What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

Azzzzzz

Member
Veteran
Mario: na conajmniej 2 twoje pytania odpowiedzi znajdziesz w poradnikach, wiec troche one nawet dziwnie brzmia...No ale do rzeczy:
-temperatura 27-30 mierzona przy koncach topow
-napewno powyzej 1.50, wtedy masz duzo w nim swobody i miejsca na rozne rzeczy
-pierwsze przyciecie od okolo 3tyg vega, pozniej wg gustu, patrzac zeby nie stresowac za bardzo
-nawoz na vega daje od 3 tyg

ps 1 dzien vega zawsze licze od zobaczenia pierwszych 2 listkow (zapomnialem jak one sie nazywaja...)
 

mario_PL

Active member
wiem wiem , mam ksiazke wszystko o mary jane chyba sie nazywa, tylko musze ja przeczytac ale to juz jak bede na miejscu sie wezme, dzieki wam z apomoc jak bede mial mozliwosc to za pare tygodni wrzuce jakies foto:D

narka, do zobaczenia
 
G

Guest

@Mario nie chcesz chyba kupić tych żarówek co pokazałeś ? - szkoda kasy - za to masz 2x23 w także philips'a - wychodzi 3000 lumen a nie 1450 ... ;-)
 
D

DepczacyRobaki

Hej!Mam takie pytanie bo wlasnie koncze budowe boxa.Zamontowalem juz HPS'a 400w w szafeczce tylko teraz wyczytalem ze na vega jednak lepsze sa kompakty.Czy roznica bedzie az tak wielka jezeli vega zrobie pod HPS'em.Kończa mi sie fundusze ale jezeli kompakty okazaly by sie bardziej wydajniejsze to jakos zacisne kiejde.Prosze o jakies info na ten temat
 
G

Guest

Tak pod kompaktami faza veg. przebiega szybciej - z tego względu, że światło ma więcej barwy niebieskiej, która powoduje, że rośliny nie wyciągają się i szybciej się rozkrzaczają.
Hps ma barwę raczej czerwoną odpowiednią na flow ;).
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Robaczek: jesli nie szkoda ci pradu to rob vega przy 400 W, tylko go wtedy oddal sporo, jest tez cos takiego jak za duze natezenie swiatla u malej rosliny, wiec uwazaj. Mysle ze ekonomiczniej byloby kupic 2 kompakty 23 W, trzymac rosliny pod niemi 2 tyg, a pozniej normalnie wlaczyc hpsa i ciagnac na nim vega do konca a pozniej flow.
 

joy joy

New member
Mam pytanie po jakim czasie przesadzac roslinke z 3 l donicy do wiekszej ??? moja roslinka ma okolo 20 dni
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Joy: W przesadzaniu wazne jest to aby korzenie juz sie wyksztalcily i najlepiej wypelnialy juz cala donice, to sie robi bardziej na czuje, jesli teraz przesadzisz mysle ze nic sie nie stanie.

A teraz mam pytanie do osob ktore chlodza swojego HPSa wentylatorami.
Mam zamiar zamontowac wentylator kanalowy 410m3/h pomiedzy dwie rury wentylacyjne ( te takie srebrne, ktore do okapow sie uzywa itd), jeden koniec wychodzi poza box a drugi jest przytkniety i uszczelniony do obudowy HPSa 250w ( z szyba). Pytanie polega na tym czy 410 m3 wystarczy aby ladnie zasysalo to gorace powietrze i odprowadzalo, prosze o wypowiedz tych ktorzy maja u siebie cos takiego zainstalowane, lub mieli stycznosc z takimi wentylatorami.
Cos pamietam ze Fishu probowal cos zmontowac do swojego HPSa, moze cos podpowiesz ??
 

Fish131

Active member
Azzzzzz po pierwsze to ta rura to rura aluflex.
Po drugie ja tylko pokazywalem plany a nie to co robilem.
Po trzecie uwazam ze wentylator kanalowy o mocy 410m3/h wystarczy nawet na 400W HPSa.
 

baryl89

Member
ja mam pytanie w sprawie oświetlenia a mianowicie sprawa wygląda tak:
box ma wymiary 160/200/220 siatka na scrog ma wymiar 150/170 na flow mam zmontowane dwa układy hps 600, ale do wegu mam zamiar dokupić dwie żarówki hps 250w pytanie brzmi:czy moge poprostu wykręcić "sześćsetke" i wkręcić w jej miejsce "dwieściepięcdziesiątke"
 

Lewar

Member
co do tych spekulacji na temat chłodzenia lampy. mój boks to 67x41cm czyli niecałe 0,3m^2. nie ma bocznych drzwi. do lampy 400w zamontowana jest rura aluflex, a w środku niej wentylator 80mm puszczony na 6v. szyba 8mm, jak narazie nie pękła. da się jej dotknąć ale jest mocno ciepła. dodatkowo na roślinki dmuchają inne 2 wentylatorki 80mm tak samo na 6v bo na jednym zasilaczu ;) temperatura to +/- 30*c. na flo razem z co2 planty dają rade. do tego bardzo cicho.

img0434ay1.jpg




pzdr
 
Last edited:
G

Guest

dobrze ale co masz podlaczone do tej rury co jest podlaczona do HPS 400W @lewar?
bardzo ladne roslinki tam masz w tym boxie. szkoda ze ja nie mam zadnych na razie mozliwosci na indoorka [co jest moim marzeniem :D]

kompaktowe krzaki co to za odmiana?

peace pes
 

Lewar

Member
podłączony wentylator, a rura wyprowadzona dalej, tak to wygląda.



odmianka to white skunk od white label (freebie przeprowadzone w celu weryfikacji sklepu seed.pl). klony są tak kompaktowe, bo po ukorzenieniu rosły tylko pod 2 rurami 36w (5000 lm). miały ok 15 cm i dużo odrostów, pod 400setką odrazu zaczęły kwitnąć, czego skutkiem będą fajne zbite bobki :p pare zostało sfimowanych w celu porównania plonu. na fotce w poprzednim poście widać 2 większe drzewka. ta po prawo to k2, a po lewo white skunk, oba miały ok. 10 dni pod hpsem i wyrosły większe.



pzdr
 
G

Guest

siemanko,

widze ze czas ogolnie na indoor growing. kurna koniec taplania sie w promieniach slonca. no nic mam pewien problem. sposrod wielu pestek ktorymi zostalem obdarowany przez zawsze przyjaznych growerow z ICmaga nie moge wybrac nic co jest najlepsze na indoor. po prostu nie mam zielonego pojecia co sobie najlepiej poradzi pod lampa HPS 400W son-t.

grow zaczynam niedlugo a nie wiem co da najlepiej sobie rade w ziemi zwyczajnym soilmixie pod lampa. oraz ile pod taka lampa moge posadzic nasionek zeby bylo spoko po wycieciu menoli i wybraniu najzdrowszych panien.

odmianki mam takie: romp 19 x c99, cob x passion#1 x c99, hindu kush x master kush aka troublemaker, ww x hh, cob x hh, ww, kc 33, bubblberry x buddah sister x c99, c99, lowryder, cali o bud, ak48 x afghani, fruit bowl, wyd x white russian, schroom x buddah sister, black afghani x ww, roxi mix, bubbleberry x afghani.

sprawa jest naglaca jesli ktos naprawde wie i wybierze 3 odmianki specjalnie idealnie pod lampe pod wzgledem moc/plon/latwosc bede naprawde bardzo wdzieczny. i jezeli sie da to maly opisik do kazdej z wybranych. prosze o duzo ale naprawde nie bardzo ogarniam co by tu dac bo to bedzie moj pierwszy grow pod tak mocna lampa jaka jest 400W.

pozdro pes

E: dzieki HC!
 
Last edited:

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
pewnie lowryder by najlepszy do domu,jezeli niezalezy ci na jakosci?
hindu kush x master kush by tesz mysle ladnie w domu rosnie.
ak48 x afghani tesz jest dobry ,c99
wszystka reszta mysle tsz do domu sie nadaje, najwiencej czasu bendzie potszebowac schroom x bs. niewidze zadnych super sativy ani hazy nieznam paru rodzaji co masz, takze spokojnie mozesz wszystko w domu chodowc. 50-65 dni wszystkie powinny sie skanczyc,schroom moze czasem 70+ dni potszebowac,zalezy od pheno.

powodzenia
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Kondensator

Kondensator

Hej szybkie pytanko - jaki kondensator do hps 400 a ile do 250 oraz do 100 ?? ( ile mikrofaradow )
 

buSka

Member
nie wiedzialem gdzie napisac to pisze tu, mam problem z hpsem i to od dluzszego czasu w sumie od poczatku grow =] wszystko podlaczone ladnie pieknie ale lampa nie odpala za kazdym razem i czasem musze po 30 minut kombinowac z wtyczka zeby lampa odpalila ! ;/ nie wiem czym to moze byc spowodowane nie jestem elektrykiem ale wydaje mi sie ze jakby jakas czesc sie skopcila to chyba wogole by nie dzialalo? teraz dopiero zadaje to pytanie bo nie bedzie mnie przez jakis czas i sie boje o planta, z gory dzieki za odpowiedz :p
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Wiecej konkretow, o co ci chodzi z tym kombinowaniem z wtyczka ??, napewno masz dobrze dobrany osprzet do mocy swojej lampy ?? opisz wszystko dokladnie to moze cos sie wykombinuje

ps. brawa dla Ciebie ze napisales to tu a nie zakladales np nowego topica..., sa jeszcze myslace osobniki :>
 
Top