What's new

INDOOR - PYTANIA

kazuya20

Active member
Węglowodany powstające w komórkach roślinnych w procesie fotosyntezy są łączone w cząsteczki sacharozy i w tej postaci przesyłane do innych części rośliny albo magazynowane.

Galaktoza - rzadko występuje w stanie wolnym. U roślin występuje przede wszystkim w postaci galaktanów (agar)

http://www.rollitup.org/newbie-central/77200-water-my-plants-sugar-2.html

http://www.rollitup.org/hydroponics-aeroponics/5411-sugar.html

http://hightimes.com/grow/jkine/2557

http://www.rollitup.org/organics/109208-molasses-brown-sugar.html

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=99159&highlight=sugar
 
Last edited:

dupeczka

Active member
Activeman said:
dupeczka a kto tutaj mówił o sacharozie? mówisz, że rośliny jej nie przyjmą? A mi się wydaje, że rośliny potrafią rozkładać ... :bashhead:
gadamy o przyjmowaniu ,tworzeniu czy rozkładzie ?

,a kto pisze o sacharozie?

kazuya20 said:
... 3 łyżki stołowe zwykłego cukru i PK 13-14 w czasie ostatnich 8 tygodni wzrostu !!!!

chya nie musze mowic ze cukier do słodzenia herbaty to sacharaoza...

Niewiem wogóle czemu to ma słuzyc? Jezeli juz piszecie ,ze roslina umie przetwarzac w komórkach cukry proste na złozne.. albo ,ze w roslinach sie tworzą cukry złozone z prostych np.w burakach curkowych ,albo w owocach rzecz jasna itp. , to co to ma wspólnego z przyjmowaniem rozuszczonego w wodzie cukru złozonego przez korzanie?? To oczywiste ,ze rośliny produkują cukier- bo skąd bysmy go brali? ,ale powiedzcie mi po co go zapodawac roslinie? Miodem albo melasą podlewają poniewaz w ich składzie są w większosci cukry proste ,albo substraty powastałe z procesu rozpadu dwucukrow (inwertowane-proste) i co? Są tak widoczne efekty podlewania tym?
Chcecie mieć czarny popiół w lufkach po paleniu? Czy chcecie zeby ziolo sie wogole nie paliło? A moze ma miec lepszy smak? Lepiej bedzie wtedy rosło ? Kto mi powie czemu w tych najlepszych nawozach - i chem i org. nie dodają cukru do składu? Albo nawet nie w tych najlepszych tylko wogóle czemu producenci nawozów nie dodają cukru do skladu? .Zajmują sie badaniem roślin od lat....? czemu ? aaa bo marihuana przecierz to niewiedomo co! hehehehehehe...... :joint:
pozdrawiam
 
Last edited:

kazuya20

Active member
czesc dupka

kazuya said:
... 3 łyżki stołowe zwykłego cukru i PK 13-14 w czasie ostatnich 8 tygodni wzrostu !!!!
ogolnie podejmuje temat ponieważ owe słowa padły w soft secrets polska numer #4 po prostu tak było napisane i tyle więc kto ma racje ? może drukują bzdury a J.C nie wie co pisze ??
 
Last edited:
B

Biohazard

Miód i melasę dodają niektórzy do poprawy smaku, Paniusiu. Wykonam test z miodem bo melasy jeszcze nie widziałem w markecie. Zobaczymy czy będą jakieś efekty smakowe, za około 3 miesiące :)

Pozdro...
 

dupeczka

Active member
wdr sorki chlopczyku ale sie troszeczke pomyliles...,a jesli cos juz chcesz to pisz na otwartym forum a nie na negatywnej karmie!fuck
 

wdr

Active member
Veteran
luzuj gume siostro, jak znasz się lepiej od Cervantesa to ja niemam pytań.

bez odbioru, i nie tłumacz się.
 

dupeczka

Active member
Biohazard said:
Miód i melasę dodają niektórzy do poprawy smaku, Paniusiu. Wykonam test z miodem bo melasy jeszcze nie widziałem w markecie. Zobaczymy czy będą jakieś efekty smakowe, za około 3 miesiące :)
Pozdro...

Wiem o tym ,po co mi to mówisz? zresztą nie obchodzą mnie Twoje testy i cała ta melasa ,pierdołami se dupy nie bede zaprzątać ,gadka była o cukrze ,a nie.....i ,ze od cukru bedziesz miał wielkie szczty ....

kazuya20 said:
""" cytuje Jorge Cervantes """ Jeśli chcesz mieć ogromne szczyty po prostu dodawaj po 3 łyżki stołowe zwykłego cukru i PK 13-14 w czasie ostatnich 8 tygodni wzrostu !!!!


wdr said:
luzuj gume siostro, jak znasz się lepiej od Cervantesa to ja niemam pytań.

bez odbioru, i nie tłumacz się.

,a z czego mam sie niby tłumaczyć?! I komu? tobie?! pfffff... :joint:

Niewiedziałam ,ze niewiem o czym pisze.... Wydaje mi sie ,ze to ty raczej niewiesz.. ,dajesz mi jak jakiś debil negatywne karmy ,chociaz nie wiem za co? Za to ,ze jestem tu nowa? Co ja takiego napisałam? Niektórzy użytkownicy tego forum mają rozum i wypowiedzi na poziomie 15 latków i w dodatku kilka osób chyba nie umie czytać ze zrozumieniem.
Forum chyba ma służyć do prowadzenia dyskusji. Ja akurat mam inne zdanie na temat cukru. Co nie moge?
 
C

czaczo

szkoda slow ,szkoda czyjegos czasu.naprawde .przygladam sie tej rozmowie i nie wieze ,do dupeczki ,dwa miesiace postowalem na temat natury ,ale wydaje sie ze z biologia dalej cienko-cienko.zapytajcie sie w szkole swoich nauczycieli o mikrobiologie o rozkladzie cukrow o cyklu wegla.i dopiero zacznijcie konwersacje.a cerventez to niech zajmie sie uprawa a nie pisaniem ksiazek.
wszyscy pisza dawac cukier ,ba ,ale jaki cukier i co z tym cukrem sie dzieje,tego zbytnio nikt nie chce wyjasnic.nawet sam cerventez .chociaz faktem jest ze wiekszosc stymulatorow biologicznych to w 95 %to cykry -melaza itp.tylko wazne jest ile i jak podawac zeby nie spierdolic podloza ,
i na sam koniec.tydzien przed scinka ,zalecane jest odstawienie wszelkich stym,i podlewac sama woda.pzdr
 

Silas

Member
Veteran
Z tego co etykietki mi mówią to Power Zyme właśnie działa na tych cukrach. Odpady celulozy przetwarza na cukry proste = energie.
Im bardziej drążymy tematy konopne tym większe cyrki powstają ;D Cukier, miód...krzemionki, a prawda jest taka, że na tanich nawozach też zajebisty plon wychodzi. Taki informatyczny rozum...po co iść prosto jak można obejść dookoła ;D
 

dupeczka

Active member
Czaczo dzieki.przynajmniej Ty jeden......


Activeman said:
Wyluzuj dupo :badday: psujesz atmosferę na forum, wszczynasz kłótnie !
wróć skąd przybyłaś albo zmień zachowanie....


--------------------------------------
out of topic - post do wykasowania.....


Activmen to ty pierwszy poprzez swoją nieumiejętność czytania ze zrozumieniem wszczołeś kłótnie.Napisałeś jakis stek bzdur wogóle nie na temat i to w dodatku w obraźliwym tonie ,już nie wspominając ,ze jestes taki tempy ,ze nawet niewiesz co to cukier.....żal.
teraz jeszcze kazesz mi sie wynosic? nie no ręce mi opadają.... :asskick:
 

L&M

Member
Witam wszystkich po bardzo długiej, niemal 2 letniej przerwie!!:)

i odrazu mam pytanko do growerów uprawiających lr w indorze, proszę powiedzcie mi czy do doniczki 20x20x23 cm (~5,5 l) można upchnąć dwa lowridery, czy lepiej zostawić tylko jednego?, nie będą mieć za mało miejsca na korzenie gdy dam 2 do jednej doniczki??

pozdro
 
B

Biohazard

dupeczka said:
...Miodem albo melasą podlewają poniewaz w ich składzie są w większosci cukry proste ,albo substraty powastałe z procesu rozpadu dwucukrow (inwertowane-proste) i co? Są tak widoczne efekty podlewania tym?



@frether - poszukam w aptece :D Nawet nie wiedziałem że mogę tam to kupić.

@Dupeczka - Zapal sobie bata i się rozluźnij. Masz negatywną aurę, za mało palisz :D



:fsu:
 
C

ChaosX

L&M -> na 30 cm rośliny przypada okolo 3,5l ziemi. Tak więc 5,5l będzie wystarczający dla jednego LR, dwóch nie ma sensu dawać do jednej doniczki bo rośliny będa sobie podbieraly substancje odzywcze.
 
C

ChaosX

Hej, czy wentylator kanałowy nadaje sie jako wentylator chlodzacy lampe w cooltube, czy trzeba kupić coś innego?
 
B

Biohazard

Hmmm... To chyba to samo co dospel. Jest głośniejszy niż komputer w moim przypadku :(
 
Top