What's new

Led épités help

Solon

Well-known member
Hát izé, nemtom. Én beléptem, van keres? is. Gondolkodtam, vajon mire keressek rá? Mi lehet az a 3 bet? amire, ha rákeresek tuti kidobja. Csak nem a gyártócég neve? ERP? Ennyi? Ennyire egyszer? nem lehet...
 

tejföl

Active member
Egyem a lelked. Azt hittem, hogy valami olyasmit töltöttél fel, amit egy csekély értelm? medvebocs is megért. Ezt én is megtaláltam a gyártó honlapján a progival együtt, de se nem dajcsul se nem kipcsákul van, tegyem az ingliss kenyerükbe. Hétvégéig am sincs se id?m se er?m ezzel foglalkozni, úgyhogy addig várok a panelok elfüstölésével.
 

Solon

Well-known member
original.jpg
 

tejföl

Active member
Hát de ez izi. Ezt mond ki egy leveg?vel: donaudampfschiffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft


Beszarok, a fórum se bírja. Szolidalitásból belever két szóközt :DDDD
 

Solon

Well-known member
Engem nem gy?z?l meg. Ajánlottak melót a germánoknál, adtak volna egy vállalkozást, csak egy retardált ismer?sömet kellett volna vinnem és társként foglalkoztatni. Hát nem vitt rá a lélek. A német az nem egy nyelv. Egy évig próbálták anno belémverni a német nyelvet, egy szóra nem emlékszem a tanultakból. Pedig rohadt jó csöcse volt a tanárnak.
 

tejföl

Active member
Nem is volt célom :D Fel?lem mindenki azt szeret, vagy nem szeret amit/akit akar. Az én storym kísértetiesen hasonlít a tidére, csak nem voltak jó csöcsei taninéninek :( Amennyit angolul tudok, az kb mind pc játékokból ragadt rám. Én Kanadába mehetnék családot egyesíteni, francia meg angol nélkül is meglenne a vízum. Jó lenne egész évben síelni, 3 nap kocsiútra lenni börningment?l, na meg szabadon szívni, de semmi motivációt nem érzek újrakezdeni. Idén viszont kibaszottul beiratkozok egy nyelviskolába és megpróbálok megtanulni angolul. Rohadtul felbasz, hogy több miint egy évtized nyelvtanulás után még mindig a világ legnagyobb részén egy retardált állatnak számitok. Plusz az ismeretanyagok sem azon a nyelven elérhet?ek, ami csíp?b?l megy... Én szeretem a német nyelvet, de csak ezt beszélni giga nagy szopás az életben.
 

tejföl

Active member
Nahh ma összekábeloztam a paneleket és felraktam gépre a config progit meg a programkábel driverét. El?ször kicsit megh?ltem, mert egyik drivert sem akarta felismerni a program. Nem dugtam bele rendesen a jackdugót... :D
picture.php


5panelnek itt mit állítsak be, hogy jó legyen? Ja meg nincs még potenciométerem. Ebb?l milyet kéne venni? Elkezdhetem használni/tesztelni poti nélkül is? Ez már nagyon a célegyenes, rendes izgulok :D
picture.php
 

Tauberbischofs

Active member
B+, ezért nem volt arrow-n táp!
Nem köll poti.
Operating current-nél tudsz szabályozni 325-650mA közt, vagy 300V funkcióban 860-430mA közt.
 

tejföl

Active member
Nemiga, amikor rendeltem asszem 35 volt készleten. Én csak 10et vittem el, de ahogy most látom a rendes árát, az összes is jöhetett volna, elszórhattam volna busás haszonnal. Igy is egy vagyont spóroltál a tippel nekem, 1000 hála!


Ajj, néha nem ártana használni a kis buksimat is, de tényleg nagyon bizonytalan vagyok ilyesmi homályos témákban. Sorba kötve a feszültség állandó, az indító feszültség és a teljesítmény adódik össze. Szabad amúgy üzem közben is állítgatni szoftveresen?
 

tejföl

Active member
Lement az els? pár 325mA teszt. A konnektoros fogyasztásmér? szerint igy 303-306w között kajált a lampe. Többször lement 12óra kb 22fokos szobában. A panelokon 29, a drivereken 36fokig melegedtek. Középen egy méterr?l 9840, fél méterr?l 20700luxot mértem egy médin csájna fénymér?vel. Ha újragolyóztam a szénsz?r?m, be tudom majd akasztani a helyére, egyenl?re a konyha plafonját világítom vele :D Csak a sátorban engedek rá hosszútávon több kakaót, már ennyit?l is megvakulok napszemcsiben is.

Értelem szer?en középr?l kifelé csökken a fényer?, hasonló felépítés? kínai lámpáknál láttam is már err?l bekottázott képeket. Ha jól emlékszem, a széleken és sarkokban kb fele a fényer? mint középen. Kíváncsiságból ilyen mérést én is akarok csinálni magamnak. S?t, arra gondoltam, ha már van rá lehet?ség, a széleket jobban meghajtanám, hogy minél lineárisabb legyen a fényleadás. Szerintetek van ennek értelme? Esetleg hátránya? Gondolok itt arra, hogy a széls? ledek jobban öregednek, vagy hogy ez már tényleg csak fölösleges agyhalál kategória, ami egyébként a kedvencem :D
picture.php
 

tejföl

Active member
Mer valami nemstimm? 325mA-t állitottam be mind a 4 driveren. A héten kapok egy multimétert, addig csak ezazizé van és eztet mutassa:
picture.php

picture.php
 

Solon

Well-known member
Hát az kb. 100% hajtás a tápon, nincs veszteség. Na ránézek holnap az enyémre is. Elvileg 93%-os a hajtás 7% leves h?. Furcsán jó eredmény.



*Ja várjá, elnéztem 365mA-el számoltam. Az így 325mA-el 89%. Még be se brogoztam magam... Akkor mégsem furcsa.
Várjámár 4 driveren? Nem 3-al hajtod? 2*7 , 1*6?
 
Last edited:

tejföl

Active member
Hátööö nem voltak totál világosak Tüd? instrukciói. Els?re a 2x7, 1x6-ot írta, aztán a végére odatette, hogy ? 4et venne. Azt hittem azé mer úgy jobb vagy mittomén. Igazából van még b?ven bel?le a polcon, szal egy ide vagy oda nem nagy jelent?ség?. Vagy igen? Lehet ebb? baj?
 

Solon

Well-known member
Azt hittem ezt letisztáztuk. A 4 tápot azért ajánlotta, mert olcsó, legyen póttáp, ha egy megdöglene. Kösd vissza az eredeti felállásra, 1x6(300V) 2x7(400V). És tekerd fel az ampert, az ajánlott értékre. Javulni fog a meghajtás hatékonysága.
 

tejföl

Active member
Auu és tényleg felokosítottál, de én annyira gyógyegér vagyok, már szégyellem magam, hogy itt értetlenkedem egyfeszt...

Nemigen fúrnám már szét a lámpát, ha nem nagyon musz, maradjon inkább a 7-7-6 felállás. A másik sátorba akkor 9 panelt rakok. Jó is, hogy ezt még most írtad, mert össze akarom rakni azt is a héten valamikor.
 

Latest posts

Latest posts

Top