What's new

LED grow - SPIDER VERO 29 - 484W - 9×L.S.D

-GD-

Active member
vypadá to moc dobře,
jaká jsou tvé dojmy z LED panelů? jel sp předtím HPS? struktura květů? třeba jestli se ti zdají řídší?
Přemýšlím nad něčím takovým na léto místo 600W... záleží za jakou cenu...
 

mikedevito

Member
S panelama jsem velice spokojen, hlavně co se teplot týče. Skoro vůbec netopí, což teď v zimě je trošičku na škodu, jelikož musím pokoj vytápět přímotopem i když tam zrovna nejsem, být tam HPS tak ta si to vytopí sama, ale v létě to bude zase velký plus, jelikož přes období veder jsem měl problém uchladit i 250w HPS..Mít místo panelů 600w HPS, tak přes léto můžu na indoor zapomenout.. Další poznatek je že kytky pod LED více "žerou" takže je potřeba VÝRAZNĚ navýšit dávkování hnojiv a i přes to mají rostliny sklon k žloutnuní listů jako by z nedostatku živin (dusíku). Na groweru jsem si všiml že většina lidí co jede pod LED s tím má právě problém..,tak nevím jestli je to i přes navýšení hnojiv pořád nedokrmený, nebo je to třeba barevným spektrem, které je u LED jiné než u HPS.

Materiál je z pod LED kompaktní, palice jsou tvrdý více než dost, před tím jsem jel pouze 250w HPS kdy jsem sklidil hodně slušný kytky (OG.Kush) a sušina byla stejně kvalitní. Každopádně záleží hlavně na odrůdě, některý odrůdy mají palice řídky samy o sobě i když na ně pálý 1000w HPS.

Jediný problém u Led panelů je pořád ta cena.., ale u mě nebyla jiná možnost, jelikož jak už jsem psal 600w HPS a více bych přes léto neuchladil ani náhodou. Nejlepší volba podle mě je nakoupit si potřebný součástky a panel si postavit sám. Akorát já jsem dost pohodlnej člověk, tak jsem to koupil už hotový, ale jestli do budoucna pořídím další box, panely si už postavím sám, není to nic moc složitýho.

A co se výkonu týče (jestli ho je za ty peníze málo nebo hodně), o tom bych se bavil až po sklizni. Moje přání bylo sklidit aspon 400g stím že 500g by byl ideál, ale jestli pujde všechno tak jak má, tak už teď to vidím na 600g + což by při odběru 484w bylo parádní.
 
Last edited:

-GD-

Active member
je škoda že co uštříš na watáži tak ti zase naskočí u přímotopu.
Takže to jsi jim topil 24/0?
Jaká je provozní teplota bez toho vytápění?
 

mikedevito

Member
Topim akorát přes noc, přímotop jede na noční proud a Xkrát za noc se vypíná, takže běží tak 5hodin. Jinak pokud je v místnosti 20C v boxu je 25C, takže panely box vyhřejou vždy o 5C, ofuk běží na minimum a odtah je staženej pomocí regulátoru na jedničku (běží skoro jako když neběží :) ).


Trochu jsem se nudil, tak jsem si zkrášlil dozy na sušinu. Ty velké mají 150ml. Velké vyšly na 25kč, malé na 19kč. Přikládám foto.







 

mikedevito

Member
Potřeboval bych radu. Kytky jsou už na 80.dni 12/12 a do sklizně to vidím ještě tak na měsíc, teda pokud vůbec hodlaj dozrát.. Stáhul jsem světelnou periodu na 10/14, třikrát jsem to prolil Canna Flushem a pořád vypadaj tak jak vypadaj. Neznáte ještě nějakou fintu jak je donutit dozrát co možná v nejkratším čase? Je tohle vůbec normální aby to kvetlo tak dlouho, když dva kusy jsem sklízel už v 50.dni a 60.dni 12/12 ??? Nikdy se mi to ještě nestalo, navíc L.S.D nemá podle popisu na internetu takle extrémně dlouhou dobu zrání.. Světlo mi do boxu neproniká.
 

metracek

Active member
Veteran
Potřeboval bych radu. Kytky jsou už na 80.dni 12/12 a do sklizně to vidím ještě tak na měsíc, teda pokud vůbec hodlaj dozrát.. Stáhul jsem světelnou periodu na 10/14, třikrát jsem to prolil Canna Flushem a pořád vypadaj tak jak vypadaj. Neznáte ještě nějakou fintu jak je donutit dozrát co možná v nejkratším čase? Je tohle vůbec normální aby to kvetlo tak dlouho, když dva kusy jsem sklízel už v 50.dni a 60.dni 12/12 ??? Nikdy se mi to ještě nestalo, navíc L.S.D nemá podle popisu na internetu takle extrémně dlouhou dobu zrání.. Světlo mi do boxu neproniká.

Tak zkus nahodit fotky, at taky vidime jak vypadaj.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Jedine, co me napada, je treba Ripen a podobne 'finishery'. Je jen otazkou, zda to neovlivni take dalsi veci, nez jen dozrani (chut ap.)
 

mikedevito

Member
88.den 12/12

Vidím to tak že sklizeň nebude dříve jak 100.den 12/12. Doufám že se mi to vrátí aspoň v podobě solidní gramáže.

-GD- : Jakou má barvu pryskyřice nevím, jelikož nemám mikroskop, ale už od prvního pohledu je jasný že ke sklizení to ještě není. Sklízím vždy podle dostatečného zhnědnutí pestíků a celkového zbarvení palic.









 

Phuuu Ad

Active member
podle toho co vidim uz to pretahujes...

nemas li mikroskop pouzij fotak...makro rezim a pevna ruka. Pak si to muzes priblizit na pocitaci a uvidis trichomy a jejich zbarveni. Hlavne si vyvazit bilou barvu.
 

mikedevito

Member
Phuuu Ad - stím fotákem to vyzkouším, ale asi dám na tebe a pokosím to dříve než jsem chtěl, snad tenhle týden.

Rakosnicek - to jsem si říkal už taky že to budou asi dva různý modely, jelikož matkář měl na výběr dva druhy, tak to určitě pomíchal. Ty menší sklizený 50 a 60 den to bylo určo L.S.D. a tohle bude MAZAR, když porovnám moje fotky kytek s fotkama na netu, tak struktura palic je stejná, oproti L.S.D. listanější, ale zase výrazně větší palice. Vůně L.S.D. byla taková těžká zemitá, skunková, MAZAR voní spíše nasládle s ovocným nádechem, hodně po citronu.
 
D

Dogon

100 denní mazar jeto vubec možný?
na mazara to nemá ani moc pryskříce,takovýho matkaře pohledat.
 

mikedevito

Member
Nic moc pryskiřice tam není to máš pravdu, aspoň né na povrchu palic... Matkář zklamal.. ty dvě L.S.D byly naprosto v pohodě, krásný kytky i když velikostně spíš podprůměr, ale sušina je solidní. Už to že jsem dostal řezy nakvetlé mluví samo za sebe, ale bohužél nic jinýho k mání nebylo.. Sehnat v tomhle kraji slušný řezy je snad nemožný, další kolo pojedu ze semen. Každopádně to do konce týdne seknu, jelikož svítit na to dál už asi nemá moc velkej význam, tak snad aspoň po usušení to bude vypadat aspoň trochu k světu.
 

sensi23

Active member
Veteran
100 denni mazar bez pryskyrice...Opravdu jed priste radsi semena..a hlavne se nepoustej do dutch passion nebo RQS...mazar pust uplne z hlavy ..on ani ten 8 tydenni zadna slava
 

masuro

New member
RQS je v klidu, DP to je děs. Ale na druhý straně Mazar to je indická jak má být. Dle mých zkušeností ready 55-60 den
 

Latest posts

Latest posts

Top