What's new

Jamaldelica and Bangi Haze in the wild

orfeas

Active member
Veteran
α ρε σιχαμένε μαντζαφλαρο-παραγωγέ!!!!! Κιλό ανά κλαρί πας ορέ παραγωγέ, σαν το R1 το μηχανάκι που βγάζει κιλό ανά ίππο τροχό; Τι'σαι συ ρε παιδι μου! Γίγαντας ο δικός μου αφυγραντήρας, Τιτάνιες οι δικές σου συλλογές!

Στην τρίτη φωτό κρέμασε και καμια μπάλα Χριστουγεννιάτικη , βάλε και κανα αστέρι στην κορυφή, λαμπακια και έγραψες ~! Εκτός αν είσαι της παράδοσης και φτιάχνεις καραβάκι, οπότε φόρτωσέ τα στον ποταμό και ταξίδεψε πραματευτή μου ως άλλος Οδυσσέας μέχρι την Ιθάκη σου ! Πολύ χρόνο κράτησε το ταξίδι σου κι εσένα! Γεμάτο όμως ~! Αρχηγός !

Τρούνι-τρούνι, κακό γουρούνι, από υπερβολές πολλές κι οι κλάρες όντως ένα κιλό αλλά φρέσκιες:biggrin:

Όσο για τον Οδυσσέα, τον Όμηρο τον τέλεψα ακολουθώντας τον στο Γυμνάσιο κι ύστερα έπιασα τον Καζαντζάκη που η Οδύσσεια του ξεκινάει απ' την Ιθάκη...

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Πατρίδα, το ξύδι πως να το δώσεις σ' ένα ζώο που σφαδάζει πεθαίνοντας;

Ευλογείτε!

:tiphat:Ορφεύς
 

makedon

Member
Veteran
εχω σωσει κανα δυο κουταβια ετσι,στην περιπτωσει σου μαλλον θα ηταν ειδη αργα,κριμα

καλο καρμα να εχουν ολοι αυτοι οι σκατοψυχοι φολαδες


για τα μαστορεματα σου ρεσπεκτ

:tiphat:
 

weedolada

Member
Orfea καλόπιοτα φίλε,το μάτι μας χόρτασε μακάρι να μπορούσε να χορτάσει και το κεφάλι μας..:tiphat::huggg:
Για το σκυλάκι τι να πει κανείς,έναν τέτοιο που πετάει φόλες θέλω να πετύχω μια φορά..!
@makedon πώς κάποιος που παίρνει μια ψυχή μπορεί να έχει καλό κάρμα ρε φίλε..
 

weedolada

Member
σίγουρα ειρωνικό θα ήταν makedon αλλά και η αγανάκτηση μερικές φορές σε "μπουκώνει" τόσο που δεν ξέρεις πραγματικά τι να γράψεις για τέτοιους τύπους..τι να πεις σε αυτόν που χάνει τη συντροφιά του και τι για το ανυπεράσπιστο ζώο που "πληρώνει" τα απωθημένα αμόρφωτων τενεκέδων..;!
 

LegacyTron

Member
κρίμα για το σκυλί ρε φίλε... ε τον μλκ τον κτηνίατρο...που να του τραβάς μηνύσεις τώρα για παράβαση καθήκοντος κλπ...όλα τα υπόλοιπα εύχομαι να πάνε νορμάλ!
 

antartist

Member
Ναι, συλλυπητήρια για το σκύλο. Έχω σωσει ζωντανό με ατροπίνες, ανθρακες και εμετικά αλλά ο σωστός χρόνισμός παίζει πολύ μεγάλο ρόλο!!
Και έχουμε ευθύνη κι εμείς. Πρεπει να προστατεύουμε τα ζώα μας...
Φυσικά πιο πολύ απ' όλους πληγώνονται τα παιδια.
Κατατάλα ήταν μια καλή σεζόν για σένα μίστερ με ένα ωραίο ημερολόγιο, μη βλέπεις που σε τσιγκλάω λίγο.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τις φωτογραφίες.
Απο δω και πέρα σε περιμένει δουλεία με τα ψαλίδια και τα βάζα και τις αναμονές.
Κάποιοι το φάγαμε το πακέτο. Ελπίζω μόνο να έχεις παρέα με αυτά τα θηρία.
Ίσιο το σώμα και προσοχή στις τενοντίτιδες :tree:
 

orfeas

Active member
Veteran
Λοιπόν, παίδες, το τελείωμα ήταν καταστροφικό με το κωλόκαιρο να μη μ' αφήνει να κόψω τη τελευταία Τζαμαλντελίκα και ιδού το αποτέλεσμα. Απίστευτος καιρός στο θέρο επάνω...Σχεδόν έχασα όλο το δένδρο...αυτό που τραβούσε την ανηφόρα...

Αντάρτιστ, να 'σαι καλά! Ευτυχώς που τα μπακάπια ήταν καθαρά και αρκετά. Βέβαια αυτή η νταρντάνα θα γέμιζε το ντορβά ζόρικα, αλλά με τη φύση συχνά δε βγάζεις άκρη...΄
Όσο για τα ψαλίδια, σε λίγο θα βλέπω εφιάλτες...

Ευλογείτε!

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1070978.jpg
    P1070978.jpg
    102.5 KB · Views: 31
  • P1070979.jpg
    P1070979.jpg
    64.6 KB · Views: 31

Crowmax

Well-known member
Veteran
Ορφέα δεν σε πήγε καλά ε. τουλάχιστον με αυτά που βγάλανε μούχλα.
Τα συλλυπητήρια μου και απο μένα για τον σκύλό... ότι και να πω παραπάνω........
 

antartist

Member
Μη μασας, μαθημένα τα βουνά στα χιόνια...
Ίσως θα πρεπει να πάρουμε χαμπάρι ότι στο Βορρά έχουμε περιορισμούς με τον καιρό.
Εγώ σκέφτομαι για μικρό θερμοκήπιο πολύ σοβαρά, δεν γίνεται κάθε χρόνο με την ψυχη στο στόμα...
 

ganja3

Member
κάτι τέτοια με έκαναν ιντορά ,
ελεγχόμενο περιβάλλον .
ούτε ζωντανά , ούτε η φύση έτσι που την καταντήσαμε ,
εγώ και τα κορίτσια μου μόνο , την δικιά μου βλακεία να βρίζω . και όχι να τα ευλογώ κάθε μέρα , με την ψυχή στο στόμα .
:tiphat:
 
S

sinplin

οτι βγηκε καλοπιωτο και του χρονου με υγεια φιλοι του εξωκαλλιεργειν:plant grow:
 

orfeas

Active member
Veteran
@crowmax
Έτσι είναι φίλε μου! Το τελευταίο θα έπρεπε να κατέβει μόλις εντόπισα τη μούχλα, αλλά έβρεχε συνέχεια...Ωστόσο καμιά 30αριά τζι μπάμπολ μπορεί να τα καβατζώσω...

@Μακεδών
Τα ξέρεις τα γούστα, πατρίδα!

@Αντάρτιστ
Ναι, άμα πρόκειται να τραβηχτείς με καθαρές σατίβες, θέλει το σκεπασματάκι του...Υπάρχουν βέβαια και μέτρα που μπορείς να πάρεις για να ισχυροποιήσεις τα φυτά ενάντια στις προσβολές, ξεκινώντας με εμβαπτίσματα των σπόρων σε διαλύματα, όχι κατ' ανάγκη χημικά... Αλλιώς, έχει και ράτσες σφαίρα που τελειώνουν τέλος Σεπτέμβρη, πριν ακόμα η μούχλα κάνει την εμφάνιση της...Ένα φιλαράκι από το Όρεγκον θα κάνει κατάσταση...

@γκάντζα
Μια δυο διευκρινήσεις να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
Δεν έχεις πάει καθόλου στο Όρος, αλλιώς θα ήξερες ότι το "Ευλογείτε" στα Καρούλια είναι η "καλημέρα" της υπόλοιπης Ελλάδας.
Και, μη το πάρεις για φιλαυτία, αλλά ό,τι βγάζω έξω δε μπορείς να το βγάλεις μέσα. Ωστόσο, το μέσα έχει τα πλεονεκτήματα του...

@ + -
Νά 'σαι καλά φίλε μου!

Ευλογείτε!

:tiphat:Ορφεύς
 

orfeas

Active member
Veteran
Επειδή σε κάποια φάση μιλούσαμε για παλαίωση...

Το δεμάτι της Τζαμαλντελίκας θα ανοιχτεί μετά από ένα μήνα ακριβώς και τότε θα μπορέσω να αξιολογήσω και τη σοδειά μου. Μέχρι τότε υγιαίνετε!

Παρεμπιπτόντως το Μπάντζι, αν και φρέσκο, είναι θαυμάσιο...

Άντε μπρούμ!

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1070980.jpg
    P1070980.jpg
    87.8 KB · Views: 32
  • P1070981.jpg
    P1070981.jpg
    47.3 KB · Views: 35
  • P1070982.jpg
    P1070982.jpg
    32.2 KB · Views: 33
  • P1070985.jpg
    P1070985.jpg
    23.9 KB · Views: 31

Rondelia

Active member
Τι στυλ παλαίωσης είναι αυτό Ορφέα μας ; Μου θυμίζει τα thai stick που παίζανε παλιά. Πως βγαίνει η φου με αυτό το στύλ; Έχει κάποια σχέση με την κανονική ωρίμανση ;
 

Booker

Member
ωραίο πακετάρισμα Ορφέα, όλα στη λαδόκολλα. Το κάνεις και πατημένο όπως έλεγες....καλές τζαμαλντελικές!
 
Top