What's new

INDOOR - PYTANIA

kazuya20

Active member
mój problem jako ze nie uczyłęm sie ang to moje pytanie brzmi
1. Czy z tego co kumam canan coco mozna uzywac do fazy weg i flo czy tylko do weg ponieżej tekst
CANNA COCO is a complete professional nutrient for plants containing all the essential elements for optimal growing and flowering. CANNA COCO can be used for the growing and blooming phase if it is used in combination with a quality COCO substrate growing medium (like CANNA COCO) due to the fact that it will interact with the growing medium. CANNA COCO is easy to use dissolves directly and is extremely suitable for growing in pots or with ”run to waste” systems.

dzięki
 

cardiel

Member
fragment przetlumaczony:

....canna coco moze byc uzyta do fazy wzrostu oraz kwitnienia, jezeli bedzie uzyta w polaczeniu z jakosciowym cocosem....

pozdro i powodzenia z growem :smile:
 

bolk

Member
Mam pytanko do was ludzie...
Mam dwa termometry w boxie jeden w cieniu a drugi na wprost słoneczka...
Ten w cieniu na połowie wysokości doniczek cały czas daje mi 24*C a ten w słoneczku ciągle się grzeje i dochodzi nawet do 40*C...
Którym mam się wzorować i czy mam się bać i kombinować żeby obniżać temp czy ujdzie że się tak wyrażę?
To samo pytanie dotyczy higrometru jak drań mi leżał na ziemi bo się obsunął jak zamykałem szafeczkę to miał cały czas 70% a jak jest na miejscu to wilgotność czasem sięga 30%....
 

cgns

Member
@Yarcio - dzięki za wyjaśnienie. Czy foxtail to coś złego kiedy pojawia się na innym typie rośliny niż Kristalica??
 

kempamc

Member
czy ktos stosowal ATA PK 13-14 w
jak dawkowac? czy stopniowo zwiekszac ilosc ?
Mieszanka glebowa na 2 donice to
10L gleby do kielkowania nasion 5L kokosu 5L perlitu i garść dolomitu.
na butelce jest napisane 2.5ml - 15ml ata pk / 10L wody
to samo tyczy sie Ripenu. wiec tez prosze o jakas podpowiedz
moze pomoze to ze odmiany to Voodoo i Powerplant
 

szok

Member
no ja walę PK juz od tąd kiedy pojawiaja sie pierwsze kwiaty wiec ok 3 tygodnia. wiadomo ze na poczatku nie ma sensu dawac jakis duzych dawek raczej takie "dla swietego spokoju". ale na pewno dawanie PK w pozniejzych fazach wpływa na ilość żywicy na topach.ja wale na maxa 30ml na 20litrow wody ppod koniec
 
G

Guest

ja kilka dni przed przełaczeniem na flo daje pierwszą dawke 2,5PK/10l, po przełaczeniu na flo stopniowo podnoszę dawki tak aby ostatnie dwie były 15ml/10l lub 10ml/10l wody, ostatnia dawka nawozu podana jest 2-3 tygodnie przed końcem, w okresie ostatnich 2-3 tygodni nie podaje juz żadnych nawozów tylko woda, ripen jak dla mnie odpada nigdy go nie stosowałem i nie zamierzam, ostatnio jest na to jakaś moda czy co? aha oczywiście skład nawozów podawanych to mieszanka i tylko jednym z nich jest PK. pozdro top :)
 
D

dEv-9

+

Na jednej roslince wyskoczyl taki banan, i mam pytanko czy cos z nim zrobic, czy nie ruszac?:p jest taki maly narazie ze okiem go ledwo widac.
 

white_pony

Member
Witam Panów, mam pytanie. Otóż własnie wróciłem z zakupów i mam wentylator, łazienkowy 100m/g. Nie było innych a nie mam mozliwosci aby jezdzic sobie po kraju i szukac wiatraczków ble ble ble. Teraz dyspoinuje dwoma, juz jeden mam w boxie zamontowany, wysysa powietrze besposrednio spod lampy i... czy tego lepiej zrobic wdmuchujacego czy moze zamontowac go obok pierwszego i miec dwa mocne wyciagajace powietrze, do zasysania pow. służa teraz jedynie pasywne wloty. Co sądzicie??? Doradzcie cos, bo roboty znowu mi sie narobiło.

aaa kupiłem takie dynksy do kiełkowania roslin hehe, wystarczy tylko podlac, poczekac, wrzucic "ziarno" i ready.
 

green.smoke

Member
ja bym zrobil 2 wyciagajace jezeli juz, nie oplaca sie dawac wentyla wdmuchujacego powietrze, bo ta robote odwalaja wentyle wyciagajace (powietrze bedzie sie zasysac przez wloty pasywne). Wazny jest sumaryczny przeplyw powietrza w boksie, dajac 1 wentyl na wciaganie i jeden na wyciaganie, przeplyw rowna sie tyle, ile wyciaga ten 2 wentylator...
pozdro!
 

white_pony

Member
Witam, ponownie w dziale pytania, qwa mac ja juz nie wiem. Zasugerowałem sie podpowiedzią i wsadziłem drugi wyciągający went, ponizej na focie widac. Opisałem tez wszystko dokładnie i błagam, ludzie pomózcie bo ja zwariuje zaraz. Co jest nie tak?????????? ja bym stawiał na za małe wloty pasywne, ale nie wim. Gdy box jest zamkniuęty, jeden wentylator pracuje jakby cięzej, gdy otworze, staje sie cichszy i "wraca do normy". acha przy podłodze mam temperature w granicach 30 niby, ale dokładnie bede wiedział jutro bo za krótko czujnik tam jest abym mógł teraz stwierdzic. Panowie pomóżcie, pozdrawiam...
 

white_pony

Member
aaa, zapomniałem dodac, boxik ma 0,5 na 0,5 i 1m wysokosci. wloty pasywne są na przeciwnej stronie, chyba widac...


Dobra Panowie, narobiłem niepotrzebnego zamieszania. Po co te nerwy, a co do dodatkowych postów, to faktycznie, nie pomyslałem, wybaczcie. Własnie odkręciłem dolną część boxa





Flo miał racje, w przeciągu 5 minut temp. z 35 spadła na 28, 10 cm pod lampą. Myśle że to mi wystarczy i bedzie dobrze. Jutro wymienie usuniętą część na nową, z wiekszymi otworami. Dziekuje za rady, bez was bym nie podołał. Ide spac, dobranoc wszystkim, pozdrawiam....
 
Last edited:

szok

Member
wehite_pony: wez sie kurwa wyluzuj bo zaraz sraczki dostaniesz

1. nie staje sie cichszy tyko ci sie wydaje. jak zamkniesz drzwi box dziala jak tuba i tyle !
2. latasz jak kot z pęcherzem a zrobiles podstawowy bład z umieszczeniem wlotów pasywnych. nie robi sie ich po tej samej stronie gamoniu co wentyle wyciagajace bo wymiana powietrza wystepuje tylko wzdlóż tej jednej scianki w pionie. poza tym nie ma tak ze wloty są za małe ! nawet jak by byly wylacznie szparki to tez by sie powietrze zasysalo tyle ze by świstało. roznica cinien by je wyrownywała.
odsyłam cie do ksiazki "Wszelka wiedza o mary jane" dzial Wentylacja(z pamięci).


edit: nie no kurwa teraz to cie zjebe! nie wiesz do czego sluzy EDIT !? potem po 2 dniach mam do przeczytania kilka stron. wez to kurwa wyedytuj bo wkurwiasz tym nabijaniem postów

EDIT2: no fakt, nie przyjrzalem sie fotce.
No to kurwa wszystko masz OK i przestan nabijać posty i tak !
 
Last edited:
A

adrianmenyo

jesli masz tylko te dziurki na dole jako wloty pasywne to na pewno za malo! pomysl ile te wiatraki wyciagna w godzine powietrza, jeden 160m3/h a drugi pewnie ze 100 m3/h,

PS
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
 
Last edited:

szok

Member
adrianmenyo said:
jesli masz tylko te dziurki na dole jako wloty pasywne to na pewno za malo! pomysl ile te wiatraki wyciagna w godzine powietrza, jeden 160m3/h a drugi pewnie ze 100 m3/h,


jakie kurwa za mało?! to jakie ma zrobić? wieksze ? a po co?!
 

Flo

Member
ja tez myślę heh...nawet jestem pewien że otwory pasywne są za male. cztery 3 cm otworki?
aby wentylatory nie pracowaly pod obciązeniem (bo o to tutaj chyba chodzi) otwory pasywne wlotowe muszą być większe od otworów wylotowych.
i tak policz sobie powierczchnię dwóch otworów wylotowych(kola) i zrób jeden duży otwór wlotowy o takiej samej lub większej powierzchni.
wtedy nie dosc, że przeplyw powietrza będzie o wiele większy to i wentyle ni będą pracowaly pod dużym obciążeniem. a może być i taka sytuacja ze drugi wentyl stanie się zbędny.


E:szok chodzi o to że wentyle naprawdę muszą się nieźle narobić aby zassać przez te mini dziurki tyle powietrza ile mogly by wyssać na zewnątrz.
to coś tak jak rurki przez które plynie woda.
jeśli jedna rurka będzie cienka a druga gruba i polączymy je razem to przez tą grubą nie poplynie więcej wody niż przez cienką. chyba że użyta zostanie duża sila, która spowoduje szybszy przeplyw wody przez cienką rurkę.
to jest wlaśnie odpowiednik obciązenia wentylatorów.

nie wiem czy jasno to wyjaśnilem ale teraz jakoś brak mi odpowiedniego slownictwa.

E: szok. nie denerwuj się. luzik.... chodzi o to, że wentyle praktycznie nie mają którędy zassać powietrza do wewnątrz boxa, przez co zostają obciązone do tego stopnia, że nie są w stanie wypychać powietrza na zewnatrz z taką wydajnością jaką powinny.

E:
przykald: Aby zassać strzykawkę ktorej "dziubek" zanurzony jest caly czas w wodzie nie ma roznicy czy zrobisz to powoli (w 10sek-powiedzmy ze to 100m3 ) czy jednym energicznym ruchem (1sek-co daje nam 10x100m3=1000m3) . Strzykawka i tak bedzie pełna !!!


a widzisz podaleś znakomity przyklad. caly czas staram się wytlumaczyć, że do szybszego przeplywu przez daną srednicę potrzebna będzie większa sila (tj. w naszym przypadku obciązenie wentylatora.)
na przykaldzie strzykawki jeśli zasysamy szybciej wkladamy w to większą silę. sama zasysana do strzykawki woda daje nam wtedy większy opór.

ehhh.....już nie wiem jak ci to w prosty sposób wytlumaczyć.


hehe....już wiem. na przykladzie strzykawki. zrób prosty eksperyment i na strzykawkę zalóż iglę i opisz swoje spostrzezenia na temat sily zasysania wody. będę wdzięczny.
czy sila jaką wlożysz będzie taka sama jak bez igly? nie.
poza tym przy energicznym pociągnięciu za tlok strzykawki wewnątrz powstanie próznia. pęchęż niczego.

E: apropos lazienki to aby wentylacja miala jakiś sens w drzwiach znajdują się otwory wentylacyjne.


rozumiem gdyby ostro "świszczało" przy otworach a po przystawieniu reki nie mogl bys jej oderwac. wtedy uznal bym ze wentyle nie maja czego zasysac.wtedy on by nie mogl nawet boxa se otworzyc.
ale to nie ta moc wentylatorów aby świstalo czy też ręki nie mógl oderwać od otworu. co innego wentyle turbinowe(dużej mocy).

nie mam juz sily. bateryjka pada.

może zostawmy już te udowadnianie racji a niech się wypowie kolega z problemem jeśli go rozwiąze.
E: aaaaaa widzę że już po problemie.....
pozdr.
 
Last edited:

szok

Member
bzdura bzdura bzdura !
chcecie mi powiedziec ze co ? ze sie robi proznia w boxie bo wentyle wyciagaja 260m3/h a otwory nie wpuszczają dostatecznej ilosci powietrza ? buhahahahaha. mam podobna sytuację tyle ze w wiekszym wymiarze bo z wentylem 560m3. nie chce mi sie tlumaczyc jak to u mnie dziala. jak ktos kurwa nie kuma podstawowych rzeczy to nie chce mi sie tlumaczyc.

jesli u niego temp jest za wysoka to dlatego ze powietrze zasysane jest za ciepłe (czyli z otoczenia).


EDIT: "to coś tak jak rurki przez które plynie woda."

No dokladnie. Jesli masz pompe zasysającą to woda bedzie plynela przez rure po prostu szybciej jesli ta pompa bedzie o wiekszej wydajnosci a wolniej jak bedzie o mniejszej wydajności.
Dziwie sie Flo ze ty jako czlowiek posiadajacy wyobraznię (budowa systemu) nie umiesz tego zakumac.

przykald: Aby zassać strzykawkę ktorej "dziubek" zanurzony jest caly czas w wodzie nie ma roznicy czy zrobisz to powoli (w 10sek-powiedzmy ze to 100m3 ) czy jednym energicznym ruchem (1sek-co daje nam 10x100m3=1000m3) . Strzykawka i tak bedzie pełna !!!


EDIT 9999,99: Stanęliśmy na tym że w takim razie wiatraki nie moga się swobodnie kręcić i po zamknięciu boxa kręcą się wolniej bo są "obciążone". Wspołczuję w takim razie wszystkim kąpiącym się w gorącej wodzie bo czeka ich niechybna śmierć w łazience. Moga przeżyc jedynie kąpiąc sie przy otwartych drzwiach. Po zamknięciu dzrzwi oczy im wyjdą na wierzch i zabije ich otaczająca PRÓŻNIA.
Poddaję sie !

Edit 1001: "apropos lazienki to aby wentylacja miala jakiś sens w drzwiach znajdują się otwory wentylacyjne"

dopóki u niego powietrze nie "świszcze" przez te otwory to znaczy wymiana odbywa sie swobodnie! jak zatkasz otwor wentylacyjny w drzwiach łazienkowych to swiszcze przez szpary w nich.

twoje tłumaczenie/przykład z obciazeniem wentylatorow jest kompletnie nie proporcjonalny. rozumiem gdyby ostro "świszczało" przy otworach a po przystawieniu reki nie mogl bys jej oderwac. wtedy uznal bym ze wentyle nie maja czego zasysac.wtedy on by nie mogl nawet boxa se otworzyc hehe .

EDIT1002: Słuchaj Flo. pewne rzeczy sie wie od razu. nie wiem, jest to chyba zwiazane z postrzeganiem swiata na codzien i rozumieniem go. gdybysmy poprzeprowadzali obliczenia takie na szeroką skalę to pewnie wyszlo by ze moc tych wentylatorow jest wystarczajaca (tak jak ręki zasysającej strzykawkę) aby zassac powietrze nawet przez polowe tych otworow ktore on ma.niemniej nie mam pojecia jak przeprowadzic takie obliczenia. ja niektore rzeczy rozumiem bardziej na zasadzie intuicji i nie umiem niektorych wytlumaczyc bo czasem sie po prostu nie da albo brak mi wiedzy takiej akademickiej/inzynierskiej. ale posłuże sie gotowym przykladem.zakładam ze ktoś kto projektował te drzwi A potem INNY ktory dopuścił je do sprzedaży miedzy innymi po to by nikt nie uległ smiertelnemu zaczadzeniu (ogrzewacze gazowe-tzw. JUNKERSY) posiadali taką wiedzę. drzwi sa ŁAZIENKOWE,wentylatory tez.(foty z allegro)

Niemniej z przyjemnościa przeprowadzilem ta burzliwą dyskusję z Tobą. Szcun :D

,

ps. pisalem po prostu długo
 
Last edited:

LDV

Active member
jeśli się mogę wtrącić.

Szok Flo ma rację. Przemyśl sobie to na spokojnie bo własnie na "wyczucie" idzie to skminić. nie trzeba być fizykiem.


Przykład:
Jak zamkniesz usta i zostawisz mały otwór i wciągasz powietrze to policzki ci się zapadają. Dlaczego?
Bo w twojej zacnej paszczy wytwarza się podciśnienie.

dopóki u niego powietrze nie "świszcze" przez te otwory to znaczy wymiana odbywa sie swobodnie! jak zatkasz otwor wentylacyjny w drzwiach łazienkowych to swiszcze przez szpary w nich.

jak świszcze to znaczy ze powietrze "mocno się tłoczy" przelatując przez otwór.
Wystarczy ze się bedzie tłoczyło mniej i nie bedzie świszczeć co nie znaczy ze nie bedzie się tłoczyło w ogóle i ze bedzie swobodnie przelatywać.
Każde tłoczenie powietrza obciąża wentylator i obniża ciśnienie w boxie (delikatnie) jeśli wentylator jest wylotowy.

W wentylatorze ten powietrze się "tłoczy" o czym świadczy chyba to:
Ciśnienie statyczne [Pa] co jest zawsze przy wentylatorach podawane.


No dokladnie. Jesli masz pompe zasysającą to woda bedzie plynela przez rure po prostu szybciej jesli ta pompa bedzie o wiekszej wydajnosci a wolniej jak bedzie o mniejszej wydajności.

ale im mniejsza rura tym większy opór dla pompki...




Dobra ide spac. jak cos mi sie pojebalo to sorry ale zmeczony ejstem w pizdu.



pozdro
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top