What's new

Kérdezz-felelek

Solon

Well-known member
Még jó. Ha valakivel összebalhézok, átnézem az egész forumot és visszaveszem az összes lájkot busszubúúú, meg a tükrét is letöröm.
 

thC-vitamin

Member
Márcsak azért kérdeztem mert kicsit megijesztett miata420 sztorija.
Ha nem a saját nevemre rendelem akkor írok egy random nevet, a futár meg úgyis ideadja mert legalább a telószámom tudja? :D

Hétfőn rendeltem, tegnap írták hogy feladták, ma reggelre szépen meg is jött a rendelésem.
Bankkártyával fizettem (amúgy a számlatörténetbe ott van hogy a bushdokinak ment x euro, de mindegy is nem kell azt nézegetni :D ) , először megijedtem hogy nem jött semmi visszaigazolás a vásárlásról, aztán felhívtam őket, benyögtem hogy magyarul akarok beszélni :D , adták is a magyar kollégának a telefont és mondta hogy nem köll beszarni, valamiért 3-4 nap is lehetmire átmegy hozzájuk a pénz. Gondoltam ezt leírom ha valaki nem rendelt még annak hasznos lehet, amúgy teljesen elégedett vagyok.
Más, nem fillérbaszásból de mikor szoktak ajándékmagot is küldeni? :D (65 eurót fizettem )
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
LOL na kb ugyanezeken :DDDD csak egyiknek a képkollekcijója a másiknak a protézise.. a harmadik nem találja a buttplugját....
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ez mitől lehet?
Tapintásra pedig elèg száraz Rh75
Hőmérséklet 26-27
 

Attachments

  • photo2025713.jpg
    photo2025713.jpg
    56.7 KB · Views: 14

f2obsession

Active member
Ez mitől lehet?
Tapintásra pedig elèg száraz Rh75
Hőmérséklet 26-27

Első blikkre nekem enyhe túlöntözésnek tűnik, de a száraz tapintás, illetve a friss levelek peckes állása ezt nem támasztja alá (ha ez is okozta, szerintem már nem áll fenn a probléma).

Ezt a levélvég közeli karmosodást tudtommal nitrogén túladagolás is tudja okozni, de ezt amúgy a növény egészséges (nem "méregzöld") színe nem támasztja alá.

Amire még gondolni tudok, a windburn (fújja a növényt belső ventillátor annyira, hogy rezegjen, "lobogjon"?)


Amúgy a 26-27 fokhoz szerintem már dukálna egy 80-85%-os RH, amit a frisebb levelek mintha "kérnének is"

254754.jpg
 

Attachments

  • 254754.jpg
    254754.jpg
    73 KB · Views: 15

Uzsidoboz

Well-known member
Belső ventilláció nincs 1db kiszívó venti van alacson fordulaton túltáp kizárva a nitrogén többlet lehetséges azt orvosoltam is
több kèrdèsem nincs köszönöm szépen
Ma összerakom a ledet meg kapcsolok 12be
Nehogy a palláson fejezzem be

Ezen a táblázaton a belső èrtèk az mit mutat?

Edit: mègis lenne 1 kèrdèsem
Ha lekenem lakkal az egèsz led panelt fog vissza fènyt vagy ha fog is az elenyèsző lenne?
 
Last edited:

Uzsidoboz

Well-known member
Tegnap raktam 12 be a növènyt kèrdès az lenne hogy az első kèt hètbe tudok e klónnak valót leszedni esetleg utànna is? Vagy virágzásba már baszhatom?
 

Tauberbischofs

Active member
Tegnap raktam 12 be a növènyt kèrdès az lenne hogy az első kèt hètbe tudok e klónnak valót leszedni esetleg utànna is? Vagy virágzásba már baszhatom?

Kigyökerezik úgy is.
A kérdés inkább az, hogy gyökér után nekiáll-e revegelni ilyen paprikalevelekkel vagy normálisan vegként hajt.
Minél hamarabb metszd.
 

Icr

New member
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy ha forrásvizzel ontozom a növényeket az jobb mintha állott csapvizel vagy esovizzel ontoznem?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
forrásvíz bukzsi... nem forraltvíz..
azt meg honnan tuggyuk minkmegmondani, miféle forrázsvízed van..

a felsoroltak közül az esssööööö a legjobb választás
 

Solon

Well-known member
Állottból elpárolog a klór
Ha forralod se lessz kevesebb az oldott ásványi anyag max 50 el


Lófaszt nem lesz kevesebb. Szerinted mit keres a bojlerben a vízkő? 60 fok felett erősen elkezdenek kicsapódni a karbonátok.

Ugyan itt bojler eladó!
 
Top