What's new

Indoor - Aurora Indica si Papaya sub LED 120 W pe scrog

Status
Not open for further replies.

urbanHaze

Active member
bun, deci cred ca cel mai bine e sa mai pun poze cu tricomi (marit la 40X)
cat de clar am putut :bigeye:

ziua 100 (flower: ziua 55 - spre sfarsitul saptamanii 8)

aurora indica:
aici apar cativa amber, dar totusi multi sunt inca transparenti.

papaya:
aici multi sunt deja laptosi, dar foarte foarte putin amber.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
foarte bine arata, dar mai e ceva pana la recolta.. oricum, felicitari! sunt sigur ca rezultatele vor fi dementiale.

am mai observat este ca ledurile determina aparitia mai multor tricomi pe frunzele din jurul budsites-urilor. si la tine se intampla la fel?
 

urbanHaze

Active member
da, sunt tricomi pe frunze, chiar si pe cele mai mari... dar nu m-am gandit ca e de la leduri :thinking:

o sa ma uit mai atent pe la altii....
 

vasile

Well-known member
Veteran
Deci plantele crescute cu LED au o concentratie mai mare de thc , in concluzie sunt mai bune ?:D
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
a fost vreun studiu facut care sa confirme afirmatia de mai sus?

daca ne luam dupa chestii auzite...atunci conform antidrogului american acum iarba are de X ori mai mult THC decat avea acu 30 de ani. daca mai bagam si led-urile in calcul atunci cine stie... poate vom avea +50% THC in curand...

in vremurile de demult plantele erau crescute afara si uscate la soare.
acum le crestem indoor si le uscam indoor.

tricomii sunt distrusi de soare chiar daca sunt facuti pt a proteja planta de caldura si pt a mai prinde ceva polen...just in case. dar cand le cresti la led-uri care nu au aceasta putere, e corect sa asumam ca multi vor ramane intacti.

dar o concentratie mai mare de THC... una mai mare decat cea stabilita genetic... improbabil
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu am zis doar ca vizibil sunt mai multi tricomi pe frunze care poate daca nu erau sub led nici nu ar fi prezentat vre-un tricom. vorbesc inclusiv de cazuri in care aceasi genetica a fost crescuta sub hps/mh si out si nu a prezentat acesti tricomi. as spune ca sunt 90% sigur ca ledurile au determinat asta. alta teorie ar fi ca ledurile + topmax au determinat asta. de cantitatea de thc nu pot sa ma pronunt deoarece aparatura pentru a testa treburile astea e destul de scumpa si greu de gasit, mai ales de justificat necesitatea ei atunci cand o comanzi.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Sunt chiar foarte desi tricomi aia ... ce frumos arata papaya ... smoke report smoke report :D
 

urbanHaze

Active member
am mai observat este ca ledurile determina aparitia mai multor tricomi pe frunzele din jurul budsites-urilor. si la tine se intampla la fel?

pe frunzele mari mari ajung doar chiar la baza limburilor. cele doar un picut mai mici... sunt dupa cum se vede in pozele de mai jos. nu prea imi vine sa le tai la manichiura :canabis:... oricum, si cele mari sunt lipicioase.

 
O

ovexs

Mamaaaaa,imi lasa gura apa,cu primul meu salariu sau cu primele mele 2 salarii imi iau leduri :)) pan` atunci beculete,mai un outdoor mai 1 g 2 de pe la dealaru` local si tot asa :))
 

urbanHaze

Active member
mai, deci eu chiar nu vreau sa sustin ca ceva, orice...e din cauza ledurilor. e posibil, ...dar chiar nu pot sa afirm asta cu certitudine. asta ar putea spune eventual cineva cu mai multa experienta de indoor si cu alte tipuri de becuri. eu nu am.

eu mi-am luat leduri pentru ca e primul meu indoor si mi s-a parut ca e mult mai simplu asa (plug and play) decat cu toata instalatia cabluri, becuri, igniter, balast, cooltube, reflector, tubulatura de tot felu'. pe langa asta, sunt destul de paranoic cu incendiile in apartamentul in care e growul (sunt tot felul de chestii depozitate acolo) asa ca am preferat ceva ce nu devine prea fierbinte.

in concluzie, daca iti iei leduri - foarte tare! dar in nici un caz sa nu iti iei gandindu-te ca se poate obtine un grow mai fain cu leduri :noway:. daca iti dai silinta, se poate cu orice (bine, in anumite limite de bun simt :)) sau... la fel poti sa o dai in bara cu orice

in plus, pozele astea sint faine, intr-adevar, dar iti spun eu, buzii aia sunt mai mici decat par in poze :puppydoge - o sa ii vedem cantariti la sfarsit :)
 

andrishka

New member
I-s curios si eu la grow report si mai ales cat iti iese....am avut si eu un grow cu led si mi-a iesit mai putin decat ma asteptam, probabil pt ca erau prea inghesuite..
 

urbanHaze

Active member
salut andriska,

normal ca si eu sunt curios. cu toate astea, cantitatea nu este neaparat o prioritate pentu mine. e mai mult pasiunea de a creste. si... vreau sa iasa ceva fain de fumat...

este primul indoor pentru mine si m-a interesat sa invat cat de mult. deja sunt cateva chestii pe care e clar ca le voi face usor diferit data viitoare. asta deja e un castig. primele "ajustari" ale planului le-am facut pe baza growului tau - deci, multumesc. :)

oricum, voi face poze cu buzii pe cantar :p
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
poate dupa ce termini grow-ul si il termin si eu ne intalnim vreodata pe chat sa discutam ce am observat fiecare si poate ne ajuta pe viitor. si eu planuiesc sa schimb multe, acum deja e tarziu, nu mai am spatiu sa schimb ceva, le las sa termine asa, dar urmatorul grow cu siguranta o sa schimb multe.
 

urbanHaze

Active member
am un eveniment mai special si nu m-am putut abtine sa nu tai un bud dragut din aurora :dance013:nu e el mare, dar cred ca va fi ok :canabis:

tricomii pe bud-ul asta par cool :). oricum cred ca il tai de tot in vreo 2 zile. dar no, pe ceilalti ii usuc/cure frumos :)

aurora indica la 105 zile (60 in flower - 8 saptamani si jumate)

 
Status
Not open for further replies.
Top