What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Led épités help

tejföl

Active member
Üdv Mindenki!
Segítségre lenne szükségem, megakadt a led építési kísérletem már az elején. Én sajna egyáltalán nem értek hozzá, de még a villamosmérnök haverom sem biztos. :laughing:

https://www.digikey.at/products/de?...xnuvJHJg27u3DxH8sP0fxztHKS8aAKHFlP3u6gQhNlo0Q

30db ilyen csíkból lenne a lámpa, ?ket kéne úgy meghajtani és dimmelni, hogy minél magasabb legyen a hatásfok. Haver szerint minden panelt külön áramgenerátorral kell hajtani, különben ellenállás kell az áramkörbe, azon meg elmegy a haszon. Nem f?teném a sátrat a driverekkel. Kintre rakni viszont macera. Jó lenne fel le valamennyit mozgatni a másfél nm lámpát, de ha még 30 tyúkbél kilóg bel?le... :D Szóval most ez a vészmegoldás.

A kérdés pedig, van e más? Tudna valaki tanácsot adni, merre lehetne elindulni?
 

tejföl

Active member
A sok panel az élettartam és a hatásfok javítás miatt van. Aztán ha egyszer lenne több helyem, csak széthúzom és fentebbtekerem. Ez a vízió. Bl?dség?

A panelokat és bordákat már megrendeltem a megálmodott mennyiségben. A 120as boxon kívül nincs most hova rakni, polcra csak ne.
 

Solon

Well-known member
Milyen bordát rendeltél? Szerintem relatív olcsón kihozni a legjobb választás. Amit veszel most 1-2 év múlva elavúl. Szóval a meghajtást érdemes hosszútávra tervezni, a paneleket annyira nem. Már most fillérekért mennek ahhoz képest a penelek, mint amennyiért fosztogatták pár éve.
 

Solon

Well-known member
Alu U profilt néztél? 6m egy szál, 116cm-re vágatva 5 kijön. 2 L profilra felfogatva kész is a h?tés és konzol.
 

tejföl

Active member
Nagy különbség nem lett volna. Amit találtam u profilt 5k huf a 6m szál, a borda nettó 3.6juró volt. Súlyra 320grammot írnak/db, közben kicsivel nehezebb mint fél kiló. Fasza er?s, nem egyszer? hajlítgatni.

Agyaltam közben a mennyiség kérdésen. Fejben tök jól nézett ki a 30borda 8mm távolságra egymástól, de él?ben egymás mellett elég szürreál. A csillárba nem pakolok csak 20 panelt. A maradékból lenne értelme side lightot csinálni?
 

tejföl

Active member
Boldog új évet kollégák!
Hetek óta az ajtó el?tt toporogva várom a futárt, végülis még csak 2hetet csúsztak az igért szállitáshoz képest. Na most a csomag követése opciónál igencsak izgalmas überraschung fogadott. Hiába európai oldalról rendeltem és európába utaltam a pénzt is, ezek amerikábú küldték a csomagot. Ezzel nem is lenne baj, ha némi infót adtak volna ezzel kapcsolatban, de sem a rendelés alatt/küzben/után, sem az oldalukon nónó infó. Ismeri ezeket a gheciket valaki? Én vagyok a stoned balfasz, vagy élhet? az elképzelésem, hogy ez a vásárló megtévesztése? Mindenesetre a holnapi telefonkört az itteni kereskedelmi kamaránál kezdem, csak aztán rontom el a callcenteres munkatárs napját... Visszaküldeni nem akarom, de csorba esett az igazságérzetem.


Volt egy hónapom átgondolni mit is kezdjek a fennmaradó 10 leddel. Van egy fölösleges 120x60x190 többszintes propagátor sátram. Vettem, hogy majd klónozok meg anyázok, de a postás gy?zött. Hogy csavar is legyen a dologban, arra gondoltam 2db 80cm magas virágoztató részt pont jó lenne bele, topfeed, alul a tank, légtechnika meg a boxon kivül. Nem akarok tálcát, inkább olyan cserépalátétet ami csövön elvezeti a vizet. Jó lenne ha tudna mozogni a két szint között a leveg?. Floraflexnek van ilyen új cucca, de túl nagy, túl magas, és inkább átemel?s rendszer ez. Ja meg ócsó iss. Úgyhogy rajzoltam egy egyszer? 3d nyomtatható alátétet. Ha már ha ott volt, rádobtam egy móriczka sátrat is. Útközben rájöttem, hogy potot is kéne nyomtatni, az is minél tömzsibb lehessen. Aztán már tényleg csak agyhalál szinten jött, hogy bele kéne nyomtatni az öntöz?t a potba. Ezen még dolgozni kell, motiváció függ? a megvalósitás.

Namost a kérdés, elég lenne szintenként 5csik 20w led? Ugye a nagyba 2x ekkora területre 20db megy, de ott van magasság is. Meg úgy amblokk, szerintetek m?köd?képes lenne a két szintes elrendezés, vagy hagyjam a faszba?

picture.php

picture.php

picture.php
 

Solon

Well-known member
Szerintem 8-10db kéne legalább, 5 kevés lesz, felületre köll számolni. TME volt ez a cég?
 

Tauberbischofs

Active member
Boldog új évet kollégák!
Hetek óta az ajtó el?tt toporogva várom a futárt, végülis még csak 2hetet csúsztak az igért szállitáshoz képest. Na most a csomag követése opciónál igencsak izgalmas überraschung fogadott. Hiába európai oldalról rendeltem és európába utaltam a pénzt is, ezek amerikábú küldték a csomagot. Ezzel nem is lenne baj, ha némi infót adtak volna ezzel kapcsolatban, de sem a rendelés alatt/küzben/után, sem az oldalukon nónó infó. Ismeri ezeket a gheciket valaki? Én vagyok a stoned balfasz, vagy élhet? az elképzelésem, hogy ez a vásárló megtévesztése? Mindenesetre a holnapi telefonkört az itteni kereskedelmi kamaránál kezdem, csak aztán rontom el a callcenteres munkatárs napját... Visszaküldeni nem akarom, de csorba esett az igazságérzetem.


Volt egy hónapom átgondolni mit is kezdjek a fennmaradó 10 leddel. Van egy fölösleges 120x60x190 többszintes propagátor sátram. Vettem, hogy majd klónozok meg anyázok, de a postás gy?zött. Hogy csavar is legyen a dologban, arra gondoltam 2db 80cm magas virágoztató részt pont jó lenne bele, topfeed, alul a tank, légtechnika meg a boxon kivül. Nem akarok tálcát, inkább olyan cserépalátétet ami csövön elvezeti a vizet. Jó lenne ha tudna mozogni a két szint között a leveg?. Floraflexnek van ilyen új cucca, de túl nagy, túl magas, és inkább átemel?s rendszer ez. Ja meg ócsó iss. Úgyhogy rajzoltam egy egyszer? 3d nyomtatható alátétet. Ha már ha ott volt, rádobtam egy móriczka sátrat is. Útközben rájöttem, hogy potot is kéne nyomtatni, az is minél tömzsibb lehessen. Aztán már tényleg csak agyhalál szinten jött, hogy bele kéne nyomtatni az öntöz?t a potba. Ezen még dolgozni kell, motiváció függ? a megvalósitás.

Namost a kérdés, elég lenne szintenként 5csik 20w led? Ugye a nagyba 2x ekkora területre 20db megy, de ott van magasság is. Meg úgy amblokk, szerintetek m?köd?képes lenne a két szintes elrendezés, vagy hagyjam a faszba?

View Image
View Image
View Image


Szerintem ott a hiba, hogy nem akarsz tálcát.
 

tejföl

Active member
Szerintem 8-10db kéne legalább, 5 kevés lesz, felületre köll számolni. TME volt ez a cég?

Digikey volt a galád, tme a bordát hozta.

GrowerMD youtube már megcsinálta kétszintesben, bár ? egy helységet.

Én is ipari kertekben láttam ilyesmit polcrendszeren, de az nagyon nem az én kategóriám.

Szerintem ott a hiba, hogy nem akarsz tálcát.

Nagy igazság van abban amit mondasz. Még alul oké ahol max a tankba tudna csöpögni a viz, de fent gázos ahol a ledre. Igy hogy nem elég a maradék led két szintre, nem lesz két szint els? körre. Jó lenne egyedi tálcát nyomtatni, de ismer?s körben 25x35x35 a max, bérbe nyomtattatni meg vagyonok. Modulok összeragasztása megoldás lehet, csak akkor kell valami ragasztó, amiben meg lehet vakon bízni. Agyalok még ezen.



Kedden végre megjöttek a panelok. Ennek tiszteletére tegnap összefúrtam a csillárt. Felakasztani tuti 2 emberes, 113x120cm és több mint 10 kiló :D Tipikusan az a led amit a hónod alá csapsz és szaladsz az ablakon át, ha jönnének a kékék.

Els? gondolatom az volt, fúrok a bordákba menetet, aztán csavarral szépen rögzítem. Ez az ötlet pont addig tartott, amig neki nem álltam akkussal a csillárnak. Nem jampizok, felragaszom én is a picsába 2oldalú h?vezet?vel. Ezzel kapcsolatban viszont van némi ellenérzésem. A panelok oldalai nem egyenesek, össze vissza perforálva vannak rögzítési pontok. Ha olyan széles szalagot használok mint a panel, a kimaradó részek nagyon gyorsan összekapják majd a port, ha egy centiset akkor kimaradnak a lyukak, de nem az egész panel lesz kontaktban a bordával. Kell ezzel foglalkozni, vagy túlgondolom megint? Baszni e rá, hogy összeszed egy kis port?

Már csak a driver beszerzése maradt hátra. Lehet nem ezt kellet volna a végére hagyni, mert 10-16 hetes beszerzési id?vel találtam szemben magam.

Jó lenne amit Solon ajánlott, 10panelhez sorban egy Elg 200 42A? Vagy inkább B. Abból találtam 3mat polcon és a dimmelése is jobban tetszene. Vagy valami más, Hlg esetleg?


picture.php


picture.php
 

Tauberbischofs

Active member
Tálcát nem nyomtatni kell, hanem szabni-ragasztani.
Te sico lemezt/ongrofoam lemezt/habosított pvc lemezt keresel 3-5mm vastagságga.
Ahol kapsz ott méretre is szabják, vagy te is szeletelheted vízmérték+sniccer kombóval.
Makett ragasztó és pillragasztó is jó pontrögzíteni, utána meg végighegeszted a toldásokat melegragasztópisztollyal, szt hidrózhatsz vele.
Az összes dántálcám ebb?l készült, csak régen szilikonnal meg pvc ragasztóval tömítettem a toldásokat. Mindkett? szar. Az egyik leválik, a másik meg kilágyítja és meghúzza a lemezt.
Jó, tudom, a melegragasztópisztoly meg buzis, már a neve is, hát még ha meglát vele valaki.
 

Solon

Well-known member
Jó lenne amit Solon ajánlott, 10panelhez sorban egy Elg 200 42A? Vagy inkább B. Abból találtam 3mat polcon és a dimmelése is jobban tetszene. Vagy valami más, Hlg esetleg?
Legjobb barátod a samu kalkulátor:
https://www.samsung.com/led/support/tools/engine-calculator/

Nézegettem most este, én tipikus hajtásnál olcsóbbat nem találtam. Az A-s tápon lehet bizergálni a feszt és az ampert is keretek között, a B-s tápra csak potit tudsz kötni. Ha rákötsz egy 100kOhmos potenciométert és kitekered 100kOhm-ig, fingom sincs milyen feszültséget és milyen ampert fog adni. Meghajtani meg fogja, kérdés, hogy el tudod-e érni ugyan azt, mint amit A-s táppal. Csak tippelni tudok. Nekem sikerült 20% pluszt kihajtani jó körülmények között egy CC tápból. Szóval, ha van a polcon ELG 200 B, akkor ideje beüzemelni és megnézni mit ad le 10 panellal. Kíváncsi lennék milyen feszt. mérsz és milyen áramot 100%-on.


A HLG drága, ha van ELG én azt venném inkább. Itthon elég jó a villamos hálózat. Isten óvjon minket az ingyen él? elektromos autósoktól.
 

tejföl

Active member
Mióta rájöttem nem nagy ördöng?sség a cad, mindent nyomtatnék :D Köszi az ötletet, majd kicsit beleásom magam. Az alapvet? probléma ott van, hogy nem nagyon játszik, hogy otthonról vásároljak. Koronás udvari csimpokomon helyzet miatt egy év alatt 2x voltam otthon. Kiküldeni meg vagy nem is akarják, vagy csak olyan áron, hogy lol.


Google keresés habosított pvc lemez els? találat: Az 5mm vastag pvc lemez négyzetméterára 2500 forint. Geschäumte pvc platten jeligére ugyan úgy els? találat, ugyan az a lemez 50 júró/nm. Nettóban sem sokkal vonzóbb az ára. Ha fordítok rá id?t tuti találok olcsóbbat, csak ezt az id?t fordíthatnám valami számomra kedvesre is. Nekem ezért vonzó a nyomtatás, rajzolni nagyon szeretek. A meleg ragasztópisztolyról mindig mutterom jut eszembe, ahogy épp valamit dekupál :D


A driver kérdésre mit mondasz? Ez most elég éget? kérdés, ráadásul haverom elküldött a picsába. Ha nem rakok mindre áramgenerátort, hagyjam ezzel békén, ne ? legyen a hibás. Ohe mondom...

picture.php
 
Top