What's new

Kérdezz-felelek

f2obsession

Active member
Így els? ránézésre ez kuka:
-Hesi Coco
-Wuxal Super
-Volldünger linz
-Pétisó
Ezek hidróhoz nem jók. Alacsony a h?mérséklet, minimum 19-20 kéne a tankban, de fiatal korban jobb, ha ennél is melegebb. Amit nem írtál:
-tápösszetétel
-locsolás üteme
-kép sem ártana, a gyökérr?l is

Az easyplug nem fog lebomlani. Mér bomlana le? Ezt a klórmészt se értem, 16 fokos a tankod, mit?l félsz?

Köszi szépen a gyors reakciót.
Hamarosan nyitok naplót, mert másképp ez nem fog menni (közben megindult kicsit, de durva hiánytüneteket produkál)
 

Uzsidoboz

Well-known member
Segítséget szeretnék kérni az alábbi hiánytünetekre..
Vèlemènyem szerint Nitrogén ès magnèzium hiányra gondolok .
Tápozás elött vagyok megköszönnèm ha meger?sítene benne valaki illetve ha más baja van világosítson fel köszönöm szépen:tiphat:
 

Anabolictesto

Active member
picture.php
 

Anabolictesto

Active member
Srácok mostanában ez a problèmám a klónokkal ez 3 hetes eddig mindig meg gyökreztek 2 hètre most semmi csak ez a rothadt szár mi okozza? Rockwol ban van 22 c kb kupola van rajtuk
 

dev.

Well-known member
Sokat segítene ha leírnád pontosan mit és hogyan csinálsz. Nem tudom mi a végleges közeg, de a rockwoolt én teljesen elengedtem, nem véletlenül. Helyette a kókuszt ajánlanám, nekem eddig gyökeret vert benne minden klón, rockwoolról ugyanezt nem tudom kijelenteni. Könny? túlnedvesíteni, szerintem ez a probléma forrása.
 

Anabolictesto

Active member
Erre gyanakszom èn is a kocka 1 hèt alatt sem szárad ki a tul nedves levegô nèlküli környezet miatt baktèriumok elszaporodtak pedig real growers recharge baktèrium kèszitmènybe mártom a kockákat de ha nem levegô dus a környezet nem hiszem h sokaig èletben maradnak meg probalom sterilen 2 ppm clorral meg kupolat leveszem naponta 1-2 orara hogy szaradjon ki hamarabb ,hogy klonozol kokuszban? Pohar megtoltvel es ennyi ? Perlittel vagy anelkul?
 

dev.

Well-known member
Kis, 7x7-es ~2decis puha falú m?anyag palántázó cserép, kb. 20% aprószem? perlit, 0,8-1 EC, incit 2, belebököm, megy a propagátorba, legalább 10 napig ki sem nyitom, ha nagyon sárgulnak, napi egy spricc wuxal, 2x55w pl-l propagátoronként. Nagyjából ennyi, semmi klór meg kutyafasza, csak amennyi a csapban van. Mióta kókuszban klónozok, szerintem nem volt olyan ami besült volna, ha jó a h? is, akkor szinte napra pontosan 2 hét alatt kibassza a gyökeret a cserép alján.
 

Solon

Well-known member
Nálam jól m?ködik a gyapotkocka. Nem azzal lesz a gond. Én így csinálom:
Kockát átmosom, majd áztatom a végleges vízben. EC 0.4, pH 5.5-6.0.
Nem a gyári lyukat használom, újat fúrok rá hurkapálcikával, ami már jól közrefogja a szárat.
Miután beleszúrtam a klónt, össze kell nyomni, hogy kifollyon bel?le némi víz.
Klónokat is fert?tlenítem el?re.
Permet, propagátor lezár, 5 napig rá se nézek.
 

Anabolictesto

Active member
Nálam jól m?ködik a gyapotkocka. Nem azzal lesz a gond. Én így csinálom:
Kockát átmosom, majd áztatom a végleges vízben. EC 0.4, pH 5.5-6.0.
Nem a gyári lyukat használom, újat fúrok rá hurkapálcikával, ami már jól közrefogja a szárat.
Miután beleszúrtam a klónt, össze kell nyomni, hogy kifollyon bel?le némi víz.
Klónokat is fert?tlenítem el?re.
Permet, propagátor lezár, 5 napig rá se nézek.
Eddig nem vittem le a viz ph jat valahol 6.4 korul van abban aztattam ezutan beallitom 5.5 re a klonokat mivel sterilizalod?
 

Solon

Well-known member
Veszek két vödröt, egyikbe klorogén-szeszkvihidrát megy, neomagnol néven kapod meg(adagolás rajta), a másik vödörbe megy sima csapvíz H2O2-vel(4ml/10L). Els? vödörbe szedem a klónokat, másodikba lemosom. Vödrönként 15 percet töltenek a vízben a klónok. Szedek klónt, beledobom els? vödörbe, várok, átrakom másodikba, várok, majd szedek megint , ami megy az els? vödörbe, amíg ázik, csinálom a dugványozást és így tovább.


Minden legyen lefert?tlenítve mellé. H?mérséklet nem menjen 25 fok fölé a lámpa alatt. Fény ne legyen túl er?s. Hormont használok, clonex-et. Nekem ez jött be. 5-7 nap múlva már gyökeresek, legalább a szedett klónok negyede, szarul gyökeresed? fajtáknál is. A köcsög brexit miatt most kereshetek új céget clonexre.


Ezt soha többet ne használd klónozáshoz : [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]real growers recharge[/FONT]
 

hobbi ur

Well-known member
pontígycsinyálom bazzeg! kivéve h 3 napig zárva teljesen, utána naponta 1x belegyezek kis leveg?t (légcsere v mi)

ha solon lépéseib?l bármelyiket kihagyod, olyan fekete lesz mint a képen. itt nincs mellébeszélés. pont úgy köll csinálni.
 
Last edited:

Solon

Well-known member
hallod még: real growers recharge azmi


pont eszt akart ménis mekktunni


Pont úgy van elnevezve ez a termék, mintha általános iskolás gyerekek lennének a célcsoport.



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mármint ezt a #9708 hsz.re értem, [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]a #[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]9710-es szükségessége nem igazolható egy megfelel? higiéniai színvonalon tartott kultúra esetében
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=9131264&postcount=9710[/FONT][/FONT]


Ez nyárra lett kifejlesztve 35 fokos kánikulában így klónozok. Télen nem csinálom, de neki télen is rohad.
 

Anabolictesto

Active member
hallod még: real growers recharge azmi


pont eszt akart ménis mekktunni

Nekem a baktèrium kèszitmènyek nagyon bejöttek kókuszban ,igaz èn teában kèszitem
10 l viz
10g real g recharge
10g ez tea bloom
2 marek feregontveny
2 teaskanal melasz
24 oran at levegôztetem
100 liter tapoldathoz megy ebbol 1 liter
 

Solon

Well-known member
Klónozáshoz lehet nem olyan jó, mint dwc-ben, vagy kókuszban gyökeres növényhez. Nálam nem rohad, nálad rohad, én ezt a terméket nem használom.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
ja én vagyok a fogyatékos,, szokás szerint elsö kommentben leírta mi az, "a baktériumkoktél " :DD
hobbi úr, meg valahun emlitette is hogy a chlorid az élette nem összeegyeztethetö, és nyakoncsaptad a bacilustokat vele. há' ja.. ez kicsit ellentmondásos tett vót
 

Solon

Well-known member
ELSŐ!!! Ezzzazzz, végre tudom magam likeolni, mint egy igazi fogyatékos ytubekommentelő! És vannak végre ékezetek is.
 

Latest posts

Latest posts

Top