What's new

INDOOR - PYTANIA

szok

Member
adrianmenyo said:
I jeszcze zamiast doniczek wpieprzylem tam kastre budowlana 75 litrow + jedna doniczka 10L weszla obok, dobrze beda rosly w tej kastrze 5 femek + 8 regularow z ktorych polowa odpadnie i w 10L doniczce mam 2 regulare jeszcze

na kastre tą o ktorej mowisz 8 roslinek to jest max ! po prostu potem te mniejsze odpadną bo nie dostaną swiatla ,beda zasłaniane prze wieksze rosliny i z tych malych wyjdzie ci po 5g :)

daj b. krotkiego vega tj jesli startnales z nasion to mysle ze jakis tydzien i 4dni w kazdym badz razie max 2 tyg bo potem nie zyskasz tylko stracisz na plonie bo beda wysokie a mało kwiatów bedzie i te na dole beda jak popcorn.roslina straci energie na budowanie łodyg.

poza tym zajebales z tym ze posadziles rozne odmiany bo ja tak kiedys zrobilem i dla jednych bylo za malo jakiegos pierwiastka a dla drugich za duzo.sadzi sie tylko jedna odmiane w jednej skrzynce ...
 
Last edited:
A

adrianmenyo

kurde no narazie wsadzilem tam 3 femki, 7 regularow. 2 feminizowane i 3 zwykle jeszcze nie wykielkowaly (?!?) zmiescilem doniczke 10L i 5 jeszcze do boxa, cos tam powsadzam, i sie nauczyles po tym sadzeniu, mysle ze kazdy uczy sie na bledach... no trudno nastepne indyki beda tylko lepsze (mam nadzieje :))

PS planuje suplementacje canna wega i flores... Moze zle nie bedzie
 
Last edited:

white_pony

Member
witam, Panowie mam pytanie, które nurtuje mnie juz od pewnego czasu. Mianowicie w jaki sposób "sterujecie" wilgotnoscia w waszych boxach? Nie chodzi mi o te wielkie, profesjonalne w których pełno jest urządzen które nimi steruja itp. Konkretnie mysle o tych małych, bo jak sadze samo podlewanie roslinki to nie wszystko, a o ile sie orientuje to nasze drzewka powinny miec troszke bardziej wilgotne powietrze niz jest np w naszych pokojach.
 
R

retbatler

Jak rośliny są małe to warto wstawić jakieś naczynia z wodą żeby sobie parowała - o możliwie dużej powierzchni

jak podrosną to same produkują wystarczająco wilgoci - przynajmniej w mojej szafeczce tak było

pozdr.
 
S

Slabywh*j

Elo, mam do was pytanie, gdzie mogę kupić jakieś pestki od Hot Cargo, widziałem że z jego crossów wyrastają potężne potwory i chce je przetestować u siebie w boxie. W jego temacie wyczytałem że wysłał trochę pestek na seedbay.com ale nie mogę żadnych znaleźć bo chyba są już sprzedane. Czy jego pestki są gdzieś jeszcze dostępne czy te nasionka są nie do kupienia ?
 
Last edited:
S

Slabywh*j

Feel Fine said:
Kupić pestki od hota ... Obraziłeś go teraz chyba :D:D
Sorry, ale nie rozumiem Cię za bardzo... czym miałem go obrazić :badday: . Skoro wysłał pestki na seedbay'a to chyba po to żeby je sprzedać a że nie mogę ich tam znaleźć to pytam się czy są gdzieś dostępne, bo naprawdę mi na nich zależy, patrząc na zdjęcia roślin jakie wyrosły z tych sionek. A więc proszę o jakieś konkretne info, gdzie je dostane. Pozdrawiam... peace :headbange .
 
Last edited:

LDV

Active member
popytaj na cannabis.fr.pl albo na seed.pl bo tam były/mialy być jako "gratis" chyba kiedyś.


ja nigdy nie spotkałem się z tym, żeby można je było kupić gdzieś więc wątpię, żeby ktoś ci wskazał takie miejsce aczkolwiek nie uznaję tego za niemożliwe hehehe.
 

cgns

Member
jak rozpoznać?

jak rozpoznać?

Hej,

nie chciałem zakładać nowego threata, więc pozwolę sobie podpiąć się pod tego. Mam pytanie: jak rozpoznać, że zostało roślinie ostanie 10 dni do momentu kiedy będzie optymalna chwila na zbiór? Mam grapefruita w hydro (miesiąc na vegu i 6 tygodni na flo) i chciałbym w końcówce użyć tylko rippena - tak jak producent odżywek (GHE) zaleca. Ale skąd mam wiedzieć, że to już te ostatnie 10dni? Nie chciałbym nic spieprzyć - to moja pierwsza uprawa :)

dzięki - peace
 

Yarcio

Member
Harvest jest kiedy 70-80% pistili (wloskow) na topach jest brazowych lub (pewniejsza metoda) kiedy trichomy (gruczoly zywiczne) sa mlecznobiale. Zauwazysz, kiedy nalezy lac ripen :)
 

white_pony

Member
Witam Panowie, gdzies mi kiedys mignął art. na temet wyciszania wentyla, nie wie ktos moze gdzie to było, jak by ktos linka zapodał byłoby super. Od dwóch dni próbuje to znalezdz i ni ....ja. Z góry dzieki jesli cos zarzucicie. pozdr.....
 

cgns

Member
Yarcio said:
Harvest jest kiedy 70-80% pistili (wloskow) na topach jest brazowych lub (pewniejsza metoda) kiedy trichomy (gruczoly zywiczne) sa mlecznobiale. Zauwazysz, kiedy nalezy lac ripen :)


czyli zaczne lac ripen w tedy kiedy juz 80% wloskow bedzie rudych (lub brazowych)? czy to aby nie za pozno? czytalem, ze jak 80% juz ma brazowawy kolor to sie scina... hmmm poprosze o sprostowanie.

peace
 

Yarcio

Member
Cgns, nie zle mnie zrozumiales. Harvest (zbiory, wtedy scinasz) jest wlasnie wtedy, kiedy 70-80% wloskow jest brazowa. Kiedy rosliny beda na flo zobaczysz, z jaka intensywnoscia brazowieja wloski i wtedy zaczniesz lac ripen odpowiednio wczesnie.
 

cgns

Member
to chyba bedzie trudne do okresleniaa. dzieki za rade :pimp3: jakos bede musial sobie poradzic. na szczescie prowadze kalendarzyk hahahaha (jak panienka) i wiem kiedy zasadzilem sadzonki, kiedy wskoczyly na flo itd. wiedzac tez ze grapefruit kwitnie 8-9 tygodni + to co mi powiedziales powinno sie udac :) ale i tak najwazniejsza jest obserwacja :muahaha:
 
C

Ca2

Skoro Gf kwitnie 8-9 tygodni... wg producenta to nastaw się na 9 i 3 dni przed pełnym 8mym tygodniem zacznij lać ripena.
cgns nie ma to jak kalendarzyk ;) ja przy uprawie White Widow przełączając na flow już znałem date harvestu ;D Rośliny na luzie wyrobiły sie na termin który ustaliłem i wszystcy byli zadowoleni:D
 
A

adrianmenyo

Witam! Koledzy jak dawac te tabletki rozpuszczalne Co2? Tj. juz wiem ze mam rozpuscic maly kawaleczek jednej tabletki i podlac ganje, ale w ktorym tygodniu mozna zaczac dawac? Maja 5 dni, mysle ze takie male nie potrzebuja az tyle co2 (mysle ze ten 0.02 % w powietrzu im wystarczy narazie ale wole spytac). Pozdrawiam!
 

cgns

Member
możesz zacząć je dawać w dowolnym momencie. ich nadmiar nie jest w stanie roślinie zaszkodzić. tak więc nawet jak roślina jest młoda i wydaje się nie być w stanie przyswoić nadmiaru co2 to i tak jej tym nie przekarmisz. nadmiar pójdzie w atmosferę.
 
B

Biohazard

Siema,
strasznie mi w boxie szumi. Wentylator wyciszony ale słychać obieg powietrza, w jaki sposób mogę zlikwidować ten dźwięk. Myślałem żeby drzwi boxa obić matą bitumiczną albo jakąś gąbką tłumiącą. Tylko nie wiem czy to pomoże...
 

bialy_mis

Member
Mam dokładnie ten sam problem. Uprawiam w całkowitej tajemnicy przed otoczeniem i muszę uważać na takie sprawy. Wentylatory są bardzo ciche. Ten szum, który słychać to powietrze uderzające o ścianki.

W moim przypadku za box'em stoi jednostka centralna od komputera, jakieś 5cm. To powodowało hałas. Za wentylatorami nie powinno nic stać albo powinno stać możliwie jak najdalej. Wywaliłem wszystko zza box'a i zrobiła się taka jakby komora powietrza. Wszystko się ładnie wyciszyło.
 
Top