What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Led épités help

Solon

Well-known member
Mi az , hogy mit mondok driverre? Hát az el?bb írtam le. Ha veszel A-st ott tudsz feszt állítani, maximum visszaesik az áram 455mA-ra, miután állítasz 43.9V-ot. B-s tápnál fingom sincs, lehet 42V fölé nem megy, de lead 476mA-t. Világítani fog mind a két esetben. Csak A-s táppal jobb lesz. B-s táppal ett?l függetlenül lehet jön több fesz, há honnantudjam mennyit ad le max az ELG 200 B? Nekem is csak a gyári datasheet van kéznél. Ezt meg felejtsd el, használd a samu kalkulátort. Jó. Több mérés után is elég pontosnak mondanám.
 

tejföl

Active member
Legjobb barátod a samu kalkulátor:
https://www.samsung.com/led/support/tools/engine-calculator/

Nézegettem most este, én tipikus hajtásnál olcsóbbat nem találtam. Az A-s tápon lehet bizergálni a feszt és az ampert is keretek között, a B-s tápra csak potit tudsz kötni. Ha rákötsz egy 100kOhmos potenciométert és kitekered 100kOhm-ig, fingom sincs milyen feszültséget és milyen ampert fog adni. Meghajtani meg fogja, kérdés, hogy el tudod-e érni ugyan azt, mint amit A-s táppal. Csak tippelni tudok. Nekem sikerült 20% pluszt kihajtani jó körülmények között egy CC tápból. Szóval, ha van a polcon ELG 200 B, akkor ideje beüzemelni és megnézni mit ad le 10 panellal. Kíváncsi lennék milyen feszt. mérsz és milyen áramot 100%-on.


A HLG drága, ha van ELG én azt venném inkább. Itthon elég jó a villamos hálózat. Isten óvjon minket az ingyen él? elektromos autósoktól.

Az a baj én sík hülye vagyok ehhez, és megmondom ?szintén annyira nem is mozgat. Laikusként azt gondolom, foglalkozzon elektromossággal az, aki ért is hozzá, tehát kurvára nem én :D Már sokat okosodtam a fórumos ismeretanyagból, magabiztos viszont kanyarban sem vagyok. Kezdenek kiürülni az üvegek, hid lámpát meg nem használnék már. Igy kezdek stresszelni, mert itt 15 euró alatt nem kapok értelmesnek mondható szívnivalót.

Most lehet köcsög kis ficsúrnak fogok t?nni, de nem foglalkoztat már hol fog euróban megállni ez a lámpa. Egy évig csak vágytam rá, spórolgattam, spórolgattam, persze azért néha kenyeret is ettünk. Totál hardware mániás vagyok, mindenb?l a közel legjobb kell, maximum spórolok még egy kicsit. Én ezt 100% hobbinak fogom fel, amire szívesen költ az ember kicsit többet, kicsit jobbért.
 

tejföl

Active member
Azt a hszt Tüd?nek írtam, csak nem szimpi ez az idézgetés dolog. Akkot még nem volt meg a te hozzászólásod, közben meg elszaladt 2 cigi :D
 

Solon

Well-known member
Tüd? meleg, ha nem ajánlasz neki táskákat, meg magassarkút sose fog válaszolni. Há nem láttad, hogy mivel ragaszt? Az asszony járkál ilyen pisztollyal novembert?l december végéig és dekorálja a házat.



Én férfi vagyok és nem ragasztok, a technokolt is elszívom inkább.
 

Tauberbischofs

Active member
50ojró? B+, tépd le egy építkezés oldaláról a céglogó táblát, az is abból van.


Ez a ERP nem jó hozzá?


https://www.arrow.com/en/products/pdb260w-0860-400/energy-recovery-products-erp


Beállítod 300-400V fokozatra, szt 650mA-el (vagy valami korrektebb 450mA-el) elmocorog róla 7db.
Az két táppal 14db modult fed.
Egy harmadik táppal meg 228-300V közt 6db modul, csak az áramot leveszed 860mA 50%ra.
Ez így 390W szekunder oldalon. Ha komolyan veszed magad és 100mA-t adsz diódánként(tápon 500mA) akkor 440W, 130mA-nél meg(tápon 650mA) valami 580W.
Én biztos vennék négy tápot meg a programkábelt.


Mostén nemtudomkinekfáj, hogy szeretek csinosan öltözni, meg szeretem ha megnéznek, ehhez meg elengedhetetlen egy cuki táska. Mondjuk ez a ragasztópisztolyos dolog nekem is egy er?s szintlépés, lehet nem kellene túlzásba esnem mert meghívást kapok valami keresztény-konzervatív buliba.
 

tejföl

Active member
Nekem nincs bajom a buzikkal, csak legyen náluk egy nagy táska eki. Ha meg habony féle ibizás pislogás el?segít? kókusz van a tatyóban és minibár jelleggel fogyasztható, valszeg rólam is lekerül a gatya már a bejárati ajtóban :D A többire reagálok ha hazaértem, mert kivagyok a telón pötyögést?l.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nebuzizzatokmán!
Még a végén szivárvány színeiben fogunk betüket irni bajlessz ebb? mondomén :D
 

tejföl

Active member
50ojró? B+, tépd le egy építkezés oldaláról a céglogó táblát, az is abból van.


Ez a ERP nem jó hozzá?


https://www.arrow.com/en/products/pdb260w-0860-400/energy-recovery-products-erp


Beállítod 300-400V fokozatra, szt 650mA-el (vagy valami korrektebb 450mA-el) elmocorog róla 7db.
Az két táppal 14db modult fed.
Egy harmadik táppal meg 228-300V közt 6db modul, csak az áramot leveszed 860mA 50%ra.
Ez így 390W szekunder oldalon. Ha komolyan veszed magad és 100mA-t adsz diódánként(tápon 500mA) akkor 440W, 130mA-nél meg(tápon 650mA) valami 580W.
Én biztos vennék négy tápot meg a programkábelt.


Mostén nemtudomkinekfáj, hogy szeretek csinosan öltözni, meg szeretem ha megnéznek, ehhez meg elengedhetetlen egy cuki táska. Mondjuk ez a ragasztópisztolyos dolog nekem is egy er?s szintlépés, lehet nem kellene túlzásba esnem mert meghívást kapok valami keresztény-konzervatív buliba.

Bezony 50júra. A 25x25x2 L profil ami összetartja a bordákat, drágább volt méterre mint a borda a lengyelekt?l.

Hát azt te mond meg, hogy jó e hozzá :D Én megint csak még nagyobb fogyatékosnak érzem magam, 3x olvastam el, aztán még 4x, de sokkal közelebb nem lettem az értelmezéshez. Mondom én hogy atom anti vagyok a villanyhoz :D Programkábel? Akkor ez valami szoftveresen vezérelhet? cumó? Meg ha te 4et vennék akkor én miért csak 3mat vegyek? :D Készségeim alapján kezdem azt hinni, az lenne a legjobb, ha szobabiciklir?l hajtanám meg... :D
 

Solon

Well-known member
Jó. 4 táp meg a kábel 72 dollárból a küszöbödön van. Plusz egy táp tartalékba kell neked, de ennyiért én 10-et vennék. Ennek a tápnak darabja 80 dollár felett van. Ez ennyiért most akcióban megy a nyílon. Kábellel tudsz állítani feszt. meg áramot.
 

tejföl

Active member
Nahh ha igy mind ketten azt mondjátok ye??, akkor berendelem a tudatlanok boldogságával. Kelleni is fog a 10db driver. Van még 10 panelom a kisseb emeletes sátorba, azt kell még 10 panellal kiegészíteni. Ráadásul ha ilyen jó árban van a driver, akkor kijön a keretb?l a maradék panel és borda is. Boldogsááág :jump:

Akkor ezt rendeljem amit Tüd? linkelt? Egy link kéne még a beállító kábelhez és már rendelem is.
 

tejföl

Active member
Hétvégén tervezem felragasztani és összekábelezni a panelokat. Namost vannak rajta nyilak. Kötés szempontjából van ennek jelent?sége? Azért kérdezem, mert van a ledes topicban egy soros kapcsolási rajz és kicsit bekavart. Az els? panel jobb oldali negatívot miért a második panel bal oldali pozitívra köti, miért nem a jobb oldali pozitívra? Úgy nem kéne annyi kábel. Esetleg azért van igy rajzolva, hogy hangsúlyosabb legyen? Nem a negatívot a negatívval. Az is érdekelne, mennyire kell a panelokkal hímestojásként bánni? Szabad fogdosni pörköltszaftos kézzel, vagy inkább gumikeszty?s? Gondolom nem lesz baja, ha a panelok hátulját ragasztás el?tt valami alkoholos cumóval óvatosan megtörlöm, ugye?


picture.php

picture.php
 

Tauberbischofs

Active member
Hétvégén tervezem felragasztani és összekábelezni a panelokat. Namost vannak rajta nyilak. Kötés szempontjából van ennek jelent?sége? Azért kérdezem, mert van a ledes topicban egy soros kapcsolási rajz és kicsit bekavart. Az els? panel jobb oldali negatívot miért a második panel bal oldali pozitívra köti, miért nem a jobb oldali pozitívra? Úgy nem kéne annyi kábel. Esetleg azért van igy rajzolva, hogy hangsúlyosabb legyen? Nem a negatívot a negatívval. Az is érdekelne, mennyire kell a panelokkal hímestojásként bánni? Szabad fogdosni pörköltszaftos kézzel, vagy inkább gumikeszty?s? Gondolom nem lesz baja, ha a panelok hátulját ragasztás el?tt valami alkoholos cumóval óvatosan megtörlöm, ugye?


View Image
View Image

Úgy is rendben van a kötés ahogy te írod.
Én az alut szoktam takarítani. fr4-r?l nem jön le a ragacsszalag. Mondjuk az aluról sem.
 

tejföl

Active member
Holnap végre itt lesznek a tápok. Majd a szoftveres beállításban segítesz? Ne a cél el?tt vérezzek már el. A klónokat már berendeltem, csapok egy naplót is, hogy muzsikál a lámpa meg én.

Amúgy most megint regényt tudnék írni csak most az osztrák fedexr?l és az extra mutyi vámkezel?jükr?l, de majd ha lement az ügy...
 

Solon

Well-known member
Átmászol exkalapra és a média tárba töltöttem fel a szoftvert és a leírást hozzá. PDF plusz 7zip. Jelzem ide is felraktam volna, ha lehetne képen kív?l mást is feltölteni.
 

tejföl

Active member
Ehhez regelni is kell? Mert régebben rengeteget forgattam az exet, de médiatárral soha nem találkoztam még. Most sem igazán találom.
 

Solon

Well-known member
Igen. Nem árt. Tod, ha regelsz 13. csillagharcos rangod lesz mellé. Vigyázz, mert nekem a mai napig jönnek mail-re a brókermarcsis ajánlatok. Tegnap meg valami MLM-es rendszerbe tudtam volna közép vezet?ként beszállni.
 

tejföl

Active member
Csúnyán át akarhattak vágni. A közpénz már az alkotmányban is zsebpénzként szerepel, ezt még a hülye is tudja, csak a szavazóbázis nyem... Valid mailt csak naon fonti dolgokhoz szoktam használni, minden másra ott a temp mail :D Igyis mindig 666 a vérnyomásom, ha valaki váratlanul becsönget, vagy motoszkál az ajtó el?tt. Pedig itt rendesen más világ van. Havernál 3x voltak a 1 hónap alatt a rend?rök a szag miatt. Harmadjára már bírságot is kapott, bár ? betartja a kis t?számot, nincs nagy félnivalója. Azon röhögtünk, legközelebb visznek neki egy új sz?r?t is a 300eurós birság mellé :D Én azért szeretek veszélyesen élni és egyre jobban utálok 18ban világitani.
 

Latest posts

Latest posts

Top