правех така хеш..Взимам само добре исушени глави,исчиствам внимателно от клечки семки и др. .Намокря се мат'ряла,слага се в тензух или нещо подобно водопропускливо и на менгемето..Истича зелената вода.Пресова се два три пъти и се оставя на калъпче..Като исъхне става като цемент...Напафква та кърти.

А за манагуа с литър мляко и 200гр качество друг път:laughing:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
зависи от количеството кристали,обикновено трябва да е добре изсъхнала за да успееш да я втриеш в ситото,като внимамаш да не се покачва много температурата при самото втриване,защото терпентините остават впити в ситото,тъй като това е практика създадена в Мароко имаш "късмет" там почти винаги се прави с опрашена в начален стадий ганджа,преди да се образуват семена,не можах да схвана смисъла (можеби полените играят някаква роля) но някак си значително подобрявало качеството на хеша.

http://video.google.com/videoplay?docid=-4917266272113813842#
http://video.google.com/videoplay?docid=-1627982596758845272&hl=en&emb=1#

Правело ми е впечатление, че около опрашени цветове трихомите са по-големи (наляти), особено върху обвивката на семката... Все пак има някакъв резон растението да се опитва да пази най-много от всичко развиващите се семки.
Апък защо в Мароко го правят с опрашена ганджа... те там май друга нямат :) Силно опрашените растения стават много бързо готови и са в пика си още преди да са готови семките.
 

gwan

Member
Правело ми е впечатление, че около опрашени цветове трихомите са по-големи (наляти), особено върху обвивката на семката... Все пак има някакъв резон растението да се опитва да пази най-много от всичко развиващите се семки.
Апък защо в Мароко го правят с опрашена ганджа... те там май друга нямат :) Силно опрашените растения стават много бързо готови и са в пика си още преди да са готови семките.

прав си,аз почти винаги имам опрашване поне на 1-2 растения и от наблюденията който съм правил,наистина опрашените развиват много по бързо глави,има смисъл в това което казваш,както обикновено истината се крие в самата физиология на растението,логично основната грижа на растението са семената,по този начин предава гените си,обаче да си призная даже и през ум не ми е минавало,супер пак научих нещо,мерси братле.иначе имам изработен метод са аутдора преценявам кой сорт цъфти по рано и сея на етапи тоест сея на 3 етапа през 2-4 седмици,така ако някое от растенията се опраши,все още имам 2-3 който не са.обаче догодина се качвам високо в планината и сея,уж намерих страхотно местенце но ще видим.
 

Astral

Member
Аз нещо не схванах това със поетапното сеене и опрашването...да не ги изкарваш юли навън?Това за трихомите по ципата която обгражда семето си е точно така...даже имам спомен,че един от първите текстове в които четох за пръв път за правенето на хеш (беше доста отдавна и на бг) се споменаваше именно за въпросните ципи и за това,че в тях е по-голямата част от "материала".Явно авторът на текста не е бил запознат със сенсемилата...
 

gwan

Member
Аз нещо не схванах това със поетапното сеене и опрашването...да не ги изкарваш юли навън?Това за трихомите по ципата която обгражда семето си е точно така...даже имам спомен,че един от първите текстове в които четох за пръв път за правенето на хеш (беше доста отдавна и на бг) се споменаваше именно за въпросните ципи и за това,че в тях е по-голямата част от "материала".Явно авторът на текста не е бил запознат със сенсемилата...

да случвало се е даже в края на юли,просто с по къса вегетация,важното е да е поне 7-10 дни преди равноденствието а то по нашите земи е март и септември ,после е лесно аз така или иначе гледам периода на цъфтеж на семената които си взимам да е макс 9 седмици,напълно достатъчно и в края на септември или началото на октомври са готови,това намаля количеството,но ми гарантира че някои ще си останат неопрашени.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Мен затова ме радва Nirvana Royal Flush - почва да цъфти последните дни на август и е поносимо готов в началото на октомври. Обира само най-късните дивачки с първите си цветове.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Аз опитвах един,два пъти,ще пробвам и този метод. Само че при мен винаги остават много големи парченца от листа и не успява да стане на твърдо топче,а се разпада дори и след нагряване и притискане. Ти опита ли така?
 

Astral

Member
По малоумно нещо не бях виждал.
Хахаха...ами нали търсеше лесен и ефективен начин...от всичко споделено до тук този е най-лесен,но явно не ти допада :)
 

gwan

Member
градинари,преди години бях на сафари,ако може така да се нарече,защото няма слонове и лъвове но бяхме из полу-пустинята в Анадола и там месните правиха много странен хеш,най вероятно беше от опрашена ганджа,значи те гриндваха(раздробяваха) материала и го обвиваха във весник,после го обвиваха във фолио и го загряваха на огъня,след определено време го пресоваха под голям камък,резултатът беше нещо средно между пресована трева и хеш,но да ви кажа след няколко дена по джиповете ми се стори като най готиното напушване с хеш,опитвам се да намеря видео на схемата но не успях,тогава ми хареса незнам дали в човешки условия дали би ми харесало.просто се опитвам да кажа колко различни методи на производство на хеш има.Фоктор-че бате реши какво те устройва в крайна сметка,разбирам те и на мен този метод ми изглежда леко безмислен,но ако прецизираш,ти гарантирам че ще намерим решение.
 

damyanek

Member
ем...то като цяло за хеш ти трябва много материал...както и да го погледнеш мислиш ли ,че си струва ? толко ли са зле чак?
 
Top