What's new

INDOOR - PYTANIA

G

Guest

hej, dokładnie tak jak piszesz optymalna powierzchnia pod 250 hps to około 0.5m2, bok 75cm trafiony idealnie, pozdro top :rasta:
 

CIECIU

Member
kurcze wiem że teraz out ale ja musze zrobić in , już się pytałem ale odpowiedzi za dużo nie dostałem . WENTYLACJA box mmniej wiecej 0.5x.8 na 1.3wysokości. chodzi mi o to jakie wentylatory mam zakupić do CoolTube'y i do pozbycia się zapachu. wiem ze z CT ma wypompowywać wentyl o wydajności okolo 200m3/h ale jaki to ma być wentyl nie wiem czy kanałowy czy nie ? nie wiem czy tak samo drogi wentyl ma wtłaczać powietrze do CT , nie mówiąć już o obiegu powietrza do i z roślinek. no i ten wypompowujący powietrze ma być z filtrem węglowym. bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuje . wiem chłopaki że mi pomożecie ;)
 
V

vod

200m3/h wystarczy. konfiguracja taka: filt potem wentyl potem cooltube. kanałowy (chodzi o ciśnienie - żeby dał radę ssać przez filtr). do tego cokolwiek co będzie mieszać powietrze w boksie. nawiewu nie musisz mieć. pasywny wlot wystarczy.
 

kempamc

Member
mam pytanko
jaka jest przyczyna tego ze w In roslinki maja liscie takie jakby suche? sa one zielone i w ogole ale takie papierowe jakby :| drazni mnie to powinny miec ladne miesiste liscie a nie takie jakies;/ co zrobic zeby rosly ladniej?
 

bogusik2

Member
Szukalem kilkadziesiat stron w tym temacie ale coz hehe len ze mnie :)
Czy jak wkrece zaroweczke 250W pod układ 400 bedzie wszystko ladnie smigalo?
Układ ani zarowka nie beda sie niszczyly? Jak bedzie wygladala sprawa z poborem pradu i nagrzewaniem sie calosci? pzdr

E: elektryk ze mnie zaden hehe Wole sie upewnic :p pozatym zadalem troche szczegolowych pytan na ktore malo kto zapewne zna odpowiedz hehe
Cieciu dzieki z odpowiedz szyba :) pzdr
 
Last edited:

wdr

Active member
Veteran
bogusik2 said:
Szukalem kilkadziesiat stron w tym temacie ale coz hehe len ze mnie :)
Czy jak wkrece zaroweczke 250W pod układ 400 bedzie wszystko ladnie smigalo?
Układ ani zarowka nie beda sie niszczyly? Jak bedzie wygladala sprawa z poborem pradu i nagrzewaniem sie calosci? pzdr

E: elektryk ze mnie zaden hehe Wole sie upewnic :p pozatym zadalem troche szczegolowych pytan na ktore malo kto zapewne zna odpowiedz hehe
Cieciu dzieki z odpowiedz szyba :) pzdr

nie rób takich rzeczy lepiej, raz grozi to pożarem a dwa żarówke huj strzeli po kilku tygodniach.
 

growpl

Member
miał ktoś z was a.m.s. greenhause?dostałem to jako gratisa i niewiem czy to jest warte mojego prądu czy nie lepiej to na out wysadzić a drugie to jak intensywny jest jego zapach zależy mi na czymś dyskretnym.gh piszą że 700g z metra ale słyszałem że ciężko zawyżają i w hydro hodują a ja chce w soil i nie wiem czy nie lepiej kupić coś droszego i sprawdzonego.z góry dzięki!
 
K

Kameleon

W związku z tym, że na głównym topicu jest ruch outdoorowy i mój skromny post nie został zauważony to piszę ponownie tutaj.

Około 5 tygodni od przełączenia na 12/12. Rośliny zaczęły kwitnąć tydzień później niż normalnie. Na początku słabo nawożone. Zmieniłem nawóz i dopiero zaczęły puchnąć tak jak należy. Wszystkie rosną w kokosie. Lampa 600W Grolux.

Trochę słabe zdjęcia, ale postaram się w przyszłości o lepsze.









Jak oceniacie?

I małe pytanko: Widziałem taką tabelkę z przyswajalnością makroskładników w zależności od ph wody i od rodzaju uprawy (soil/hydro). Trochę mnie ona wprowadziła w jeden wielki znak "?"
U mnie woda do podlewania ma ph 6-6.5
Jakie ph ma woda, którą wy podlewacie swoje planty w kokosie?

Pozdrawiam
 

szok

Member
Kameleon said:
I małe pytanko: Widziałem taką tabelkę z przyswajalnością makroskładników w zależności od ph wody i od rodzaju uprawy (soil/hydro). Trochę mnie ona wprowadziła w jeden wielki znak "?"
U mnie woda do podlewania ma ph 6-6.5
Jakie ph ma woda, którą wy podlewacie swoje planty w kokosie?

Pozdrawiam

u mnie miedzy 5.8 a 6.3. nie staram sie za bardzo jej regulowac, akurat taka mi wychodzi z filtra osmozy. czasem/sporadycznie zdazylo mi sie podlac jakies 5.3 czy nawet i 6.9 ale to raz na jakis czas i nie zauwazylem zadnych niedoborow czy innych problemow. generalnie chodzi o to zeby sie trzymac w okolicach 6 przez wiekszosc czasu.
 

bolk

Member
kempamc said:
jaka jest przyczyna tego ze w In roslinki maja liscie takie jakby suche? sa one zielone i w ogole ale takie papierowe jakby :| drazni mnie to powinny miec ladne miesiste liscie a nie takie jakies;/ co zrobic zeby rosly ladniej?
Nigdy nie miałem takiego problemu z inem zazwyczaj narzekam że na oucie liście są jakoś mało zielone i byle jakie...
Mało witaminek widocznie mają skoro ci się tak dzieje. Ja zauważyłem że roślinka odrzuca najniższe liście (niszczy je samoistnie - robią się właśnie takie papierowo żółte) kiedy w ziemi kończą się witaminki...

Mam pytanie doszedłem do wniosku że przesiądę się na świetlówki ze względów cieplnych, poza tym pasuje mi podwyższyć i poszerzyć trochę box. Zastanawia mnie jak dobrać barwę światła czy zrobić miks 6500K + 2700K a może zdecydować się na jedną z nich. Ewentualnie zrobić mix 6500 + 2700 ale jedne wykorzystywać na weg a drugie na flo...
Doradźcie mistrzowie świetlnych kijów :)
 
Last edited:

bogusik2

Member
Znalazłęm troche specyfików w piwnicy hehe :) glownie glukoza injekcyjna i takie tam pierdolki.. czy mozna tym karmic roslinki?
Ciekaw jestem czy to moze znalezc jakies zastosowanie w uprawie :) pzdr

12128akfjatuszkimaj.JPG
 
C

Ca2

Panowie...od czego trichomy mogą zrobić się "suche" ? Chodzi o to, że roślina zakwitła...zawiązała nasiona (nie w 100% zapylona) a trichomy zrobiły się jakby suche... takie cieniutkie...bez okrągłych kapeluszy. Da się to jakoś naprawić jeszczE?
 

rberciol

Member
Hm mam obudowę big tower, w niej 4 żarówki po 1500 lm. Tak sobie myślę czyby nia zrobić microgrow, dlatego głównie moje zapytania kieruje do Ca2 i ziel-zielona. Chciałbym wystartować z Nother Lights regular f1 i teraz pytanie o oświetlenie. Czy od początku startować ze światłem 12/12, jaka doniczka jest dobra i jakie macie główne spostrzeżenia co do micro ? pozdrawiam :wave:
 
C

Ca2

rberciol: świetlówki zastąpił bym jakimś HPSem. Ale skoro masz świetlówki... to dorzuć jeszcze z 2 sztuki. Jeżeli temp będzie w granicy 30*C to nie ma tragedii.. Uprawiałem na luzie przy 33*C.
Start z 12/12 dobra sprawa...samce szybko się pokazują, roślinki są kompaktowe... i z byle jakiej odmiany zrobisz low rydera. Choć najlepsze do tego są klony.
Główne spostrzeżenia...staraj się aby odgałęzienia na których ci zależy były bezpośrednio pod lampą. Wszystkie inne niedoświetlone nawet mogą nie mieć żywicy a tym bardziej rozmiarów.

Mam pytanie do ogółu stosującego magiczny RIPEN: jak go stosować, ile ml na litr? Dziś dostałem nieco ripenu od mega frenda z iC (Pozdro Wodzu! mam u Ciebie srogi dług!) i teraz głukuje jak i kiedy go lać.


gruby: ja chce skosztować trichomów ERROR :D ciekawe jaka bomba na nich jest ;D a te których przetłumaczyć nie mogłeś to "bursztynowe" (bursztyn = amber)
 
Last edited:

growpl

Member
bolk mam alternatywe dla ciebie zobacz na google na philps carpe diem to są oprawy w których sterujesz sobie barwą światła wydaje mi się że była by idealna :headbange
 
G

Guest

Witam , mam ostatnio problem z dostawa pradu do domu - elektrycy wymyślili sobie jakas głupia dziwną zabawe i do czterech razy na dzień (12 h światła) jest przerwa od 15 do 30 min w dostawie energii.Miał ktoś może coś podobnego?Jak taki stres wpłynął na planty?
 
Top