What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

shiwnouk

Member
Sziasztok! Pont egy hete ültettem a magokat és amint kibújt a földből az első levélpár elkezdtem használni ilyen propagátor szerű cuccot, amit láttam több naplóban korábban, hogy levágtak egy 2L flakon alját és rátettem a növényre.
Egyfelől nem tudom hogy erre egyáltalán van-e szükség, jót teszek-e vele, illetve hogy éjszaka is érdemes rajta hagyni a növényeken vagy csak ha megy a lámpa, na meg hogy ki kell lyukasztani valamennyire? Én eddig nonstop rajta hagytam, csak a spriccnizések alkalmával vettem le és lyukakat sem csináltam rá. Egyelőre egy rendes levél párnál járnak egy hét után, de van amelyik a 4-ből írtó pici még mindig...
 

Blekketekk

Active member
Szia Shiw, én kénytelen vagyok ezt a “trükköt” mivel hogy párásító nem fér a kertbe be. Lyukat alulra 1x2cm, felül átellenben 1x1cm-est szoktam applikálni. Így 80-90 %os párát tudok rittyenteni. Minden alkalommal használom, mindaddig amíg elfér alatta a virág. Van ám nekem tartalékba 5 literes gyümölcsleves palack alja is, így kb 2-3 hétig elvannak alattuk. Jah, világosban és sötétben is felettük van. ✌️
 

Uzsidoboz

Well-known member
Párásító nem fér be?!@ mivan???? Mér nem vezetitek be csövön azt kurva hideg párát??, csak arra kell figyelni a kicsapódás végett visszafelé lejtsen . Meg vegyetek már egy páramentesítőt azt nem kell aggódni a penésztől jah 50k egy trotec ami egész jó féle .
 

Blekketekk

Active member
Skinning párásító nélkül is tudok 70% +-5% körüli párát rittyenteni, meg páramentesítő nélkül is tudok 35%os párát biztosítani virágzáskor a minikertemben. Harmincöt öhöm százalék. Szóval ezé. 🙂 elég sokszor leírtátok már hogy a kertben a pára nagyban függ a szoba vagy helyiség párájától szóval lehet azzal játszani úgy hogy jó legyen. A párásító bevezetését én is alkalmaztam (légzőkörön 😃 bevezetve kívülről) az mondjuk nem hülyeség! bár feltételezem nem is nekem szólt ez feltétlenül.
 

Blekketekk

Active member
Ppetya84 lapozz vissza vagy 2-3at, egy hónapon keresztül tárgyaltuk a mag kérdést. Amúgy meg 420koala, vagy Huba szídsz (azt hiszem UK), és válogass kedvedre. ✌️
 
Last edited:

Blekketekk

Active member
Te figyelj má Petya, ide érnek? Sőt már kicsírázva meg meglocsolva hozzák, neked csak szüretelni kell… azt azé vágod hogy némi kockázat mindig van ha ilyesmi hobbit űzöl. Ha már megy a kert, akkor arra a címre nyilván nem rendelsz. Amúgy meg ha nagyon parázol, át sétálsz az esztergomi híd túlsó felére és bemégy a koala headshopba, napszaknak megfelelően köszönsz és kéred amit kiszemeltél, HUF-ot meg mászterkárdot meg mindent elfogadnak. Ha Bécs közelebb esik akkor meg felülsz a sikukura és irány…. Ezt ennél jobban nem tudom leírni. Van itt a magyar szekcióba magrendeléses topic, ott sok minden ki lett már beszélve ezzel kapcsolatban, olvass bele ha van időd vagy komolyan gondolod ezt az egészet. ✌️
 

foazegyensuly

Well-known member
Párásító nem fér be?!@ mivan???? Mér nem vezetitek be csövön azt kurva hideg párát??, csak arra kell figyelni a kicsapódás végett visszafelé lejtsen . Meg vegyetek már egy páramentesítőt azt nem kell aggódni a penésztől jah 50k egy trotec ami egész jó féle .
az áramot meg ingyért kapjuk a sámánharcosoktól.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Önelátásra ez a set up amit használok belefér szerintem mindenkinek a költségvetésébe nyáron klímával max 19k volt de ha sámánharcos ócsobb nekem az is jó
 

ppeti84

New member
Te figyelj má Petya, ide érnek? Sőt már kicsírázva meg meglocsolva hozzák, neked csak szüretelni kell… azt azé vágod hogy némi kockázat mindig van ha ilyesmi hobbit űzöl. Ha már megy a kert, akkor arra a címre nyilván nem rendelsz. Amúgy meg ha nagyon parázol, át sétálsz az esztergomi híd túlsó felére és bemégy a koala headshopba, napszaknak megfelelően köszönsz és kéred amit kiszemeltél, HUF-ot meg mászterkárdot meg mindent elfogadnak. Ha Bécs közelebb esik akkor meg felülsz a sikukura és irány…. Ezt ennél jobban nem tudom leírni. Van itt a magyar szekcióba magrendeléses topic, ott sok minden ki lett már beszélve ezzel kapcsolatban, olvass bele ha van időd vagy komolyan gondolod ezt az egészet. ✌️
Szia.
Gondolom az elsőnél más is többször átrágja a témát. Nem akarom csak hobbi szinten kipróbálni max 2 tő. Messze vagyok mindkét határtól ezért gondoltam a rendelésre, de lehet megvárom amíg egyszer arra járok és inkább megveszem.
 

Blekketekk

Active member
Hello, nem akarlak én semmire fel bátorítani, de egyszer olvastam a magrendelős topicba, azt hiszem talán Solon írta, hogy a szerveknél valami féle teljesítmény kvóta vagy mi a szar van. Ami annyit jelent hogy év vége felé sűrűbben világítják át a csomagokat, ezért ő azt javasolta hogy magot ha lehet akkor az év első felében rendeljen bárki. Ezzel talán csökkentheted a kockázatot. Egyébként pár darab mag tenyérnyi csomagban “álcázva” érkezik. Szó volt még arról is hogy a különböző országok valamiféle kockázati besorolás alapján vannak besorolva, vagyis ne Hollandiából rendeljen az ember fia ha egy mód van rá. Nekem sosem a magcég vagy bolt neve volt rajta, hanem valami teljesen más név. ✌️
 

denevér

Active member
Már rég meg akarom kérdezni, hogy ez mi? Mi okozza? Ez is ugyan olyan hatóanyagtartalmú gyanta vagy valami más?
51.jpg
52.jpg
 

shiwnouk

Member
Köszi szépen! Pár nappal ezelőttig használtam, aztán a maradék egy növényt aki túlélte a borzasztó kezdeteket megmaradt és róla le vettem a másik 3 növény helyére meg új növényeket ültetek.

Amúgy nálam a pára úgy alakult, hogy általában a párásítóval együtt van 50% körüli pára, van amikor 55% is mutat a mérő, van amikor beesik 50% alá is egy kicsivel, pedig megy folyamatosan a párásítő, amikor a fény is ON. Mivel ez az 50% környéke nem éppen a tankönyvi elégséges páratartalom, ezért használtam még ezt a kis extra kupolát is.

Volt olyan, hogy mire hazaértem kifogyott a párásítóból a víz, na ekkor 30 fok és 10% pára volt a boxban, gondolom emiatt is pusztult ki a 3 másik növény, de most már 2 db párásítóm is van, az egyik működik időzítéről fénnyel együtt indul hajnali 2 kor, aztán 7-8 között mikor indulok el otthonról átdugok egy másikat az időzítőre kötött elosztóra. Szerencsérre elfér mind a kettő a boxban egyszerre (1,2m x 1,2m). De mindenesetre vagy nem jól csinálok valamit (dolgok elrendezése a boxban, majd rakok is fel képet), vagy rosszul mér a páratartalom mérő vagy egyik sem és ennyire rohadt nehéz magas párát csinálni. Van olyan hőmérséklet és pára mérő amit ajánlanátok? Nekem valami no name penny marketben vásárolt cucc van.
Szia Shiw, én kénytelen vagyok ezt a “trükköt” mivel hogy párásító nem fér a kertbe be. Lyukat alulra 1x2cm, felül átellenben 1x1cm-est szoktam applikálni. Így 80-90 %os párát tudok rittyenteni. Minden alkalommal használom, mindaddig amíg elfér alatta a virág. Van ám nekem tartalékba 5 literes gyümölcsleves palack alja is, így kb 2-3 hétig elvannak alattuk. Jah, világosban és sötétben is felettük van. ✌️
 
Last edited:
Top