What's new

INDOOR - PYTANIA

D

darek648

czyli ten dospel bardzo cichy ciszej chodzi nisz wiatraki z kompa ???sorki ze tak pisze ale nigdy nie miałem doczynienia z takim a musze mieć maxymalne wyciszenie czy ten wentyl jest tak cichy ze go nie słychać???
 

Skromny

New member
Wątpię, żeby jakikolwiek wentylator był cichszy od komputerowego. Komputerowe możesz zawsze dać 2-3 i pod 4V a nie 12, są prawie że nie słyszalne, jeśli do pomieszczenia dochodzą jakieś inne szmery, to na prawdę nikt ich nie usłyszy.

Mam pytanie :p

Box 20x30cm (malutki znaczy, bo tajniak), wysokość 60cm. Ile mogę z niego wyciągnąć? 2 świetlówki (razem 3000lm na 26000-3000 wymagane). Odmiany które zakupiłem 4x White Widow, 3x California Orange Bud, 4x Killer Queen.
Mam zamiar zrobić jakoś doniczkę na wymiar, wyjdzie jakieś 8l. Na początek roślinki będą oczywiście w osobnych, żeby wywalić samców ;p Wyciągnę 20g? Przy dobrym treningu oczywiście.

Roślinki pod 16h (więcej nie mogę, żeby box nie był za widoczny w godzinny, w których inni domownicy nie śpią). Na początek trochę wega, żeby je przetrenować (jak największa ilość odrostów, FIM i LST), potem kwitnięcie.

PS. Oczywiście nie chcę sadzić na raz wszystkich tych nasion : > Po roślince z każdej odmiany na 3 "sezony".
 
Last edited:

frether

Member
Veteran
darek zawsze możesz kupić taki tłumik http://hemp.pl/produkty.php?inf=t&p...5&podkat=&p=19&w1=1&ks=kat9551621485&pks=&sz= lub samemu go zrobić za pomocą pudła wełny mineralnej i przewodu wentylacyjnego z przewodu robisz "ostry zakręt" wkładasz go do pudła z wełno mineralno i wentylator do oddzielnego pudła wyłożonym wełno lub do tego samego jak pudło jest wystarczająco duże w ten sposób możesz wyciszyć znacznie swój sprzęt ktoś z forum pokazywał jak to zrobić niestety nie pamiętam jego nicka by pokazać przykład a nie chce strzelać na ślepo pozdrawiam
 

L&M

Member
@ChaosX - masz rację, do jednej donicy zapodam po jednym lr :)
@Skromny ciekawa koncepcja z tymi dwoma świetlówkami, życzę wytrwałości

panowie mam do was pytanko, wie ktoś może jak zrobić domowymi sposobami w miarę wydajny i działający filtr węglowy??, może ktoś zna dobry poradnik, podobny do tego:

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=100956&page=2

tyle tylko że po polsku? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
LM: witaj !!, milo cie znowu widziec, filtr domowym sposobem robil chyba Ca2, poszukaj na trawkach i haszyszach, tam cos chyba kiedys widzialem. Chociaz ja bym ci polecal wydac te 200 zl i miec normalny dobrze filtrujacy.

A teraz moje pytanie: Czy jezeli przeplukalem kokos po uprawie i sa w nim jeszcze korzenie stare to czy moge tam posadzic nowa rosline i nie bedzie problemow z grzybami i innymi patogenami ?? robil tak ktos ??
 

Silas

Member
Veteran
Azzzzzz: u mnie zawsze kokos walił grzybkiem po uprawie... ale zrób konkretny flush gorącą wodą a ostatecznie możesz to wyprażyć w piekarniku 100*C styknie. Później rozrobić to z wodą i dać 24h żeby dobrze naciągło wody.
Co jak co...przy obecnych cenach kostek (3pln) jakoś nie widzę sensu robić taki recycling ;)

Odnośnie filtru... najlepiej kupny :)
 
C

czaczo

azzz,juz raz sie pytales o ponowne sadzenie w kokosie,jak pamietam.ja nie sciemniam.na yotube jest dostepny film canna coco i tam moze sie dowiedziec ze do 3 razy niema zadnego z tym problemu.wystarczy przeplukac woda z cannazymem w proporcji 50ml /10l
ja nie plucze i do 4 razy uzywam tem sam kokos i grzybow niemam.polacz to wszystko ze soba co juz zostalo napisane na forum -h202-trihoderma.ale jedno albo drugie nigdy oby dwie rzeczy na raz.hyba jasne czy trzeba bardziej klarownie pisac.przepraszam ze tak troszke po chamsku ,ale ludzie zlewacie wszystich i wszystko.
goraca woda?
tylko uwazac trzeba zeby sie nie zfilcowal.sory to zart.pzdr
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Czaczo: Z cannaenzymem wiem, juz taka odpowiedz otrzymalem na glowny. prawda, kiedys pytalem o ponowne sadzenie ale tamto bylo bardziej ogolnikowe, a terax chodzilo mi zeby ktos tak jak ty to zrobiles, potwierdzil ze mozna w tym samym kokosie i grzyb nie lapie - dzieki bardzo i bez obuzania sie prosze bo naprawde nie ma o co - chill out !!!
 
C

czaczo

dobra,wyjasniam.norma jest ze na sam koniec pluczesz kokos przynajmiej ostatni tydzien sama woda.naprawde ripen to przymus.puzniej gdy zetniesz ,kokos przesycha.wysypujesz wszystko z doniczki ,otrzasasz kokos z korzenia ,bardzo latwy zabieg ,cos tam zostanie na korzeniu .pozniej bierzesz wode dodajesz doniej h202 w proprcji podwujnej jak normalnie przy podlewaniu ,lub trihoderme.przeplukujesz tym kokos odzczekaj 3-4 dni i gotowe do sadzenia.ja najczesciej kupuje kilka workow cocsu,takze dodaje troche swiezego .i nigdy niemialem problemow.zreszta tez tak zalecaja ludzie ktorzy upawiaja w koksie i staraja sie zaoszczedzic tyle ile moga na kosztach zwiazanych z uzyciem cannazymu.h2o2 jest najtanszym rozwiazaniem .i chyba najlepszym.pzdr
 

L&M

Member
@Azz, frether - dzięki za pomoc panowie, co do oryginalnego za 200 pln, no cóż, studenckie życie nie pozwala na takie wydatki, zapodam foto jak uda mi się coś zmontować :).
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Czaczo - mimo braku cierpliwosci i tak jestes niezastapiony. Wielkie K+ :dance:

Tylko jeszcze wyjasnij ile dodac tej utlenionej, ja nie dodaje jej przy podlewaniu wogole.
 
Last edited:
C

ChaosX

czaczo, napisz moze jakas ksiazke na polski rynek. wszelka wiedza o mj jest miejscami nieaktualna ;) respekt :D
 
C

czaczo

ChaosX said:
czaczo, napisz moze jakas ksiazke na polski rynek.
ten co gada.ja wam powiem co trzeba zeby ci co sie podjeli pewnej rzeczy zeby ja tylko skonczyli.
owszem ja tez sie nie wywiazalem z kulku tlumaczen,ale panowie zapewniam was ,gdybyscie wiedzieli jaka mam sytuacje,byscie sie zastanawiali skad ja biore czas na to wszystko.pzdr
jest jeszcze jedna stronka na icmagu ,pozniej ja dostawie jest to temat ec i kalkulacji ec(kurcze ,ale gdzies mi sie zapodziala,jest to temat bardzo stary na icmagu,nawet wyszukiwarka juz go nie wyrzuca).wszystko jest po angielsku- niestety


http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688
 
K

KuBcUsiK

Witam, zamierzam rozpocząć pierwszą uprawe indoor w kokosie. Mam jedno pytanie:
Od jakiego momentu po wykiełkowaniu i przesadzeniu roślinek do kokosu zacząć je nawozić(canna coco A+B)? oraz czy moge roślinki od razu przesadzić do docelowych doniczek (18l)? Z góry dziękuje za odpowiedź
 

Latest posts

Latest posts

Top