What's new

INDOOR - PYTANIA

clothez

Member
No właśnie ....I śmiga więc ogólnie te 3cropingi to wydaje mi się jedną wielką sciema i napedzabiem marketingu na tych samych 3 razy i zmian jakiś nie widzę ...Będę robię test te same pheno te same warunki jedną po 4 a druga Nowa ...zobaczymy...
 

orangefreak

Member
Hey załoga,

Dziewczynki chore, to i ja zachorowałem... Jak pomyślę, że za godzinę bede w pracy w takim stanie, chu.. mnie strzela.

Pomożecie ?

Taka sytuacja. Wilgotność jak na zegarze, temp też, czasem więcej ( wilgotność ) , obstawiam oprysk pod włączoną lampą i powoli zaczyna brakować im pożywienia z gleby przy stosowaniu rhizo...

Ultimate
picture.php


WW
picture.php


całość
picture.php


Ultimate mają powykręcane liście ( pierwsze ) , WW tego nie pokazuje , wina genetyki - odmiany ? Na Ultimate widać też te kropeczki brązowe , na WW tego niema.

Ajaja , kuźwa, że też zawsze coś rgrrr

@ co do lampy, ja leciałem jakies 3-4 uprawy na 400tce GIBa i nie widziałem specjalnie różnicy w uprawach.
Aa.. Jeszcze jedno. Ostatnio podłączyłem 250tkę pod balast 400tki. DUŻO więcej światła , niż dawała ta 400tka , pewnie lampa dostaje po dupie ostro , jak wyrwę lx-mierz i będzie czas na takie zabawy - poświęce lampy i zrobie testa.

Pzdr
OF
Z fartem załoga , piona
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
siema
osobiscie polecam uzywanie luxometrow,mierzymy zawsze na tej samej wysokosci,pod zarowka,luxometry nie wszystkie sa drogie a wszystkie tak samo mierza :) pozdrawiam
 

orangefreak

Member
siema
osobiscie polecam uzywanie luxometrow,mierzymy zawsze na tej samej wysokosci,pod zarowka,luxometry nie wszystkie sa drogie a wszystkie tak samo mierza :) pozdrawiam

Podziękował Przyjacielu za info :dance013::tiphat:

Praca i kombinowanie co spier.. ponownie , jeśli ta uprawa znowu mi pojdzie w pizdu to... pojade z następną ; ) ale nie chce jej tracic.

Piona - z fartem Kolego
Praca czeka
Spokojnego weekendu
 

Tonny

Member
Panowie, ciekawi mnie jak mają się pomiary z luxometru do takich aplikacji z google play do pomiaru światła.
Właśnie pobrałem pod nazwą "light meter" za pomocą kamerki z przodu telefonu mierzy ona ilość luxów. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli coś tam mierzy, to nie będzie to dokładny wynik.

Może ktoś z Was mógłby porównać urządzenie vs aplikacja w telefonie?
Jestem bardzo ciekaw, ale niestety urządzenia nie mam.
 

TheCreator

Member
Veteran
orangefreak - mia³em podobne akcje niedawno z br±zowymi plamkami i lekko deformuj±cymi siê li¶cmi. U mnie akurat pierwszy raz zrobi³em miksa ziemi CompoSana i bry³ki kokosa, dowali³em dolomitu mniej ni¿ 1 ³y¿ka/1L medium, 3 ma³e ³y¿eczki siary amonowej, a wybarwienia wyskoczy³y jak przy przedobrzeniu z potasem/fosforem..no azotem te¿ :D i równie¿ mia³em takie plamki...mo¿e to o pod³o¿e chodzi?
 
C

canna_brotha

problem w korzeniu.. za mokro?? - planty wygladem nie oddaja tego co widac na zegarku jei chodzi o wilgotnosc. dolomit to druga kwestia.. a luxometr tak jak podaje tomram jest bardzo pomocny w szczegolnosci na poczatku przygody. jak z ph wody do podlewania i do nawilzania? czy nawilzacz chodzi caly czas itd? pozdrawiam
 
Last edited:

klint

Active member
Veteran
Siema Tonny. Ja posiadam miernik ¶wiat³a i przed chwila porownalem pomiar z tym z aplikacji i Ci powiem ze ten na apce pokazywa³ prawie podwojone warto¶ci z tego normalnego. Pomiar robi³em w tej samej odleg³o¶ci od ¼ród³a ¶wiat³a. A tak o to wygl±da mój sprzêcik...
picture.php

Pozdrawiam Ciep³o :)
 

Tonny

Member
Dzięki bardzo, za to że Ci się chciało :tiphat:

Szkoda, mimo że taki miernik nie jest mi niezbędny to ciekaw byłem rezultatów i porównania.
Standardowy miernik można nabyć od 10$+, więc jeśli ktoś potrzebuje to rzeczywiście nie warto bawić się w apki...

Spokojnego wieczoru.
 

klint

Active member
Veteran
Nie Ma Problemu :) Jak Mogê To pomoge :) A Ja Ten Swój Jako¶ Za 12€ hehehe I ¦miga A¿ Mi³o. Pozdrawiam i mi³ego weekendu.
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
Podziękował Przyjacielu za info :dance013::tiphat:

Praca i kombinowanie co spier.. ponownie , jeśli ta uprawa znowu mi pojdzie w pizdu to... pojade z następną ; ) ale nie chce jej tracic.

Piona - z fartem Kolego
Praca czeka
Spokojnego weekendu
siema bracie,bardzo cie przepraszam,ale niepotrafie pomoc,napisales tak malo ze ja raczej niepotrafil bym nic napisac co rozwiozalo by twoj problem,ktory niewiem w czym tkwi .na fotkach widac ze rosliny rosna i maja jakies punkciki?
 

orangefreak

Member
siema bracie,bardzo cie przepraszam,ale niepotrafie pomoc,napisales tak malo ze ja raczej niepotrafil bym nic napisac co rozwiozalo by twoj problem,ktory niewiem w czym tkwi .na fotkach widac ze rosliny rosna i maja jakies punkciki?

Siemka , dzień dobry

OK , otóż tak.
Tutaj , ta sama dziewczynka kilka dni wcześniej :

picture.php


a tutaj dwa dni temu bodajze :
picture.php


Powinno widać różnice , od powykręcanych liści po te brązowe kropeczki na końcach. Dodam, że problem pojawił się tylko na The Ultimate , WW leci dobrze. Widać też, że jedna Ultimate stała się jasniejsza , tak samo WW. Może wyolbrzymiam , ale po ostatnim , wole dmuchać na zimne. Dodam, że IN ostatnio robiłem jakies kilka lat temu , wiec prosze - nie zapierdolcie mnie za takie pytania

Co jeszcze mogę dopisać, gleba od BioBizza - Light Mix. Ostatnio je podlałem do " przelania " a podleje je biorąc donice na " wagę " , nie wiem czy to dobrze przy light mixie i airpotach , kilka cm pod powierzchnią jest wilgotno , także chyba lepiej poczekac.

-Temp to 25/26*
-wigotnosc 55-70 zależy od ustawienia nawilżacza , mało kiedy spada poniżej 50%
No i pryskałem roztworem rhizo co jakiś czas , przy włączonej lampie

lampa jakies 35-40cm nad dziewczynami , MH 250W
Jeszcze żadnego nawozu nie używałem , mam terra vega od Canny

@Klint, Tonny
Pięknie, byłem przekonany, że sprzęt kosztuje te min 50e , a tu niespodzianka - zamawiam, tyle wyskrobie , dziekuje za info

Może mi się uda jeszcze na PH metr papierków wyskrobać, było by pięknie.

@canna_brotha
Nawilżacz chodzi cały czas , tylko uzupełniam wodę ( kranówa ) , to jest to , że niemam jeszcze PH metru , możliwe , że sie zamuliłem i podlałem kobiety wodą z marketu ( ph 7-8 z informacji na etykiecie )

@Creator
No właśnie polecali BioBizza , to wziąłem , nic już nie robie ( w sensie mieszanki ziemi ) , tak to teraz wygląda :

picture.php


picture.php


Podziękował Wam załoga , jestescie gigantami , a ja musze przebolec jeszcze chorobe i jak cos niewyraznie napisane czy sensu brak - wybaczta.

Spokojnej niedzieli
Odpoczywajcie
Z fartem , OF
:tiphat:
 
C

canna_brotha

wg mnie chyba przesadzasz z podlewaniem.. do tego jesli caly czas chodzi nawilzacz a ph kranowy z pewnoscia za wysokie no to tez nie wrozy dobrze.. jesli nie mozesz kupic ph metru konkretnego to chociaz kup sobie gib kropelki do sprawdzania ph[ skala co 0.5 ale to juz Ci zobrazuje sytuacje z woda]i to juz bedzie jakis krok do przodu.
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
siema
rizthonic wystarczy uzyc 1-2 razy,mozna nim opryskiwac,ale co robi rizthonic to podnosi ph .ziemia jest ok ,nieposiada wysokie ec,roslina zbuduje w niej dosc mocne korzenie bez rizthonica.ja osobiscie przykladam duzo wage do ziemi w ktorej weguje rosliny,zeby byla lekka zeby niemiala zaduzo zarcia ,i wtedy roslina rozbuduje najwiekszy korzen,
prawdopodobnie twoje roslinki ktore pokazuja te plamki na lisciach potrzebuja wapna .te plamki wygladaja na niedobor wapna.dolomita powina rozwiazac problem
jescze dodam zeby uwazac zeby roslina niestala w waporze wody,bo to prowokuje mildu.lepiej jak wapor jest rozproszony w powietrzu zanim doleci do rosliny.miernik ph to bardzo wazna sprawa,bez tego ciezko jest uprawiac indoor.pozdro
 

Ganja Smile

Active member
Siemka Siemka!

Powrocilem!!!!!! Male pytanie odnosnie feminizowanych bo ostatnio ciagle na automatach lecialem i nie pamietam czy sie przesadza rosliny przed przejsciem na flo czy mozna to zrobic podczas flowera?
 

Latest posts

Latest posts

Top