What's new

INDOOR - PYTANIA

dzieki za odpowiedz co do sprzetu, a co do kwitniecia to jedyne sensowne wytlumaczenie to to ze masz automaty przez jakis przypadek moze?
widze ze masz tam automatyczne podlewanie mozesz cos wiecej napisac czy sam robiles czy kupowales? jesli sam to jak moze masz jakas relacje z budowy takiego systemu? albo jakies cenne wazne porady?

Automaty to nie sa. Obecnie upływa 7 czy 8 tydzien wega wiec automaty by juz dawno kwitly. Sensownych wytlumaczen nie ma. Juz pewnie sie nie dowiem co bylo przyczyna.
Co do systemu. Robione przy uzyciu wlasnych sil. Możesz kupic podobne, ale w sklepowych srednica wężyków to 1-2mm, czyli z tego nie płynie woda, tylko kapie. Taki system kropelkowy. Na duze doniczki 11-18L to się nie nadaje. Jak chcesz szczegoly to napisz do mnie pw i ci opisze co i jak. A tak po krotce wszystko trzeba wykonac z nierdzewki, niektore rzeczy musisz zlecic zrobic ślusarzowi, niektore tokarzowi. Pozniej calosc powiercic, pospawac itp. Mocna pompa zeby to wszystko uciagla min 10.000 L/h. Nie za duzo wyprowadzeń na jeden stojak zeby bylo jako takie cisnienie.
 

57fun

Member
.:scarface:. może po uprawie, jak już będziesz miał wolny namiot (o ile bęidziesz:p ), mógłbyś pstryknąć kilka fotek, bo sam jestem zainteresowany twoim systemem, mimo, iż wiem jak to zrobić, lubię DIY ze strony technicznej, a zawsze można się czegoś nowego nauczyć, dowiedzieć :]
 
N

No Risk No Fun

Siema doradzi ktoś jaki wentylator do boxa 90x90x180 z hps 400w ?
Lepiej z czujnikiem wilgotności czy temperatury ?
 

Szatan

Member
Lamy indukcyjneTesli

Lamy indukcyjneTesli

Hej,
Macie jakieś doświadczenie z tymi lampami? na stronie http://inda-gro.com/lighting-comparison.html możecie znaleźć obszerne info i poznać ceny.

tabela
35atyyu.png
 

camertasis

New member
Siema doradzi ktoś jaki wentylator do boxa 90x90x180 z hps 400w ?
Lepiej z czujnikiem wilgotności czy temperatury ?

Powiedz coś więcej o swoim namiocie i do czego potrzebujesz tego wentyla(do mieszania w środku czy do wyciągania na zewnątrz). Masz cooltube? No i chyba najważniejsze, ile możesz wydać
 
N

No Risk No Fun

Powiedz coś więcej o swoim namiocie i do czego potrzebujesz tego wentyla(do mieszania w środku czy do wyciągania na zewnątrz). Masz cooltube? No i chyba najważniejsze, ile możesz wydać

Siema więc tak z kasą to nie ma problemu wentylator do wyciągania powietrza z boxa ,wlot pasywny bez cooltube. Dark Room 90x90.
 

kazuya20

Active member
Najlepiej kupić wentylator bez regulatora obrotów a potem dokupić coś porządnego, ponieważ te standardowe regulatory obrotów burczą gdy są ustawione przykładowo na mniej niż 3/4 mocy wentylatora. Są też wentyle które mają przycisk np Prima klima promieniowy ma przycisk 420/800 jest to lepsze i tańsze rozwiązanie niż kupno przeciętnego wentylatora z wbudowanym regulatorem obrotów....

Jeżeli zależy Ci na małym poziomie szumu to zrób obudowę z płyty konstrukcyjnej, kilku metalowych 90 * łączników, jakieś kantówki też się przydadzą :), do tego obowiązkowo izolowane przewody wentylacyjne ! Zwykłe szybko się rozpie#####, jak dasz radę to wiem że istnieją przewody wyłożone w środku watoliną, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zastąpienie spiro zwykła rurą kanalizacyjną wtedy to mało co świszczy. Niżej masz efekt mojej pracy dodatkowo jeszcze przykrywam to kocem...

picture.php
 

Inkwizytorka

New member
Witam
Mam mały dylemat i prosiłabym o pomoc, gdyż dotąd stosowałam "gotową ziemie", natomiast obecnie postanowiłam sama zmieszać i pytanko jeśli mam ziemie ph 5 - 6,5 do tego 20% perlitu i zmieszam ją 50/50 z torfem ph 7,2-7,5 bedzie ok. Czy lepiej do samej ziemi ph 5 - 6,5z perlitem dodać dolomitu? i ile ewentualnie go dodać na litr ziemi?
 

Ghonox

Member
Witam i o zdrowie pytam!

Pobrałem dzisiaj po dwa klony z passiona i z shamana które są w fazie kwitnięcia. Kupiłem ukorzeniacz w proszku (coś tam B aqua do roślin zielonych i kwiatów).

Wygląda to teraz tak:
picture.php

picture.php


I moje pytanko:
Trzymać je zamknięte w tych pojemniczkach, nie zapleśnieją? U dołu wywierciłem po 3 dziurki fi3mm na odpływ wody. Mieszanka ziemia kwiatowa + perlit pół na pół. Nie zpleśnieje?
Fotoperoid oczywiście wegetatywny, 18/6.
Klony lubią mocne światło (dać je blisko lampy) czy lepiej na dole jak teraz? Może fp 20/4 im pomoże?
 

Amnnesia

Member
Pierwsza sprawa w moim mniemaniu Ghonox to raczej wybrała bym ukorzeniacz do roślin pół zdrewniałych, wilgotność jak najbatrziej powinna być wysoka ale mimo to niewielkie otwory w pokrywce i tak bym zrobiła bo dopływ powietrza jest potrzebny jeśli natomiast chodzi o photo to ja jechałam 24/0 i się sprawdzało całkiem nieźle dla wiekszej precyzji musiał by się jeszcze ktoś wypowiedzieć
 

Ghonox

Member
Też myślałem o otworach, wymiana powietrza musi przecież być jakaś, roślina potrzebuje oddychać no i pleśń się może rozwinąć w nie wentylowanym.
Roślinki dobrze zareagowały, postawiły się do góry (bo było trochę oklapnięte) i wyglądają jak małe krzaczki :) Dałem fp 20/4, podobno faza ciemna fotosyntezy też jest potrzebna. Dalej jednak nie wiem czy lepiej dać je blisko czy daleko lamp :/
 

57fun

Member
mi ukorzeniają się klony przy świetle 20/4. Możesz dać je wyżej wszystko zależy od temp. jaką masz w boxie a dokładniej pod lampą. Ja używam ukorzeniacz typ A do półzdrewniałych roślin a których wspomina Amnnestia, działa w 100%.
 

hodowca

Active member
Veteran
twoje zarniki teraz wogole nie maja tego zakresu promieniowania uvb i promieniowanie nie "zniknie" pod wpływem tego 460W. chodzi o to ze dostarczysz rosliną nowego promieniowania ktore naturalnie na dworze emituje slońce ,a w sodowkach i mh tego niema...

promieniowanie od 285 do 315nm pobudza produkcję THC.
nie chodzi tu o jakąś dużą moc tego promieniowania tylko chodzi wogóle o dostarczenie tego zakresu promieniowania.
pozdro
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Brodaty, ja używam od kilku lat tylko filtrów prima klima pro, cena zwraca się szybko, filtr jadąc 24/7 działa rok, do półtora bez zarzutu, jedynie pre filtr (ta biała poszewka) trzeba zmieniać co ok. pól roku jak zmieni kolor na brązowawy hehe bez poszewki nie radzę odpalać filtrów bo ich żywotność dramatycznie spada gdy nie ma co wyłapać kurzu, węgiel niech się skupi na aromatach.
Prima klima ma jeszczę taką przewagę nad innymi, że jak się zużyje to można zabrać do grow shopu i dostaje się taki ze świeżym węglem, nie płacisz za ubudowę a jedynie za węgiel i takie napełnianie kosztuje ok. 60% nowego i wychodzi taniej niż tańsze odpowiedniki które po 2 sezonach (6 miesięcy) trzeba wywalić, nie wiem czy w PL jakiś growshop prowadzi taką działalność, jeśli nie to można zasugerować to właścicielowi bo to fajna opcja dla growerów i dodatkowy przychód dla niego.

Ja u siebie mam filtry w rozmiarze 680 z wentylami rvk 150mm(L1), jeden taki zestawik na namiot 1.44m2/600W, ale mam też zestaw grze jeden taki filtr ogarnia 3 lampy - 600W,400W i 150W u matek/klonów i też jest spoko z tym, że sekcje 400 i 600 świecą naprzemiennie, tak na wszelki wypadek;)

peace
 

kazuya20

Active member
Brodaty pamiętaj dobierz wentylator wyciągający ok 50 % większy od przepustowości filtra...
Np. filtr 1000 m3/h wentyl 1500 m3/h ... i zrób tak abyś nie miał nadciśnienia w boxie bo wtedy każdą możliwą szparą zapaszek uleci do pomieszczenia w którym masz boxa. pzdr Prima Klima okej
 
C

czaczo

hej
przepraszam najmocniej ze sie wtrace ale mi sie wydaje ze bylo odwrotnie ,wiekszy filter o 30%jak moc extraktora.jezeli sie myle to wybaczcie.pamietam ze filtry oczyszczaja powietrze w 90-95% dlatego nadwyrezanie ich mozliwosci prowadzilo do przepuszczania zapaszkow i skracalo aktywnosc wegla,ale moge sie mylic.pozdrawiam

moc samego extraktora tez musi byc cos kolo 30%wieksza jak samego intraktora,ale tutaj tez moge sie mylic,
 

GReen dreAM

Active member
Veteran
KAZUYA20 cos Ci sie chyba pomylilo, CZACZO ma racje,

Ja na przyklad ostatnio zamontowalem dwa filtry o przepustowosci ok. 400 m3/h do jednego wentylatora o przepustowosci ok 600 m3/h i szczerze mowiac smierdzi mi troche na wydechu.... nastepnym razem kupie wieksze filtry !!

Pozro
 
Top