What's new

INDOOR - PYTANIA

hodowca

Active member
Veteran
Mam pytanie. Muszę zamówić pestki na paczkomat (zamówienie na akademik to słaba opcja ;) ). Na dworze panują teraz ujemne temperatury, paczkomaty nie są przecież ogrzewane i tu mój niepokój... Nasiona prawdopodobnie przeleżą parę godzin na mrozie zanim je odbiorę, może nawet dzień/noc. Nie zginą? :/ w torbie listonosza też by im za ciepło nie było, u nas widziałem listonosze chodzą pieszo albo rowerem. Ogólnie jakie macie doświadczenie z zamawiania pestek zimą?

chłopaki niewiem czy wiecie ,ale nasiona i inne różne organiczno-biologiczne substancjie typu białka itp. mają znacznie dłuższą wytrzymałość w niskich temperaturach niż w wyższych.
Nie bez powodu ludzie trzymają swoje komórki maciezyste w ciekłym azocie...tzn grubo ponizej zera...
Ja dla informacji dodam tylko ,ze wszystkie swoje skolekcjonowane nasiona trzymam w zamrażalniku poniżej -18C.
kiełkowalność jest na poziomie 80-90% po 4 latach

:)
 

gracz

New member
Witam potrzebuję pilnie pomocy mam problem z dwoma roślinami u których w zastraszającym tempie liście robią się żółte. Jestem na etapie paniki i nie wiem do końca co się dzieje. Rośliny przepłukałem wodą mineralną z wyregulowaną wartością ph 6.4 ~ następne podlewanie zrobiłem miksa z topmaxa ,big-bud i guanokalong bloom jako nawóz bazowy na flo w celu uzupełnienia mikroelementów. Rośliny są na 2 tygodniu kwitnienia i nie możliwe że tak szybko liście żółkły na tym etapie. Wilgotność utrzymuję mniej więcej 40% , podlewam jak ziemia jest sucha czyli co 4 dni. Czy rośliny się w jakiś sposób zablokowały i nie pobierają substancji odżywczych ? Myślałem żeby zrobić jeszcze raz płukanie.

Przepraszam za zdjęcia jestem nowy i nie mam jeszcze pojęcia jak prawidłowo wkleić-obrócić zdjęcie

picture.php


tak postępuje zółknięcie

picture.php


picture.php


picture.php

Z góry dziękuje i pozdrawiam Wesołych Świąt.
 

TheCreator

Member
Veteran
gracz - u mnie tez w ten sposob zolkly liscie, od dolu zwlaszcza.., sprawca prawdopodobnie okazalo sie zbyt wysokie EC odstanej kranowki, ktorej uzywalem do podlewania. Wszystkie rosliny poblokowalo przez wysokie PH i wiekszosc lisci flaczala jak ten z ostatniego zdjecia.. Przeplukanie mineralna o PH 6,4 zbytnio nic nie da - przede wszystkim zobacz jaka woda wylatuje po przelaniu, a plukanie rob lepiej demineralizowana. Powodzenia ;)
 
krótkie i głupie pytanie do Was, kupiłem nawilżacz powietrza do namiotu co znacznie poprawiło wilgotnosc w boxie (nawet do 90%), staram sie utrzymac srednia miedzy 60 a 70% jednak niepokoi mnie skraplanie się na ściankach i krzakach. podzielcie sie ze mna swoimi spostrzezeniami na ten temat.

ps. nawilzacz odpala co 2.5h na 30min przy włączonej lampie i co 3h przy wyłączonej

zapewne za duza roznica temperatur miedzy wnetrzem a zewnetrzna czescia boxa i dlatego sie skrapla, najlepiej jak bys jakos docieplil sciany albo zwiekszyl temperature pomieszczenia w ktorym stoi box do wartosci ktora masz w boksie

pozdro:tiphat:
 

LDV

Active member
zapewne za duza roznica temperatur miedzy wnetrzem a zewnetrzna czescia boxa i dlatego sie skrapla, najlepiej jak bys jakos docieplil sciany albo zwiekszyl temperature pomieszczenia w ktorym stoi box do wartosci ktora masz w boksie

pozdro:tiphat:

Raczej się nie skrapla tylko kolega ma nawilżacz ultradźwiękowy, który nie zamienia wody na parę tylko na mgiełkę (drobne kropelki).

Taka mgłełka zawsze będzie osiadać na częściach stałych. W przeciwieństwie do pary wodnej nie potrzebuje odpowiedniej temperatury (przy odpowiedniej wilgotności) do tego, aby kondensować (skraplać się) - mgiełka (kropelki) po prostu osiada i łączy się w w większe krople.

Nie wiem czy można skutecznie temu zaradzić. Należałoby odparować tą mgiełkę zanim zdąży osiąść, a więc nawilżacz ultradzwiękowy musiałby być umieszczony poza boxem, albo odpowiednio wysoko.
 

LDV

Active member
Poszukaj wentylatorów w normalnych sklepach. Zapłacisz za wentylator mniej i będziesz miał podaną jego dokładniejszą specyfikację (ciebie głównie interesuje sprężenie [Pa] i poziom hałasum [dB]).
Poza tym z growerów wszyscy chcą ściągnąć jak najwięcej kasy, dlatego ze względu na specyfikę branży, często można się spodziewać zawyżonych cen i przekłamanych parametrów sprzętu.
 
Dzieki za dobre rady ludzie:tiphat:
Wenta planuje z lekkim zapasem kupic, na przyszlosc:biggrin:
Ale i tak zmieniam zdanie i wsadze tam okolo 500 m3/h, za Waszymi poradami.
Z tym sprezeniem nie wiem za bardzo o co chodzi ale poziom halasu oczywiscie jest dla mnie bardzo wazny.

Jak wypada taki wentylator SILENT

http://wentylatory.istore.pl/pl/silent-td-500-150-160-wentylator-kanalowy.html
w porownaniu z takim etaline:

http://www.hydroonline.pl/inny/wentylatory-osiowe/1416.html

Duzo cichszy i lepszy bylby ten etaline?

Jeszcze jedno pytanko, ktora zarowka najlepiej nadawala by sie do mojego boxa 150x150:

[SIZE=-1] 600W GIB Flower Spectre XTREME [/SIZE]
[SIZE=-1][SIZE=-1]
[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-1] 600W LUMATEK
[/SIZE]

[SIZE=-1] 600W OSRAM PLANTASTAR[/SIZE][SIZE=-1]
[/SIZE]

[SIZE=-1][SIZE=-1]600W OSRAM NAV-T S.4Y
[/SIZE]
[/SIZE]

[SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1]600W PHILIPS MASTER GREEN POWER
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]

[SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1]600W PHILIPS SON-T PIA
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]

[SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1]600W, PHYTOLITE

[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=-1]600W SYLVANIA GROLUX[/SIZE]


Jak widac wybor jest duzy, stad nie moge sie zdecydowac. Dodam ze huczalo by to na odblysniku WING + spreader.
 

drLSP

Member
polecam te najwięcej lm/W i zajebiste spectrum swiatla.

polecam!@

ps. uważałbym z tym hydroonline bo doszły mnie słychy że ludzie mieli wizyty po zamówieniach.. :/ nie rozsiewam plotek, opieram się na rozmowach w 2 kolegami.
 

mistic

Member
Takiegoż oto doznała kurestwa haniebnego jedna z mych roślin...

picture.php


Dodam, że to główna łodyga ...jest miękka zupełnie w miejscu tymże. Na prawej focie jest rzut na fotę z lewej [od góry]
Generalnie roślina zdrowa choć oznaki opętania również widoczne na listowiu w najwyższych partiach-ale raczej tylko blado żółkną. Reszta krzaka jest very well. Pozostałe 2 rośliny też ok.
Rozważam czy by nie chlasnąć poniżej zgniłości, co by się plugastwo nie rozprzestrzeniało dalej wypijająć swymi plugawymi kłami soki mych, zdrowo howanych roślin....
A może jednak da się jakoś pokojowo wyplewić dziadostwo ?
Help...

Dzięki
Fire!
mistic
 
Top