What's new

Kérdezz-felelek

Charlie Firpo

Active member
Sziasztok

Alany
Ak-47 Auto
75.nap
Mennyi időt adnátok még neki?
 

Attachments

  • IMG_20230324_073311.jpg
    IMG_20230324_073311.jpg
    1.8 MB · Views: 36
  • IMG_20230324_073154.jpg
    IMG_20230324_073154.jpg
    1.6 MB · Views: 39
  • IMG_20230324_073348.jpg
    IMG_20230324_073348.jpg
    1.7 MB · Views: 31
  • IMG_20230324_073136.jpg
    IMG_20230324_073136.jpg
    1.4 MB · Views: 37
  • IMG_20230324_073228.jpg
    IMG_20230324_073228.jpg
    1.5 MB · Views: 33
  • IMG_20230324_073113.jpg
    IMG_20230324_073113.jpg
    1.5 MB · Views: 37

f2obsession

Active member
Kicsit messzebbről
Én ezt már leszedném. Trichomák ide vagy oda, a calyxek már dagadtak, a növény meg már kicsit kimerültnek tűnik. Nekem legalábbis az az egyéni tapasztalatom, hogy mikor ez a "rozsda" (kálciumhiány vagy tápégés/hőstressz vagy mittomén) már így közelíti a ganzsát, akkor már a nem teljesen érett gumókat is jobb leszedni, nem lesznek már jobbak. Ha eddig a fázisig sikerül makk egészségesen tartani a növényt, hogy szép zöld minden, az más történet....
 

Solon

Well-known member
Ez még full éretlen. Nem csak gyantára kell szedni, hanem virágszerkezetre is és az még nagyon nincs kész, mondjuk a gyanta se. Amit a leveleken látni az Ca hiány, amit alulöntözés okozott. A Ca hiány elsősorban szövetnekrózis okoz, másodsorban a hővel szembeni ellenállást is erősen csökkenti. Erre nagyon nem lehet mit írni, vagy jobban kell ügyelni az öntözésre, vagy automata rendszert telepíteni. Minden esetre azt úgy is letrimmeled és még így is jól funkcionálnak azok a szövetrészek, különben elhaltak volna teljesen. Nem értem mi a faszt ér el bárki azzal, hogy korán szedi le... Ha a hatása nem lesz potensebb már az érés során -amit kétlek-, akkor is egy 2-3 héttel korábbi szürettel simán kiesik 10-20% termésmennyiség.
 

f2obsession

Active member
Ez még full éretlen. Nem csak gyantára kell szedni, hanem virágszerkezetre is és az még nagyon nincs kész, mondjuk a gyanta se. Amit a leveleken látni az Ca hiány, amit alulöntözés okozott. A Ca hiány elsősorban szövetnekrózis okoz, másodsorban a hővel szembeni ellenállást is erősen csökkenti. Erre nagyon nem lehet mit írni, vagy jobban kell ügyelni az öntözésre, vagy automata rendszert telepíteni. Minden esetre azt úgy is letrimmeled és még így is jól funkcionálnak azok a szövetrészek, különben elhaltak volna teljesen. Nem értem mi a faszt ér el bárki azzal, hogy korán szedi le... Ha a hatása nem lesz potensebb már az érés során -amit kétlek-, akkor is egy 2-3 héttel korábbi szürettel simán kiesik 10-20% termésmennyiség.
Többször sikerült ugyanezzel a jelenséggel találkoznom nagyjából ugyanebben a fázisban DWC-ben is, ezért én nem vennék rá mérget, hogy okvetlen "alulöntözés" okozza. Nem segített se a csapvíz, se a kálciumnitrát arányának emelése. Inkább azzal tudtam megelőzni, ha alacsonyabb EC-n vittem végig az egész kört. Amúgy meg azért a +20%-ért további hetekig világítasz, mialatt már nőhetne a következő kör, szerintem ez némiképp árnyalja a "veszteséget". Minden esetre ami részt ez a "rontás" megkörnyékez, ott napról napra makró fotókon nézve azt láttam, hogy még a clear trichomák is mennek át összeszottyadt barnába a "tejes" fázis átugrásával. Mindeközben csipegettem le folyamatosan 1-1 csúcsot, és nem éreztem potensebbnek a termést, sőt a végére már inkább rosszabbnak (kevésbbé THC-snak, inkább csak álmosítónak).

És arról nem beszélve hogy amikor ezek az elhalt szövetdarabok behullanak a bugák közé (vagy épp csak behatol odáig a nekrózis a még élő murvaleveleken), az mennyire alattomosan tudja elindítani egy-két szép nagy kövér csúcs bepenészedését...


De azért poén, hogy amíg én nem böfögtem be a saját "faszságom", addig nem szólt hozzá senki, aki nálam jobban tudja :D
 

Jozsefitoo

New member
Sziasztok! :) kültéri tápozáshoz mit ajánlotok?
Műtrágya vagy szerves?
1-2 heti vizit.
Esetleg valami konkrét recept?
Florimo/Compo sana föld lenne perlittel és kokusszal.
A választ előre is köszi! :) béke✌🏼
 

Latest posts

Latest posts

Top