What's new

Kérdezz-felelek

Uzsidoboz

Well-known member
Jó igen ezt megint megkaptam!
naszoval : 1.6 %NO3+0.5% NH4+1.6%P2O5+3.9%K2O ez Bloom tàp összetètel
wuxal : 8.8.6 NPK Ezekből keverem felesbe 10L csapvizhez
Edit: kicsit szarok az arányok basszameg...

Szar az arány tènyleg NPK 10.1+9.6+9.9
​​​​​​
 

Attachments

  • IMG_20210320_102011.jpg
    IMG_20210320_102011.jpg
    37.8 KB · Views: 14
Last edited:

thC-vitamin

Member
Automata növényt kültérre szabadföldi termesztésre mikor lehet/lenne jó indítani? Bent lenne előnevelve fénycső alatt.
No meg van 8x8x8 cm es tőzeg cserepem ebbe meddig merjem előnevelni? mert ugye nem jó ha a gyökere eléri a cserepet. ( Vagy egyeltalán ajánljátok e a tőzegcserepet, tudom régebben volt róla szó, de már nem találom)
 

Uzsidoboz

Well-known member
Freti 4 hez hasonló teljesen vízoldható műtrágya 2 vagy 5 kg os kiszerelèsben lètezike valami köszönöm nem szeretnèk 25kg os kiszerelés t venni
 

Solon

Well-known member
Szerintem válasszál , vagy bloom, vagy wuxal és egy fajtát használj, csapvízzel. Ennek a kevergetésnek nem látom értelmét. Én a wuxalt használnám, az nálam már ment és működött.

Nincs ferti 4 2 kilós kiszerelésben, agriplant 4 van helyette. Szintén használtam már, kókuszhoz tök jó.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Köszönöm agri4et nemtalállok 2kilosba sehol
viszont számolgattam egy picit :
Ez van vederbe:
- CaN 100g/L 10% 10ml/1g 153mg (15.3% N)
- plagron PK13-14 1ml/57-116mg
Nos ebből lessz ez :
-- 2ml CaN + 1ml PK /L RO viz +260mg CaO+ ?mgso4 nincs feltüntetve mennyiazannyi.
Azt ha kapok 2kilos agrit változik majd a dolog
remélem nem valam nagy fasságot irtam ès vègre megèrtettem a számolást.
Kèrem ellenőrizze le Solon úr :thank you:
 

Solon

Well-known member
Hát ez mi? Ugye így érzed magad, mikor ezt írod:
math-lady-resized-716x320.jpg


Át kéne nézni kalapon a tápanyag ellátás beltéren IV cikket. Meg ha már olvasol az első hármat is.
 

Solon

Well-known member
N P K Ca Mg S + mikro elemek, ezek kellenek neked lehetőleg megfelelő arányban. Na most amit leírtál az nem megfelelő arány, és hiányos is.
 

Solon

Well-known member
Virágzásba lehet tördelni a szárakat?
VAgy inkább nebasztassam.

Ami az obiban van 0.5kg os Kristalon nemjövök rá melyik lenne jó nekem virágozni színek alapján valaki jelölje meg mellik az köszönöm
https://www.obi.hu/search/kristalon/

Ja, ha szeretnéd kettétőrni. Váltás után 5. héten már fás a szár, törik. Kb. addig lehet tördelni.

Ez a kristalon nem a yara kristalon. Egyik se jó neked.
 

dev.

Well-known member
Ez a Kristalon lenne jó neked, kálcium-nitráttal kiegészítve. Drága a szállítás, talán találsz máshol, mo.-n tudtommal nem forgalmazzák. A 2 kilós ferti4 is jó eséllyel megszűnt létezni, sem most, sem pár hónapja nem találtam. Marad a 25kilós, ha jól tárolod, egy ideig nem lesz gondod műtrágyára.

A szén amit linkeltél alkalmas levegő szűrésre. Hogy mennyi kell, az attól függ mekkora házat csinálsz neki.
 
Top