What's new

INDOOR - PYTANIA

kazuya20

Active member
Może jestem w błędzie niech ktoś mnie nauczy wtedy :)
Mam teraz ( wlot 800 m3/h) 1500 m3 wylot i podpięty do tego filtr PK 1000 m3 ) i jest on ogromnych rozmiarów i waży z 20 kg, a większego bym do boxa nie zmieścił. Na każdą 600tkę zawsze liczyłem ok 300 m/3 wylotu

A liczycie straty jakieś na przejściówki i kawałek spiro ? Jeżeli do filtru 800m/3 podepnę wentyl 800m/3 to z pewnością ten zestaw nie będzie pracował przyzwoicie ponieważ owy wentylator nie wytworzy takiego ciśnienia aby przez ten filtr przeciągnąć 800m3/h... Nie zawsze można to połączyć razem i powiesić przy suficie jak filtr + wentylator razem sa długie na 170 cm :) Jak pany ?:laughing:

Chyba więc musze kupić nowy filtr bo z wylotu 1500 m/3 nie moge zrezygnować. Co myślicie o tym http://canfilters.com/canfilters_150.html 63 kg martwej wagi i 150 cm wysokości , jakiś pomysł jak to przy suficie podwiesić ? pozdrawiam oby do wiosny
 
C

czaczo

hej
kazdy kilogram wegla to jakies 100m3/h czyli jezeli filter wazy 10 kg to jakies 1000m3/h ,od jakiegos czasu producenci podaja moc zalecana przepustowosci ,od do.trzymajcie sie tych zalecen a wszuystko bedzie ok.sa filtry ktore mozna smialo uzywac do 3 lat,tak pisze producent,umnie cos kolo 2 lat narazie bez zastrzezen ,Mountain Air.
pozdro
 

kazuya20

Active member
Dobra faktycznie mieliście racje co do filtru, Trzeba dobierać wentylator do wartości filtru np 880 m3/h - 1080 m3/h . Tylko, że to jest wartości podana jak wentylator znajduje się od razu przy filtrze. Czy ktoś wie jak obliczyć straty dla danej średnicy spiro ?
 
C

czaczo

taka strata jest podana w instrukcji obslugi,masz wykres.kazdy wentylator bedzie mial inaczej .
 

Brodaty

Member
I) Jaki powinienem założyć filtr oraz wentylator do boxa 0,8m3 i lampy 250W: 1) w otwartym odbłyśniku; 2) w odbłyśniku wentylowanym Sputnik ??

II) O jakiej wydajności powinien być założony wentylator do filtra przykładowo 880-1080 m3/h ??

Jeśli gdzieś są podane te informacje na forum to wybaczcie ale nie mogłem się na nie natknąć.
 

BlinD

Active member
siemanko... powoli przymierzam się do pierwszej uprawy w hydro, niestety najpierw musi się zakończyć uprawa w ziemi kilku Early dogów od hota (pestki wygrzebałem z dna lodówki - 3 lata tam leżały i zajebiście pokiełkowały), kumpel ogarnia wszystko w Uk i rożnie to wychodzi... z pomoca na odległość ;] np ostatnio na wegu miały ponad 3 dni ciemni a teraz korzystając z ładnego słońca robi im darmowy weg w szklarence...

Wracając do pytania:
hydro będzie w boxie dr 90x90, w systemie w stylu Ebb & Flood. Będzie to działać tak, że na dole będzie beczka/kastra lub inny pojemnik większy a na górze znalazłem b fajny pojemnik na pościel z ikei ok 70x70cm i h 20cm (szkoda, że biały ale cały się ładnie oklei taśmą aluminiową), wysokość lustra wody wyreguluję wysokością rurki w pojemniku, przez którą pozywka będzie wracać do głównego pojemnika.
dilling-pojemnik-na-posciel__13979_PE083361_S4.jpg


i teraz mam 2 pytania:
-czy napowietrzać tylko górny pojemnik (4 wężyki/kamienie), czy rozłożyć to po połowie
-czy górny pojemnik wypełnić samą wodą, czy wypełnić go keramzytem dodatkowo
 
Witam,

Kielkowalem pare odmian z femaleseed. Po 24h w wodzie wrzucilem do ziemi. Po 5 dniach wyszlo 10/16 nasion. Reszte po kilku dniach odgrzebalem, okazalo sie ze przy 5 nasionkach kiełek lekkko wyszedl tak na 2mm a w jednym nasionku byl na 2cm lecz nie przebil sie z ziemi i nie chca dalej rosnać zatrzymaly sie i tak do dzisiaj. Mija juz 10 dni. Mozliwe ze ziemia sie zbila od wilogci i nie mogly zaczerpnac pierwszego tlenu? Ziemi uzywalem do pikowania z ogrodniczego, zmieszana z dolomitem, wode przegotowana z kranu wlewalem do spryskiwacza i zraszalem ziemie. temp 18-27 stopni
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
panie i panowie,

co polecicie zamiast lazienkowego beznadziejnie glosnego wentylatora? (wg opakowania daje 45db, nie znam sie i nie umiem ocenic czy tak jest ale jest strrrrasznie glosny).



1.
to nowe cacko powinno wyciagac ok 100m3/min (tyle ciagnie obecny wg producenta. temp jest ok wiec jak da rade ciagnac tyle samo lub nieco wiecej to bedzie super).

2.
jezeli da sie w srednicy 100mm to optymalnie - oszczedziloby mi to dodatkowego wiercenia.

3.
nie za drogo. ogladam wentyle polecane tu przez innych za kilkaset PLN, dla mnie to duzo za duzo.

z gory b.dziekuje za pomoc :thank you:
 

LiveGreen

Member
Witam,

Kielkowalem pare odmian z femaleseed. Po 24h w wodzie wrzucilem do ziemi. Po 5 dniach wyszlo 10/16 nasion. Reszte po kilku dniach odgrzebalem, okazalo sie ze przy 5 nasionkach kiełek lekkko wyszedl tak na 2mm a w jednym nasionku byl na 2cm lecz nie przebil sie z ziemi i nie chca dalej rosnać zatrzymaly sie i tak do dzisiaj. Mija juz 10 dni. Mozliwe ze ziemia sie zbila od wilogci i nie mogly zaczerpnac pierwszego tlenu? Ziemi uzywalem do pikowania z ogrodniczego, zmieszana z dolomitem, wode przegotowana z kranu wlewalem do spryskiwacza i zraszalem ziemie. temp 18-27 stopni

Temp 18-27 - następnym razem na twoim miejscu kiełkował bym w stałej temp ok. 20 stopni . zauważyłem u siebie , że w niższej temperaturze kiełkowalność była większa - 9/10 .
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
panie i panowie,

co polecicie zamiast lazienkowego beznadziejnie glosnego wentylatora?

to moze zadam pytanie inaczej bo poczytalem troche i napalilem sie na wentylator, ktorego w Europie nie dostane... tylko USA (koszty wysylki, urzad celny etc. - szkoda zachodu). a szkoda :)

ale moze znajde podobny model innego producenta. a wiec pytanie brzmi: jak nazywa sie taki typ wentylatora?



znalazlem go w tym threadzie i sam chcialbym zbudowac podobna konstrukcje (cichy wentylator + filtr weglowy DYI)
 

BURN

Member
Veteran
Nie wiem jak to się nazywa w polsce.... Z nami "Ulita" największym producentem "RUCK" and "TORIN" etc..
Możesz mieć box, jak chcesz, bardzo ciche rozwiązanie

bez boxa:
original_3a80e56f-a43e-459f-a850-b486a855a70e1128783838.jpg


in box:
500GT.jpg



Mam jeden w domu, ale bardzo silny
 

BlinD

Active member
mam pytanie odnośnie przesadzania a zmiany fazy na flo:
co polecacie: przesadzić i od razu przełaczyć na flo, czy przesadzić i potrzymać jeszcze z tydzień na vegu, żeby dobrze się zakorzeniła ?

oraz pytanie odnośnie treningu: na moje oko całkiem ładnie udało mi się wytrenować roślinki - glówny pęd jest w kształcie litery U ale poziomo (tak jakby podkowa leżała na ziemi ;]) i boczne pędy przez to całkiem ładnie ruszyły do góry (każda roślina ma z 6-8), tylko teraz się zastanawiam czy przełączyć na flo, żeby na nich wytworzyły się główne topy, czy je też ponaginać poziomo (np.pod siatkę)
pierwszy raz udało mi się tak ponaginać rośilny i nie wiem czy dalej je giąć czy zostawić już
 

MyNameIs...

Member
Witam Was serdecznie
nie mogę znaleźć informacji na temat nawozu robionego ze skórek banana ...wiem że gdzieś to było na forum bo kiedyś czytałem ale szukam juz 2 dzien i za chiny nie moge sie dokopac...wdzięczny będę za waszą pomoc

BigUP
 

MyNameIs...

Member
też właśnie czytałem o metodzie suszenia i sypania na spód doniczki ale u mnie już za późno na to bo już dawno mała kwitnie i siedzi w docelowej...zaeksperymentuje więc metodą prób i błędów jak nie znajde żadnych więcej informacji bo już sie fermentuje razem z łyżką melasy i zobaczymy czy dobry ecobooster z tego wyjdzie

BigUP
 

MyNameIs...

Member
Jakie sprawdzone nawozy polecacie do kokosu? Mam zamiar przesiasc sie z ziemi na kokos, ale nigdy nie uprawialem w tym medium i boje sie nieprzewidzianych problemow. Przeczytalem ten poradnik http://forum.grasscity.com/coco-coir/620656-askeds-coco-guide.html i troche mi sie sprawa wyklarowala. Ogolnie na co najbardziej zwracac uwage przy uprawie w kokosie, jakie sa najczestsze bledy poczatkujacego w tym medium?
Nie mam może olbrzymiego doświadczenia w coco ale jakieś 5 razy leciałem na tym medium i bardzo byłem zadowolony w porównaniu z glebą ... używałem nawozów dedykowanych do coco z hesi i z canny i to ten drugi zestaw bardziej mi podpasował. Szczególną uwage trzeba zwracać na odpowiednie ph pożywki ale zaletą jest to że szybko można go skorygować i ważne żeby nie przesuszyć kokosa i nawozić od samego początku

BigUp:rasta:
 

mike66

New member
Witam was serdecznie , to jest moj pierwszy post na tym forum ale od dluzszego czasu sledze go systematycznie i czytam duzo art.
I ukazal sie post o coco.
Bede mial 15l donice AIRPOT medium kokosowe

I mam pytanie czy stosowac keramzyt pod spod ze 2-3 cm czy starczy sam kokos ?
Rozumiem ze trzeba podlewac od poczatku WEG taka rosline z nawozem ale jakie dawki tyle co zaleca producent czy moze najpierw mniejsze i stopniowo zwiekszac ?
Pozdrawiam
 

MyNameIs...

Member
Witam was serdecznie , to jest moj pierwszy post na tym forum ale od dluzszego czasu sledze go systematycznie i czytam duzo art.
I ukazal sie post o coco.
Bede mial 15l donice AIRPOT medium kokosowe

I mam pytanie czy stosowac keramzyt pod spod ze 2-3 cm czy starczy sam kokos ?
Rozumiem ze trzeba podlewac od poczatku WEG taka rosline z nawozem ale jakie dawki tyle co zaleca producent czy moze najpierw mniejsze i stopniowo zwiekszac ?
Pozdrawiam
Powitać:tiphat: ja stosowałem bo zawsze to lepszy drenaż mimo wszystko a co do dawkowania papu to lepiej zacząć od mniejszych dawek niż zaleca producent i obserwować jak plant reaguje bo różną tolerancje mają krzaki ... w kokosie łatwo niby zrobić flusha i naprawić błąd ale zawsze lepiej dać mniej na starcie niż przedobrzyc i popalić kochaną roślinke

BigUp:rasta:
 
Top