What's new

Indoor - Aurora Indica si Papaya sub LED 120 W pe scrog

Status
Not open for further replies.
G

growcase

Beton fra !
Eu zic ca e deja momentul sa o tai, la cati tricomi milky si amber ai.... Ok asta depinde si de preferinte, energic/stoned :D
 

vasile

Well-known member
Veteran
Pai daca e aurora INDICA normal ca n-o sa o lase milky ... sau depinde ce gusturi are el ...
 

urbanHaze

Active member
da, am cules aurora indica. la 107 zile (62 zile, aproape 9 saptamani de flower)

acum sunt la uscat in dulap sub forma asta:

:pet the cat:


ooo bud frumooos... :canabis:


budul pe care l-am fumat weekendul asta a fost foarte fain. din el s-au facut varza vreo 10 oameni :smoke out:. si chiar daca e indica, s-a dansat destul de mult dupa. despre gust inca nu vreau sa spun nimic... era inca foarte verde.
 

zeeland

Member
yess! inseamna ca nu-i chiar asa de couchlock :) f fain arata. totusi, eu nu cred ca o sa am trichomii aia la outdoor.

le: eu as tunde frunzele alea mai mari inainte de uscare
 

MJgrow

Active member
tunde tot ce inseamna frunza sau parte din frunza care nu are tricomi.

se vad bine si din poza. poti sa mai scurtezi din tulpinile groase. Ai sa ai o uscare mai rapida si fara surprize.

sa tii mugurii la intuneric pe perioada uscarii si eventual ceva ventilatie sa nu prinda mucegai... cu toate ca pe caldura asta, slabe sanse.

Cel mai bine e sa ii usuci la 17 grade celsius. dar ce mai conteaza.. la felul cum arata :)
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
cand iei o indica ceva mai devreme ai sanse sa eviti din couchlock. laso mai mult si ai sa devii una cu canapeaua...daca mai ajungi la ea...
 

MJgrow

Active member
apropo... cam cu cat scade cantitatea de la verde la uscat?

la 50 grame verde cam cu cat as ramane cu uscat?
 

urbanHaze

Active member
arata superb, stii cumva deja greutatea verde?

o sa fac rost azi de un cantar mai sensibil si va spun. oricum, nu foarte mult :). va fi ceva mai mult la papaya pe care inca nu l-am cules

pentru asta va trebui oricum inainte sa tai jos din frunze si tulpini pe care le tineam sa atarn mugurii de ele

edit: asa, am cantarit. nu e prea mult: 85 g + 6 g budul fumat acum 2 zile = 91g de pe aurora. :) vom vedea cum va fi si papaya. oricum, cu siguranta imi ajunge pana la urmatorul harvest... :D
 

zeeland

Member
pai daca scoti 120-150g per total ii super ptr 120W. si avand in vedere ca papaya ii mai mare, s-ar putea sa depasesti 150.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
suna bine, acum nu stiu cat au apucat sa se usuce intre timp.. dar probabil vor mai scadea ceva. daca zici ca iti ajunge, oricum e bine! :)
 

urbanHaze

Active member
am harvestuit si papaya - ziua 111, 66 de flower



sunt 153 de grame verde... deci va scadea destul de mult :)

oricum, e fain - sunt foarte rasinoase. le-am pus pe cantar si au stat lipite unele de altele ca un bulgare.

la urmatorul incerc alta metoda :D. ma gandesc sa bag o singura planta cu LST.
 
G

green_land

foarte frumos!

care au fost dimensiunile growbox-ului?
eu ma gandesc sa fac unu prin toamna de 60x60x160cm sub un LED de 90W ( 4 plante in ghivece de 10-11L ) . ce ziceti, e ok ?

eu vad ca tu ai folosit un LED de 120W la 2 plante... de ce asa putine?
 

urbanHaze

Active member
boxul are 150 cm inaltime, 75 cm latime si 50 cm adincime.

4 plante sub 90W? mi se pare cam mult. trebuie sa te gandesti ca or sa creasca. cauta threadul lui andriska cu 4 plante sub 120W. dar, pe de alta parte, e ok sa experimentezi :)
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top