What's new

INDOOR - PYTANIA

Krefki

New member
Witam przypalił mi sie szczycik nie wiem co robić odrośnie czy nie? 4 tydzień kwitnienia juz calutki był w białych włoskach teraz są mocno brązowe na szczycie a reszta dalej mleczna. co robić?
 
G

Guest

Krefki said:
Witam przypalił mi sie szczycik nie wiem co robić odrośnie czy nie? 4 tydzień kwitnienia juz calutki był w białych włoskach teraz są mocno brązowe na szczycie a reszta dalej mleczna. co robić?


:wave:

jednym slowem przejeb....... hehehe tragedia straszna! :D co robic? jak mleczne no to masz blisko harvest hehe...ok!a tak na powaznie to rosliny tym nie zabiles...bedzie dobrze :D
 
G

Guest

przez jaki okres czasu wyciaga sie indyja, po przestawieniu oswietlenia na 12/12 ? 7 dni, więcej ?
pozdro johnQ
 

hodowca

Active member
Veteran
Indici sie za bardzo nie wyciągają w porownaniu do sativ-chyba ze masz daleko swiatlo. rosliny po przestawieniu fotoperiodu moga sie wyciagac nawet ze 3tyg. zanim kwiatki wyrosną i zaczna puchnac... zalezy to od odmiany
 
G

Guest

mianowicie [C99 x TBWR] x C99, mam nadzieje że skończy sie wyciągać jak najszybciej bo nie starczy miejsca w boxie :( ma ktos jeszcze sugestie co do tej odmiany, ile mniej wiecej moze sie jeszcze wyciagac ?
pozdro johnQ
 
G

Guest

Przecież to głównie sativa. Jak się nie mieści to wiąż, łam... pokaż fotki
 

bogusik2

Member
Pol na pol bym powiedzial, bo to pierwsze c99 jest indyjkowe :> drugie zapewne f2 czy cus sativa - john tu cie uciesze bo c99 (FS) jako sativa malo sie wyciaga i dale ladne pulchne boby :) Na poczatku rosnie dosyc wysoka, ale poźniej juz na flo tak nie przybywa jej wzrostu i zaczyna tylko nabierac masy - tak mialem ze swoja, wiec spoko :) Nie uprawialem c99 f2, wiec moze byc ciut inaczej niz u mnie, ale ja bym sie za bardzo nie martwił.

E: po prostu uzyj malo pylku hehe :) przenies tylko troche na pedzelku a watpie zeby wiecej sie zapyliło niz to co popieścisz.. oczywiscie sposób Cinnamona pewniejszy i bardziej profesjonalny :) ja mam pylek LR teraz hmm Jakby z tego crossa zrobic odmianke 100% af bylaby to bąąąba :)
P.S. na razie i tak poczta strajkuje heh. pzdr
 
Last edited:
G

Guest

dzieki bogusik za rade :D a mam jeszcze jedno pytanko, otóż chciałbym zapylić z jeden szczyt, co by było troche nasion bo ciekawy cross, i macie jakies sposoby, by zapylić jeden szczyt, i żeby reszta pozostała nierozdziewiczona :D ? jeśli jest jakiś sposób dobry żeby zapylić tylko jeden szczyt, to z chęcią bym przyjął nasienie jakiegoś miłego pana dla moich dziewczynek :p
 

Cinnamon

Member
@johnQ możesz spróbować z takim sposobem : okryj szczelnie jeden szczyt - ten co chcesz zapylić, później spryskaj wodą resztę topów. Usuń osłonę i pędzelkiem rozprowadź po suchym topie pyłem. Woda neutralizuje pyłek ;). Potem okryj ponownie zapylonego topa i dla pewności spryskaj pozostałe jeszcze raz wodą, po kilku dniach możesz usunąć osłonę i cieszyć się formującymi się kuleczkami ;).

Peace iG... :kissass:
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Cinn: ale niusa zapodales - woda neutralizuje pylek, co ty przez to rozumiesz, mozesz wyjasnic ??

Edit: Hehe a to spoko, bo nie wiedzialem czy probujesz przekazac ze zamoczony pylek po wyschnieciu nie nadaje sie do zaplodnienia czy co..., wyrazaj sie precyzyjnie, bo pozniej beda szly teksty ze woda neutralizuje pylek...

ogolnie przyskanie innych galezi jest moim zdaniem nie najleprzym pomyslem, bo chodzi w tym o to ze pylem osiada, przykleja sie do wody i dopiero po wyschnieciu bedzie mial szanse zadzialac, wiec tak czysiak po wyschnieciu zapyli galazke na ktorej osiadl. Bynajmniej tak mi sie zdaje ( no i biorac pod uwage ze bedzie to krotki okres kiedy pylek bedzie w wodzie, bo jak dlugi to zgnije i sie nie bedzie nadawal)

a o alergii wez ty mi nic nie mow.... aaaaaaaaaaaaaapsik


Edit, GRUBY: jak zawsze konkret - dzieki bardzo

:wave: :joint: :wave:
 
Last edited:

Cinnamon

Member
@Azzzzzz gdy jest bardzo wilgotne powietrze żadna roślina nie pyli. Może nie tyle co neutralizuje pyłek a zapobiega zapłodnieniu. Dlatego właśnie pyłek powinno zbierać się przy jak najniższej wilgotności powietrza, to samo tyczy się przechowywania. Wysyłałem kiedyś pyłek jednej osobie z forum i niestety był wilgotny i nie nadawał się do niczego.
Popytaj alergików kiedy jest lepiej - gdy jest wilgotno czy sucho tak jak teraz ;).
Nius raczej nowy nie jest gdyż kiedyś już ktoś opisywał taki właśnie sposób zapylania.

Ok @Azzzzzz postaram się następnym razem bardziej wyczerpać temat :headbange, pyłek + woda = nic, czyli nawet jak się osadzi wraz z wodą na innych topach to i tak nic z tego nie wyjdzie, bez obaw.

Peace iG... :kissass:
 
Last edited:
cześć
przepraszam czy może mi ktoś pomóc?
chciałbym znać wasze opinie na temat UVB przeszukiwałem forum i dowiedziałem się, że jest w tym temacie ale jest tu 90 stron... i po przejrzeniu 20 tak mnie oczy pieką, że nie dam rady inaczej jak napisać posta :/

proszę o jakąś dość precyzyjną wypowiedź...
mam zamiar zastosować żarówkę kompaktową UVB przy next indorku
pozsiadam Repti Glo 2.0 13W
pozdro


E:dziękuję bardzo! :)

poczytałem i utwierdziłem się w postanowieniu że zamieszczę tą żarówkę w box`ie ;)
 
Last edited:

growpl

Member
siema palemka!
z tego co pamiętam gruby pisał w swoim temacie o żarówkach uv na stronie 6 bodajrze.
pozdrawiam!
 

bolk

Member
Filterek

Filterek

Doszedłem do wniosku że nie mogę się wziąć porządnie za uprawę dopóty nie załatwię sprawy z zapachem, postanowiłem że pójdę po najmniejszej linii oporu i kupię sobie mały filtr powietrze...
I tu rodzą mi się dwa pytania...
Wiadomo że wiatrak do filtar powinien być o około 1/3 mocniejszy, ale co jeśli ja nie potrzebuje całej mocy filtra? Będą jakieś problemy ze słabszym wentylem (sprawdzał to ktoś że się tak wyrażę w praktyce)...
Dodatkowo wiadomo że filtr powinno się montować wewnątrz pomieszczenia uprawowego ale jakie będą następstwa zamiany miejsc tych dwóch rzeczy (widziałem dziś na OG że jakiś koleś ma wentyl wyciągający powietrze z pomieszczenia do filtra)...

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź ze świetlówkami doszedłem do wniosku że kupie sobie najlepiej oddające barwę światłą (1A (Ra 90-100) - bardzo dobry) myślę że to załatwi sprawę jak należy...
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Mysle ze nie bedzie zadnych przeciwskaza do slabszego wiatraczka, ale wiadomo za duzo nie moze byc bo sie nie przebije przez filtr...

Tradycyjny filtr nie polecam podlaczac w druga strone, przez niewiedze zrobilem tak i niby wszystko bylo ok, ale zauwazylem ze powoli wegiel jest wydmuchiwany na zewnatrz..., moze sa specjalne filtry do takich konstrukcji, najlepiej zapytaj goscia ktory to sprzedaje.

Widziales dzis na OG ??? jakim og - OverGrow ozylo ???

Pozdr
 

bolk

Member
Dzięki wielkie pocieszyliście mnie panowie :)
A co do forum to sorka pomyliło mi się na IC widziałem, nie mam niestety historii a nie mogę znaleźć tego wątku znowu...
W komentarzach dotyczących filtrów w pewnym sklepie przeczytałem że powinno się mieć wentyl o 1/3 silniejszy od filtra żeby wszystko działało poprawnie...
Natomiast jeśli powiadacie że słabszy to tylko na plus dla mnie bo mam dwie 100 i nie będę musiał wydawać kasy na kolejny...

mieliscie chyba w szkole lekcje z P.O
Miałem i wiem właśnie jak się oddycha przez sprawną maskę gazową...

Tak na marginesie na przyszłość jak by się ktoś interesował świetlówkami :
http://www.akwarium.betanet.pl/artykuly/oko-weza/oswietlenie.php
Niby o akwariach a jednak przydatne...
Widma poszczególnych świetlówek :)
http://saurama.aqua-web.org/
http://www.hereinspaziert.de/Seh-Wuchslicht_neu/Ergebnisse.htm
Jako że w większości tutaj znamy się na przydatnym roślinom paśmie kolorów szczególnie na kwitnięcie ;) możemy się dowiedzieć które świetlóweczki będą dla nas lepsze...

Ja u siebie zamontuje mieszankę Philipsa TLD 930 i 965, jedna dla niebieskiego druga dla czerwonego światła ;]
 
Last edited:

BlinD

Active member
Mam pytanie... byloby ok jakbym porobil klony i powsadzal wszystkie to jednej zbiorowej donicy nie oddzielajac ich ? taki sog tylko ze zbiorowy w 1 pojemniku ;p bo gdzies chyba juz widzialem ale nie pamietam jak to sie sprawowalo a nie chce mi sie bawic w robienie systemow nawadniajacych kazda jedna mala doniczke ;p bo raz na 2-3 dni bede mogl zagladac do boxa a jeden pojemnik latwiej "mechanicznie" podlac i dluzej trzyma wilgoc
 

BlinD

Active member
i w czyms takim az do harvestu ? myslalem zeby troche mniej klonow zarzucic a wiecej miejsca dla korzeni dac ;p mam box 50x50cm 150w i myslalem zeby wcisnac tam ok 10-15 klonow ....
 
Top