What's new

INDOOR - PYTANIA

orangefreak

Member
Siema

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Tak to wygląda.

Podlałem na 3 rośliny 1.5l odstaną wodą z dodatkiem 2ml/1.5l canny terra.

@Tomram
Postaram się o ten PH metr , cięzko chwilowo z talarami ale myślę, że na dniach powinienem dostać ten PH metr. Możecie jakiś polecic ?? Czy obojętnie, kupiłbym taki do 50e , jeden ale jakiś porządny

Postawiłem nawilżacz pod went dolotowy i centralnie pod mieszającym

@Canna_brotha
Siemka, drugi raz podlałem dziewczyny po przesadzeniu do 11l airpotów. Czyli raczej przelanie odpada - moge sie mylic.

Zgadzam sie co do PH - bardzo prawdopodobne , że własnie tam leży problem.

Jak oceniacie, dobrze lecą jak na 14 dzień ?? MH250 , temp 25/26 , wilgotność 50-70%

Pzdr
z fartem załoga
OF
 

wdr

Active member
Veteran
witam

moze ktos zapodac jakies linki do sklepow gdzie kupujecie diody? albo jakis sprawdzonych chinczykow , interesuja mnie generalnie cree cxb3590, ale moga byc tez jakies inne modele,
 
Last edited:

Ganja Smile

Active member
LED vs HPS

LED vs HPS

kurde nielubie pisac posta pod postem no ale niwiem gdzie sie to edytuje :/


o tu fajnie gosc pokazal jak ulepszyc panel marsa albo zrobic wymienny :)


https://www.youtube.com/watch?v=1CvL4-Sbs90

Feniks osobiscie i moim zdaniem plus opierajac sie na dowodach z czytnikow nie wynaleziono jeszcze lepszej lampy na flo niz HPS.. Generalnie LEDy sa idealne na VEGa aczkolwiek jak patrze jak mi automaty rosly pod KIND LEDem to jednak te pod kindem nadrobily jakies 2tyg w porownaniu do tych co byly pod HPSami po obu stronach... wniosek u mnie wysuwa sie jeden! MIESZAĆ! a u mnie wyglada to tak:



Oprócz tego stworzyłem wlasne ledy w miedzy czasie gdzies kiedy mnie tu nie bylo z diodek cree z tej stronki:
http://www.rapidled.com/
zamowilem od nich czesci za 1400$ zbudowalem jednostke z 178 diodek bodajze potezna 600w jednostka bede ja niedlugo przerabiac to zrobie fotoracje :)



tutaj znalazlem stara fotke jeszcze i HYDRO GROW LEDy z ktorcyh zajebałem im spectrum i ratio do swoich
 

Ganja Smile

Active member
Ja wrzuciłem do siebie taki set na panel:
6czerwonych (2deep red, 3regular, 1orange)
3 niebieskie (1deep, 2regular)
1 zielona
1 biała

W zamian za zielona i biała dziś wrzuciłbym 2UV

A jeśli masz kasę to bierz oczywiście COB najnowsze rozwiązanie i najlepsze spectrum
 

orangefreak

Member
Halo zaloga !

Sytuacja wygląda tak.
Mimo, że polecali mi inny miernik ph, wziąłem to co było " pod ręka " czyli w galurii wschodniej.

Milwaukee PH-600

35 kasztanow, o ile sie nie myle.

druga sprawa juz nie jest przyjemna. Krzaki podlewałem mieszanie , raz kupną mineralką , raz kranówą - co w obu przypadkach było błędem Z tego co wyczytałem , bardzo duże znaczenie ma jakość wody ( uogólniając ) podlewając kranówa i mineralką 7-8ph - czego sie moglem spodziewac. Kurwa, że tez zawsze coś zjebac musze , ph metr powinien byl byc na poczatku listy, ph- tez , zestaw dobrych odzywek i ziemia.

Wczoraj ( łał , po 15 dniach vega kuźwa ) podlalem jak sie okazało pierwszy raz do przelania , na 11l airpoty ( przez te jebane dziurki podlewanie nie jest takie łatwe , kałuża wody ) wyszło jakies niecałem 6l na 3 rosliny. Dodałem do kazdej butli po ml octu 10% , majac nadzieje , że obnizy mi to ph , logiczne, ze gdzy medium miało wczesniej 6.5 a woda 7-8 to pewnie trza udupic je do 6.5. No i canna terra vega 2ml na 1.5l.

Nie wiem czy widac , ale szczyty , głownie liscie , koncowki , robią się jasno-żółte , no i te plamy - rozkładam ręce. Czekam na PH metr , dokupie ph- . Chyba , ze cos innego wpływa na to. Światło , temp , wilgotnosc

A moze po prostu sie za bardzo przejmuje , ale nie wydaje mi sie zebym jakos nadspecjalnie bym sie nimi opiekowal , tyle ile trzeba jest , chyba ze nie wiem , to prosze o rady , jak cos sie zjebie a potrafie naprawic - zrobie to nawet kosztem wziecia wolngo w pracy, a tak to wyglada :

picture.php


picture.php


picture.php


no i na nastepny in - Jac Herrer x 3 szt i w gratisie pestka czegosc.

Szacunek dla tych co uprawiaja indoor i jeszcze nie popadli w depresje , Ja p... przeca tylko lampa , box, wenty ziemia i pestki. Nawóz do tulipanow ew. Łeb cza miec na karku robiac in , idzie zdupczyc dosłownie na kazdym kroku. Tu trza jak fachowiec po oxfordzie byc z botaniki , znac sie w minimalnym stopniu na elektryce i zaczac najlepiej medytowac albo joge uprawiac.

Ciach , dobra , koncze , ostatnio troche sie dzialo , wkoncu musialem sie podzielic z kims co tam sie dzieje i co kurwa zjebałem znowu i jak naprawic :bigeye:

Podziekował za dotrzymanie do konca
Z fartem załoga , dzialamy nie vegetujemy
of
 

TheCreator

Member
Veteran
orangefreak - a odstawiasz t± kranówkê na parê dni? Dla mnie ostatnio lepszej wody nie ma, ni¿ d³ugo odstana kranówa. W sumie to nie wygl±daj± na jakie¶ srogo przenawo¿one... We¼ przelej te swoje panny porz±dnie z raz, mo¿e dwa - a je¶li Ci trudno przez airpot'y, to lej do wiadra wode i wstawiaj donicê. Niech namoknie przez jaki¶ czas, a pó¼niej odstaw do obciekniêcia - przy ka¿dej z donic zmieñ wodê. Kiedy¶ kto¶ te¿ mi poleci³ flush'owaæ demineralizowan±, ale dawno nie praktykowa³em tego...
 

orangefreak

Member
orangefreak - a odstawiasz t± kranówkê na parê dni? Dla mnie ostatnio lepszej wody nie ma, ni¿ d³ugo odstana kranówa. W sumie to nie wygl±daj± na jakie¶ srogo przenawo¿one... We¼ przelej te swoje panny porz±dnie z raz, mo¿e dwa - a je¶li Ci trudno przez airpot'y, to lej do wiadra wode i wstawiaj donicê. Niech namoknie przez jaki¶ czas, a pó¼niej odstaw do obciekniêcia - przy ka¿dej z donic zmieñ wodê. Kiedy¶ kto¶ te¿ mi poleci³ flush'owaæ demineralizowan±, ale dawno nie praktykowa³em tego...

siemka przyjacielu

Oczywiście, minimum 24h, tez spierdzieliłem lejąc czasem ( cześciej niż czasem ... no ale nie bez przyczyny )
Nie no, teraz wezmę je wodą przelej tak jak mówisz, dziś sie budze a tu takie coś , nie powinienem przedabrzać i nawet jak roztwór był mało stężony ( canna ) to chyba lepiej co drugie - trzecie podlewanie nawozić, czy jak widać , że jest niedobór.

Tak , z tym podlewaniem na to samo wpadłem , ale miałem tylko niską miskę , grunt, że cała gleba jest równiernie podlana. Korzenie już wychodzą z 11l donic , a dopiero 20 dzień vega. Podziękował za rade :tiphat:

Ja właśnie miałem preparat z canny ogarnać do flushowania , ale z głowy mi wypadło i tylko takie specyfiki dokupiłem

CANNA CANNAZYM 500 ML
HESI SUPER VIT 10ML
Canna Ph Down Grow

i PH metr ten co wyżej

Tak to wygląda. Może lepiej temat zrobie , zaśmiecam tu cały wątek... jak nie jeden :crazy:

@fenikss - jeśli bym wiedział jak to wszystko ogarnać , w kilka na szybko setki stron , artykułów , lektur - to bym nie miał problemów i nie zaśmiecał Ci tutaj wątku

Pzdr Creator , podziekował , mimo wszystko , że czasem te pytania są banalne , dobrze ziomek , że jestes.

picture.php


picture.php


picture.php


/ kuźwa , ten aparat nie oddaje co ja widze, pobawie sie nim później /

Z fartem
Ide dalej zdychać , grypa mnie capła , miała odwage skubana
OF
 

clothez

Member
Pytanie jakbyście to Wy drodzy gospodarze zaplanowali powierzchnię 120 na 240 wiadomo 2x600w...Ale ile doniczek jak długi weg ilo L doniczki ....
 

klint

Active member
Veteran
clothez ogólnie do¶æ sporo miejsca ale nie ma regu³y czy jakiego¶ wzoru. Wszystko zale¿y od Ciebie... czy chcesz mieæ kilka plantów pod kontrol± czy np totalna d¿unglê i sea of green :)
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Feniks osobiscie i moim zdaniem plus opierajac sie na dowodach z czytnikow nie wynaleziono jeszcze lepszej lampy na flo niz HPS.. Generalnie LEDy sa idealne na VEGa aczkolwiek jak patrze jak mi automaty rosly pod KIND LEDem to jednak te pod kindem nadrobily jakies 2tyg w porownaniu do tych co byly pod HPSami po obu stronach... wniosek u mnie wysuwa sie jeden! MIESZAÆ! a u mnie wyglada to tak:


siema :D

W moge powiedziec ze cos sie nie zgadza , dawno dawno temu pisalem ( jest u mnie w temacie ZZ ) o tym co zobaczylem w sklepie jako nowosc a byly tpo Gavity widuje je ciag;le w pracy i moge powiedziec ze wyniki sa lepsze od hps (zarowki drogie ) , led-y to tez jest temat rzeka od dawien dawna mnie interesuja ale nigdy zaednych nie mialem , te choinkowe ozdoby jakos mie nie pasowaly do czasu az weszly C.O.B. Zadowolenie po 1 uprawie w zime jest ogromne na DR90 w 4 doniczkach po 6 tyg. vega owocow dostalem wiecej niz pod 600w hps w tej samej szafie ( o malo nie odfrunela od mieszjacych wiatrakow ) , dodam jeszcze ze panele szly na polowie mocy , moglem smialo podkrecic po temp. panelu pozwalala na to .

Zgodzic sie musze 2 rekami i 3 nogami ze pod tymi co mam cobami rosliny wtrobily sie szybciej nizeli pod hps , cala fotosynteza zachodzila szybciej .

Ja tam jestem zadowolony i czekam az je zobacze u siebie po calosci :D

ZZ
 

Kelly's Heroes

Active member
Siema,

Wkurwia mnie wypadajacy keramzyt z doniczek - zwlaszcza jak podlewam poprzez zanurzenie donicy w wiadrze. Dziury ogromne lochy w doniczkach mam.
Macie na to jakis patent?
Jakas siateczka cos?

Podsunicie jakis pomysl - znajde cos w Casto?

Pozdr,
KH
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
gavita jest super szczegolnie w wersi DE ,wysoko mozna je mocowac,nietrzeba jak z hps tak nisko,ale trzeba miec czym wychlodzic pomieszczenie")
gavita w wersji 400volt,to chyba niedarady w piewnicy powiesiec
 

klint

Active member
Veteran
Zobacz na yt gavita. One maja kondensatory przymocowane obok klosza. A nie jak np hps ze masz sam odblysnik. Pozdro :)
 

uho667

Active member
folja nic nie daje, he to beka jest chodzi o to zeby energia nie kumulowala sie i nie nagrzala temperatury pomieszczenia gdzie stoi box bo termowizja nie widzi przez sciane ani szybie, ona mierzy temperature sciany pomieszczenia jak pirometr czyli lasoerowy termometr
 
Top