What's new

Kérdezz-felelek

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
inkább a mexican sativa t vegyed, az olcsóbb is és 10 ből 7 fenóü el fog készülni itthon is kb, 1-2 lesz csak nagyon késői, esetleg durbqn poison, bár az szerintem hitvány hatású, de van akinek bejön... vagy a ciskeiből származó bushmans fajtát keressed
 

tejföl

Active member
Sensi Jack Herer 5. nap kapcsolás után. Kinövi e a boxot vagy sem? 😂
 

Attachments

  • DED0B906-1249-4439-B95C-02D5F0B9CCFF.jpeg
    DED0B906-1249-4439-B95C-02D5F0B9CCFF.jpeg
    5.4 MB · Views: 77
Hello mindenki!
A virágzás 3. hetében vagyok,microgrow 40x40x120-as sátorban.1 növény van benne.A sátor még plusz benne van egy szekrényben a diszkréció miatt.A gondom az,hogy a pára 75%-on van,és nem nagyon tudom lejjebb vinni.Nem szeretnék később penészt.A keringetö meg az elszívó venti óránként kapcsol negyed órára.Ez lehet kevés?Milyen megoldás jöhet szóba?
 

3113

New member
Hello mindenki!
A virágzás 3. hetében vagyok,microgrow 40x40x120-as sátorban.1 növény van benne.A sátor még plusz benne van egy szekrényben a diszkréció miatt.A gondom az,hogy a pára 75%-on van,és nem nagyon tudom lejjebb vinni.Nem szeretnék később penészt.A keringetö meg az elszívó venti óránként kapcsol negyed órára.Ez lehet kevés?Milyen megoldás jöhet szóba?
Laikusként, én úgy gondolom kevés óránként az a 15 perc
 

f2obsession

Active member
Hello mindenki!
A virágzás 3. hetében vagyok,microgrow 40x40x120-as sátorban.1 növény van benne.A sátor még plusz benne van egy szekrényben a diszkréció miatt.A gondom az,hogy a pára 75%-on van,és nem nagyon tudom lejjebb vinni.Nem szeretnék később penészt.A keringetö meg az elszívó venti óránként kapcsol negyed órára.Ez lehet kevés?Milyen megoldás jöhet szóba?
Elszívó mindenképp szünetmentesen kéne menjen (sötét szakaszban is) virágzás második felében. Legyezők ritkítása is egy (elkeseredett) eszköz lehet a páratartalom lejjebb küzdésére, főleg, ha vannak alsóbb nagy legyezők, amiket úgyse ér fény (bár attól még értékes tápanyagraktárak, és indikátorok későbbi táphiány esetére).

75%-kal szinte garantált lenne a penész éréskor...
 

Blekketekk

Active member
Hello Kárlosz, itt van neked egy jó tanács tőlem. Kurva gyorsan vedd ki a kertet a szekrényből, az elszivón meg ne spórolj. Nekem szintén nanokertem van/volt/lesz. Nem egyszerű a dolog egy ekkora talpalattnyi helyen. De lehet ügyesen csinálni. Nagyjából ott körül tarthatok időben mint Te, viszont 43% párával operálok, nem is igazán tartok penésztől a jövőben. Tavalyhoz képest annyi a változás, hogy a menetrendbe beépült az AH Silica 0.1ml/L minden locsiba. Jut eszembe a keringető is megy nonstop. 2x14cm-es Arctic ventilátor a keringető és kiszívó.
 
Hello Kárlosz, itt van neked egy jó tanács tőlem. Kurva gyorsan vedd ki a kertet a szekrényből, az elszivón meg ne spórolj. Nekem szintén nanokertem van/volt/lesz. Nem egyszerű a dolog egy ekkora talpalattnyi helyen. De lehet ügyesen csinálni. Nagyjából ott körül tarthatok időben mint Te, viszont 43% párával operálok, nem is igazán tartok penésztől a jövőben. Tavalyhoz képest annyi a változás, hogy a menetrendbe beépült az AH Silica 0.1ml/L minden locsiba. Jut eszembe a keringető is megy nonstop. 2x14cm-es Arctic ventilátor a keringető és kiszívó.
Köszönöm a gyors választ mindenkinek!
Sajnos a szekrényből nem tudom kivenni a sátrat,mert egy 'lyukban' lakunk,és szoktak hozzánk jönni.Esetleg a szekrényajtót tudom nyitva hagyni.Az elszívó és keringető venti menni fog szünetmentesen az biztos,aztán majd látjuk,de szerintem nem fogja sokkal lejjebb vinni a párát.A leveleket ritkítom folyamat,tehát ez a megoldás is kilőve.Ha veszek ilyen páramentesítő dobozt az ér valamit?
 

Blekketekk

Active member
Szia megint! Az már nagy segítség a virágnak ha a szekrény ajtaját nyitva tudod tartani. Onnantól kezdve már csak a “lyuk” párájára kell figyelni (az könnyebb/egyszerűbb). Én azt gondolom hogy a legyező levelek ritkítása a legutolsó lehetőség kell hogy legyen. Nagyon jól fognak azok még jönni a növénynek több okból is, bár Te ezt nagyon jól tudod. Milyen virágról van szó?
 

f2obsession

Active member
Köszönöm a gyors választ mindenkinek!
Sajnos a szekrényből nem tudom kivenni a sátrat,mert egy 'lyukban' lakunk,és szoktak hozzánk jönni.Esetleg a szekrényajtót tudom nyitva hagyni.Az elszívó és keringető venti menni fog szünetmentesen az biztos,aztán majd látjuk,de szerintem nem fogja sokkal lejjebb vinni a párát.A leveleket ritkítom folyamat,tehát ez a megoldás is kilőve.Ha veszek ilyen páramentesítő dobozt az ér valamit?
Az nem opció, hogy a szekrény hátuljára vágj alul egy beömlőt, és felül egy lyukat kiszívóventivel? Ha legalább egy "Silent" PC ventilátor (10-12 centis) húzná a levegőt keresztül, lehetne csukva a szekrényajtó, és nem kéne akkor sem aggódni, ha órákat tölt ott egy-egy vendég. Meg hát amúgy a párától függetlenül, "lélegezni" is kell a növényeknek...
Páramentesítő doboz alatt ha azt a passzív megoldást érted, amiben egy nagy sótömb köti meg a párát, hát az hosszú távon nem kifizetődő. 1-2-3 nap alatt elhasználnál egy sótömböt, aztán ha jól emlékszem, 1500-2000Ft egy olyan. Annál szerintem még a peltier elvű (pici óccsó) páramentesítővel is jobban jársz, bár az sem elég hatékony.
Bár egyébként ha a sátor+szekrény huzatát biztosítod, jó eséllyel párátlanító berendezés nélkül is tudsz majd elfogadható páratartalmat biztosítani, hacsak nem extrém kicsi a szoba is, amiben a szekrény van. 30x30-as alapterülettel szerintem elég kell legyen a jó szellőzés télen....
 

foazegyensuly

Well-known member
Az nem opció, hogy a szekrény hátuljára vágj alul egy beömlőt, és felül egy lyukat kiszívóventivel? Ha legalább egy "Silent" PC ventilátor (10-12 centis) húzná a levegőt keresztül, lehetne csukva a szekrényajtó, és nem kéne akkor sem aggódni, ha órákat tölt ott egy-egy vendég. Meg hát amúgy a párától függetlenül, "lélegezni" is kell a növényeknek...
Páramentesítő doboz alatt ha azt a passzív megoldást érted, amiben egy nagy sótömb köti meg a párát, hát az hosszú távon nem kifizetődő. 1-2-3 nap alatt elhasználnál egy sótömböt, aztán ha jól emlékszem, 1500-2000Ft egy olyan. Annál szerintem még a peltier elvű (pici óccsó) páramentesítővel is jobban jársz, bár az sem elég hatékony.
Bár egyébként ha a sátor+szekrény huzatát biztosítod, jó eséllyel párátlanító berendezés nélkül is tudsz majd elfogadható páratartalmat biztosítani, hacsak nem extrém kicsi a szoba is, amiben a szekrény van. 30x30-as alapterülettel szerintem elég kell legyen a jó szellőzés télen....
akkor már 2-2 pc venti lenne jo a szekrényre meg a sátorba is. bár nemtom ez a konstrukció nem a legfajább. sót azt cserélgetni kell folyamat mert mivel megköti a párát így az a sóban lesz és nemtud végtelen mennyiséget eltárolni magyarul bevizesedik.
 
Az nem opció, hogy a szekrény hátuljára vágj alul egy beömlőt, és felül egy lyukat kiszívóventivel? Ha legalább egy "Silent" PC ventilátor (10-12 centis) húzná a levegőt keresztül, lehetne csukva a szekrényajtó, és nem kéne akkor sem aggódni, ha órákat tölt ott egy-egy vendég. Meg hát amúgy a párától függetlenül, "lélegezni" is kell a növényeknek...
Páramentesítő doboz alatt ha azt a passzív megoldást érted, amiben egy nagy sótömb köti meg a párát, hát az hosszú távon nem kifizetődő. 1-2-3 nap alatt elhasználnál egy sótömböt, aztán ha jól emlékszem, 1500-2000Ft egy olyan. Annál szerintem még a peltier elvű (pici óccsó) páramentesítővel is jobban jársz, bár az sem elég hatékony.
Bár egyébként ha a sátor+szekrény huzatát biztosítod, jó eséllyel párátlanító berendezés nélkül is tudsz majd elfogadható páratartalmat biztosítani, hacsak nem extrém kicsi a szoba is, amiben a szekrény van. 30x30-as alapterülettel szerintem elég kell legyen a jó szellőzés télen..
 
Sajnos nem a mi szekrényünk,mivel albérlet,és kaptuk a lakással a szekrényt is.A hátulját így is kinyomtam,hogy ott jöjjön be levegő😉
 

f2obsession

Active member
Sajnos nem a mi szekrényünk,mivel albérlet,és kaptuk a lakással a szekrényt is.A hátulját így is kinyomtam,hogy ott jöjjön be levegő😉
Gondolom a vékony furnér engedett annyit, hogy csinálj egy kis hézagot alul felül... Ez esetben én tokányolnék valami tölcsért, ami az egyik végén a ventilátorhoz passzol, másik végén meg (nagyjából azonos "keresztmetszet - területtel") ellapítva jó szélesen kibújik a hézagon. A lényeg, hogy sokat segítene, ha óránkén X liter levegő fixen kicserélődne. Szerintem akkor nem kúszna ennyire fel az RH
 

Blekketekk

Active member
Carlos amikor a szekrényajtó nyitva van, bőven tud be áramlani levegő a boxba? Úgy mit mutat a benti higrométer? Mennyi ideig tudod nyitva tartani a szekrényajtót?
 
Carlos amikor a szekrényajtó nyitva van, bőven tud be áramlani levegő a boxba? Úgy mit mutat a benti higrométer? Mennyi ideig tudod nyitva tartani a szekrényajtót?
Nagyon passzos a cucc!50x50-es a szekrény.170cm magas.És mivel ez Secret Jardin sátor,ennek a fajtának nincs alól légbeömlő nyílás,csak egy tépőzáras ablak.Így ez az alsó ablak van kicsit kinyitva,így egy kis résen kap levegőt.Viszont nem merem teljen levenni,mert ugye akkor a szag is kijön,minek akkor a szénszűrő.Meg parázok,hogy sok fényt kapna a sötét időszakban.Szóval elég szar helyzet.Viszont mindezek ellenére a növény csodaszép...míg el nem lepi a penész!☹️
 
Hű baszod nem irigyellek, ilyenkor már innen a kanapémról könnyű okosnak lennem hogy miért nem így miért nem úgy… ez így sakk-matt. 😕
Nos,annyit módosult a dolog,hogy a szekrényajtót éjjel-nappal nyitva hagyom innentől kezdve,a ventik pedig nonstop mennek.Kicsit jobb lett a helyzet,de nem az igazi.Ha a lámpa megy a pára 58%.Sötét időszakban 63%.
 

f2obsession

Active member
Nos,annyit módosult a dolog,hogy a szekrényajtót éjjel-nappal nyitva hagyom innentől kezdve,a ventik pedig nonstop mennek.Kicsit jobb lett a helyzet,de nem az igazi.Ha a lámpa megy a pára 58%.Sötét időszakban 63%.
Az már lényegesen jobb. Penészedésre kevésbbé hajlamos fajtánál az már megfelelő is lehet, ha minden buga körül mozog a levegő.
Próbáltam kikeresni, de úgy látom nem csináltál naplót, és talán nem is osztottál meg képeket a kertedről.
Ha föld, vagy kókusz, talán egy picit még segíthet, ha valami vastagabb fóliából vágsz gallért a tövük köré, így letakarod a közeg felszínét. Persze úgy, hogy maradjon hézag, ne terüljön szorosan rá a közegre. Ez durván csökkenti a kipárolgást a közeg felszínéről. Én részben azért is használom, mert így a felső rétegben is tudnak egészséges gyökerek fejlődni (tehát a közegnek az a része is ki van használva), meg mondjuk árnyékolásnak, mert a pl coco-perlit felszíne egy merő alga szokott lenni. No meg akkor az a fény se megy kárba, ami oda esne, kicsit világosabb tud lenni tőle alul.

Ilyesmire gondolok:
 

Attachments

  • IMG_0172.JPG
    IMG_0172.JPG
    3.1 MB · Views: 40
Top