What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

buSka

Member
kombinowanie z wtyczka - wkladam w kontakt i wyciagam po tym jak nie odpala np :)) tak osprzet mam caly dobrze dobrany tj - zaplonnik IDS 4.1 A obsluguje lampy w przedziale od 100 do 400W (mam lampe 150W) statecznik STS 150-000 i kondensator 20uf (chyba "uf" tam pisze ale nie jestem pewien bo jest zdrapane) na poczatku mialem zle podlaczony caly uklad (chyba rownolegle a mialo byc szeregowo albo na odwrot jak juz mowilem nie jestem dobrym elektrykiem :p:p:p ) i pochodzil zle podlaczony z godzine / dwie i potem juz podlaczylem go dobrze ale wydaje mi sie ze jak juz cos by sie skopcilo przez zle podlaczenie to wogole by nie dzialalo? I jeszcze jedno slyszalem cos ze kabel do oprawki nie moze byc zbyt dlugi - moj jest bardzo dlugi na pewno z 1,5m jak nie jeszcze wiecej :)
 

Azzzzzz

Member
Veteran
No to musisz probowac, dlugosc kabla ktos kiedys mowil ze moze byc problemem, zrob krotszy kabel na probe ( chociaz 1,5m to nie jest duzo....) i zobacz jak jest, sprobuj jeszcze uklad odpalic bez kondensatora.... . Jezeli ciagle zle to pewnie cos pierdyknelo - stawialbym na zaplon.
ps. STS chyba 150-400 a nie 150-000 ?? z notacja 000 sie nie spotkalem...
pss. polecam elektroda.pl - zadaj tam pytanie, bedzie bardziej fachowo

powodzenia
 
Last edited:

L&M

Member
@Buska

ja mialem bardzo podobny problem, moj hps 100w lub 150w juz nie pamietam:/ gasł często i jakośdziwnie buczał, jak tak sie dzialo to musialem go wylaczyc z kontaktu i wlaczyc znowu po odczekaniu okolo 5 min, kabel ~2m, skrócilem go do metra i problem nie ustąpił, jak sie okazało mój problem tkwił w tym że z kontaktu w ścianie odchodził: przedłużacz >>przedłużacz do kompa >> i dopiero przedłużacz do boxa, nie znam sie na tym zbyt dobrze ale chyba do jednego zrodla pradu bylo podlaczone za duzo rzeczy naraz, gdy podlaczylem przedluzacz od boxa do oddzielnego gniazdka w scianie to problem z hps znikł, nie wiem czy to jest rozwiazanie Twojego problemu ale ja mialem wlasnie takie doswiadczenia z gasnącym hpsem:D

powodzenia :wave:


 

buSka

Member
Dzieki chlopaki, L&M wlaasnie o tym samym myslalem bo ja tez mam 3 przedluzacze podlaczone i dopiero do tego 3 podlaczone jest wszystko z boxa, sproboje podlaczyc bezposrednio do kontaktu moze zadziala
Azzzzzz - na stateczniku jest napisane wlasnie STS 150-000 :p dzieki zapytam na tamtym forum co mi podales moze znajda jakies wytlumaczenie a tym czasem sproboje obydwu sposobow
moze w koncu zadziala jak nalezy :)

A i jeszcze jedno zaplon nie siadl na bank bo to jedyna czesc ukladu ktora posiadam w ilosci 3 sztuk :p:p i sprawdzalem kazdy z nich i problem sie powtarzal :(
 
Last edited:

buSka

Member
No i dupa zbita - skrocilem kable od oprawki do ukladu (teraz maja jakies 20 cm:p) bo na elektrodzie.pl napisali ze zaplon musi byc blisko lampy, probowalem podlaczyc bezposrednio do kontaktu i dalej lipa, dzis jeszcze sprobuje wymontowac z ukladu kondensator i wymienie zaplon jak to nie pomoze to jak myslicie czego to moze byc wina? statecznik? bo ja juz nie wiem nooooo, zalamany jestem :p
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Pytanie

Pytanie

Hej mam dylemat, dzis wstawilem 400 W na 0.3 m2, temperatura naszczescie az tak nie skoczyla, wynosi teraz 30-32 c ( czyli wzrost o ok 5c ). Jak myslicie czy kozystniej, patrzac na plon, wyjdzie tak jak jest czyli te 32 c czy lepiej powrocic do 250 W i temp 26-27 c ??.
Dodam, ze do chlodzenia mam dospela 410m3/h ( super sprzet ) do wyzutu na zewnatrz 150 m3/h i 2 PC-fany do mixowania w srodku.

ps. tylko nie piszcie o montowaniu co2 bo mnie na to nie stac...

Pozdr
 
Last edited:

Lewar

Member
ja bym zostal przy 400w, zawsze wiecej lumen chociaz nie wiem czy plonu bedzie jakos wiecej, jak nie placisz za prad to dawaj 400... ale niech wypowie sie ktos bardziej kompetentny :)

sam mialem 400w na 0,28m^2, w lampie szyba 8mm, boks bez przednich drzwiczek i do tego 3 wentylatorki 80mm na 7,5v chyba... mialy 32-35*c i co2 z bimbrowni... na plon nie narzekalem, zreszta fotki mam w gallery :)
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Pytanko

Pytanko

Hej wie ktos moze jak sprawdzic czy zarowka sodowa ma juz chujowa efektywnosc ??, mam jakas uzywana zarowe 400W ale mam przeczucie ze cos za malo swieci ( grzeje sie normalnie, ale cos do tego swiatla mam... ).
Moze sa jakies oznaki jak to sprawdzic ??

pozdr
 

L&M

Member
no jest jedyny sposób, licznik lumenów, ale to jest drogi sprzet, jezeli zarowka ma wyswietlone z 3000 h to już efektywność świetlna spada o okolo 30% chyba, najlepiej zaopatrzyc sie w nowa :pP

powodzenia
 

bogusik2

Member
"ps. tylko nie piszcie o montowaniu co2 bo mnie na to nie stac..."
LOL LOL2 i LOL3!!!
Plon z co2 jest o 30% większy!!! a koszt bimbrownika to jakieś 10zł :D :D :D
Azzz jak nie zrobisz bimbrownika to tylk oprzez lenistwo ;) sprawa banalna a efekt zaje zaje bisty..
Btw, te 10zł to koszt bimbrownika na box 1m2.. po kiego Ci tyle lumenów, skoro rośliny nie bedą mogły ich w pełni wykorzystać? :D
Ja niedługo bede dawał HPS 400W na szafe 80*75*160 z went. Dospel 160m3/h (wyciąg od odbłyśnika bezpośrednio) i 3x went 80mm komputerowe.. myśle ze bedzie ok.. Daj znać jak sie zachowują małe roślinki. pzdr
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Bugusik: Hehe, chodzilo mi bardziej o butle zawory itd niz o bimbrownik... . Kiedys juz mialem taki bimbrownik ( butelka z drozdzami i cukrem zawieszona nad roslinami ), ale jakos nie wydaje mi sie ze to cokolwiek dalo. Te procenty co podales to z wlasnego doswiadczenia ??, skoro mowisz ze tak bardzo pomaga to moze zmontuje to na nowo - masz jakis wlasny patent na bimbrownik czy standardowo jakis przepis z hyperreal ??
O stanie roslinek niedlugo poinformuje na co w ogrodzie :>, dzieki za odpowiedz !!

Pozdrawiam
 

bogusik2

Member
Najpierw wlałem do granka 3l zimnej wody. Potem zagotowałem w czajniku kolejny litr. Do zimnej wody w garnku wsypałem 1,6kg cukru i zamieszałem. Dolałem gorącej wody i włączyłem pod garnkiem ogień. Wyłączyłem go zaraz potem jak cały cukier sie rozpuścił (woda była cieplutka). Odlałem troche i rozmieszałem z 45g drożdży piekarskich po czym wlałem rozpuszczone drożdże do całości płynu.
Wszystko przelałem powoli do 6l baniaczka po wodzie, gdzie czekała kromka sczerstwiałego razowca i 2 torebki ryżu. Zamknąłem i podłączyłęm do reszty...
Bąble co2 były widoczne w filtrze (słoik z wodą) już po ok. 2minutach.
Oto foty:

Film:
http://video.google.com/videoplay?docid=7117070155459277346 pzdr
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Bardzo bardzo interesujace, sprobuje to zbudowac za jakis tydzien, oczywiscie zdam relacje jak wyszlo, kurde ta bombelki na filmie tak zapierdalaja ze az strach czy mi calego moxa nie rozjebie jakis wybuch hehe.

Pozdr i dzieki wielkie !!! :wave:
 

bogusik2

Member
P_T ja mniej bąbelkujący nastaw (po ok 3 tygodniach) zostawiałem w zamknięciu i dawałem mu jakieś 3-4 tygodnie.. poźniej możnabyło łatwo zlac winko.. i było całkiem niezła :D hehe ale jeżeli sie chce zrobić wino z tego to lepiej użyć drożdży winnych..
Poza lepszym winkiem beedzie też wiecej co2, bo przeciweż umierają w wyższym stężeniu alko niż normalne, co wydłuży działanie całego ustrojstwa ;)
Azz mam nadzieje ze sie uda ;) wszystko jest banalnie proste i zajmuje góra 40min. jak sie ma już wszystko co potrzebne.. na boxa 0,3m chyba wystarczyłaby butla 2,5l :D hehe ale pewnie taka tez nei zaszkodzi ;) pzdr
 

LDV

Active member
bogusik mamy takie same panele w pokoju xD
listwy przy ścianie chyba też... kurwa tak się tym przejołem że chyba zrobie zdjęcie i pokaże zeby sprawdzic...

Po co filtr zrobiles?
 

Latest posts

Latest posts

Top