What's new

INDOOR - PYTANIA

C

czaczo

hej mistic
wyglada na fusarium,moge sie mylic,wolalm bym sie mylic.miedzian,niewiem czy cos pomoze,ale lepiej zaczekaj na innych diagnoze.powodzenia
 

mistaP

Member
hej mistic
wyglada na fusarium,moge sie mylic,wolalm bym sie mylic.miedzian,niewiem czy cos pomoze,ale lepiej zaczekaj na innych diagnoze.powodzenia

Hej

To może być fusarium albo zgorzel. Będzie to ciężko uratować, jak objęło już całą łodygę i góra więdnie to utnij tuż poniżej infekcji i może dolna część rośliny da jakiś plon. A jeśli nie więdnie to spróbuj popryskać miejsce infekcji którymś z preparatów: Topsin, Bravo, Previcur

Niestety nie mam pewności czy to na pewno to, bo na zdjęciu nie widać za dobrze.

Pozdrawiam
 

mistic

Member
Ciachnąłem to, mam tylko nadzieje, że nie poszło już w dół....

picture.php


A tyle zostało skoszone:

picture.php


pozdro
Fire!
mistic
 

Brodaty

Member
Witajcie!
Czy ktoś z Was używa jakiejś marketowej ziemi godnej polecenia?
Nigdy nie oszczędzam na podłożu ale na dzień dzisiejszy muszę.
Pozdro!
 
T

Torek

Siema brodaty

Ja uzywałem kiedys gotowe podłoże substral osmoscote 3w1 i było git

pozdrawiam
 

Brodaty

Member
Dzięki za odpowiedzi.
Pytanie do Tosta: czy to ta compo sana z nawozami? Taka była w praktikerze, miałem brać ale ten dodatek nawozów mnie zniechęcił.
Substral Osmocote odpada jak dla mnie bo juz sie naogladalem przez te kilka lat na tym forum że na tym podłożu poprostu nie idzie.
Lecę do Casto. Dzięki Panowie i pozdrawiam.
 
T

Torek

Witam Panowie

Mam taki problem Mam Dark Roma 120x120x200. Załozyłem wentylator wyciągający, filtr i tak dalej i sprawa wygląda tak przy pasywnym wlocie powietrza scianki mi zasysa do srodka boxa a jak załoze wentylator wpychający powietrze to zas mi boxa pompuje. Kurde dziwne to jest bo wczesniej na tym samym sprzecie niebyło takich problemów

Powiedzcie mi czy może zasysac scianki do srodka boxa Wpływa takie cos negatywnie na rosliny ??


Mam nadzieje ze mnie rozumiecie o co mi chodzi

Bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam
 
Torek u mnie na wszystkich namiotach dzieje sie to samo. Jak odpale na full wentylator slimakowy ktory posiada moc 4000m3/h to mi az stelazem skubie. Wyglada to tak jakby namiot mial sie za chwile zlozyc jak scyzoryk. Wloty mam pasywne 2x200 i 3x150. Nawet jak otworze wejscie do namiotu to nic to nie zmienia, ale na szczescie nie ma to zadnego wplywu na zycie roslin, moze minimalnie powierzchni ubywa.
 

uho667

Active member
Witam Panowie

Mam taki problem Mam Dark Roma 120x120x200. Załozyłem wentylator wyciągający, filtr i tak dalej i sprawa wygląda tak przy pasywnym wlocie powietrza scianki mi zasysa do srodka boxa a jak załoze wentylator wpychający powietrze to zas mi boxa pompuje. Kurde dziwne to jest bo wczesniej na tym samym sprzecie niebyło takich problemów

Powiedzcie mi czy może zasysac scianki do srodka boxa Wpływa takie cos negatywnie na rosliny ??


Mam nadzieje ze mnie rozumiecie o co mi chodzi

Bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam
mam za maly otwor na wlot do boxa i dlatego sie tak dzieje , np jak amsz wentylator na wypych 400m3 to taki sam musi byc na wpych , ja nie uzywam wentylacji nad wpych bo podcisnieniem samo sie dostaje do srodka , , wiec otworz kratke z dolu boxa a bedzie miodzio smigac ,a czym ma nagetywny wplyw napewno skoro nie wtlacza sie tyle swiezego powietrza co wypych , wiec usun usterke szybko i daj znac pozdro
 
T

Torek

Siemka dzięki

Problem rozwiazalem regulatorem obrotow zmniejszylem obroty wentylatora wpychajacego i jest hit

Za niedługo start

Pozdr
 

kazuya20

Active member
Witam wszystkich :) Panowie mam mały problem. Jestem słaby w temacie elektryki jeżeli ktoś może trochę pomóc proszę o pm'a ... Dziękuje i pozdrawiam
 

Ghonox

Member
Kazuya20 - Napisz o co chodzi to może pomogę :)


Mam pytanie do ogrodników ;)!
Moje AFki mają 36dni od wyjścia z ziemi, są już topki zbudowane. Dzisiaj rano oglądałem rośliny i zauważyłem (co widać gołym okiem od razu), że połowa włosków (pistili) zrobiła się brązowa do połowy, jakby uschła :eek: Czy to już czas na to? Kiedy topy 'puchną'?
 

miron555

Member
zdaza sie ze brazowieja przedwczesnie od tempy. przypalone moze? tez po srodkach (przedewszystkim gotowych ze sklepu) na robale tak sie dzieje.
 

wdr

Active member
Veteran
budował ktoś własny filtr węglowy? Poszukuje informacjii ile węgla aktywnego dać do środka, wiadomo im więcej tym lepiej zamaskuje - ale niestety też zmniejszy przepływ powietrza/skutecznosc wentylatora. Z góry dzięki za pomoc. Pzdr.
 

Ghonox

Member
WDR, pamiętam jeszcze pestki od Ciebie :)!

Ja teraz w box'ie mam filtr własnej roboty z matą węglową i jaj nie urywa. Słabo działa na 12cm wentylatorze od zasilacza :/ Na początku były 2 warstwy i zapach był dość wyczuwalny, dołożyłem trzecią, pachnie o połowę mniej, ale prawie nie dmucha. Jak masz robić filtr, to tylko na porządnym wentylatorze, wtedy problem z ciągiem nie będzie problemem nawet przy dużej ilości węgla. Na innych forach możesz znaleźć dużo fotorelacji z budowy takich home made carbon filtr ;P

A co do mojego pytania, to nie pryskałem raz biohumusem + florovit, może od tego :eek: zaraz wrzucę fotkę jakąś

picture.php


miron555 : Nie macałem ich ani razu :p już wszystko ok, wyszło dużo nowych włosów, topy nabrały na masie, wszystko idzie ku końcowi :)
 

miron555

Member
a masz pewnosc ze nie przegrzane? moze byl jakis incydent ze np wentyl zaszwankowal? u znajomego raz tak bylo i wygladalo bardzo podobnie. a moze to w wyniku macania sie tak zrobily brazowawe?
 
C

czaczo

hej
wdr ,musisz liczyc 1 kg wegla na kazde 100m3/h wentyla,czyli, jezeli twoj extraktor ma moc 500m3/h to filtr powinien posiadac 5 kg wegla aktywnego,ogolnie grobosc scianek filtra to 4 cm,niespotkalem sie z grubszymi jak 6cm.powodzonka
 
Top