What's new

Hungrowboy első probalkozása [400hps+cooltube, growbox100*100 szettel]

Status
Not open for further replies.

hungrowboy

Member
A közeg lehetett volna sima coco is ilyen erővel akkor már de most már mindegy. A lámpát pedig rakhatnád közelebb is sztem. Nekem 30cmre van a lányoktól a 400hps-em ct nélkül. Miután átraktad a lámpát kö9zelebb odarakod a kezed a levelekhez és ha kellemesen meleget érzel jó ha sokáig ott tartva égetne akkor feljebb viszed. Ekkora sátorba nem olyan sok az a 400w hogy az egekbe kellene legyen. Sztem ezért nyúlnak mint a hülyegyerek. A topolás pedig itt megtaláláható: itt a 2.1es pontban

Nagyon koszi!!! Mar hianyoltalak :)
 

hungrowboy

Member
24w alól kerültek ki tegnap? Akkor nem csoda hogy így néznek ki. Nem tudtam akkor nem írtam volna ilyet. Bocsi de nem voltam hajlandó elolvasni a sok hülyeséget az első 14 oldalon, ha az alapján nőnének hogy mennyit beszélnek róluk most hungrowboy nak lennének a legnagyobb monsterjei a fórumon.

Nem tegnap! Hanem kb 5. Napja vannak a boxban. Atlettek ultetve 9.5 literes lyukas cserepekbe. a ph bevan allitva lugos volt citromsavval gk420 javaslata alapjan lehuztam, sikeresen. Kapjak a tapot is megfelelo adagolasban. Egyenlore nem igy van de igyelszem hogy igy legyen a sok oltas ellenere is :) es koszi a segitseget.
 

hungrowboy

Member
Az a baj megfőzte a gyökereket okosan a 40 fokos napon...80 centire a lámpa te jó ég...nem is látják talán szegények. :D Figyelj ha félúton tudod tartani a kezed ne égeti akkor jó...szerintem simán fele ilyen távol lehetne ha nem közelebb.
Azt nem érted meg hogy mire ezek helyrejönnek elmegy még 3-4 hét a nagy semmire...ki javasolt neked virágföldet perlittel? Nincs aki ilyen szart használjon mert ez egy levegőtlen sártenger nekik kb...azért ilyen ocsmányok mert a gyökérzete haldoklik csak pluszba meg is főzted őket....meg aztán ne sírjál egy kör simán elmegy kevesebben is ne vedd magadra. :D Nekem most lerágták kis kukacok az új kertem növényeit kibújás elött...ez ilyen.
Mindenről írtál csak arról nem hogy van e mag vagy leklónozod vagy mit akarsz. De felőlem pátyolgathatod ezeket még kb 3 hónap innen mire leszeded őket aztán alig lesz fű. Kinek mi éri meg...ragaszkodni a régi játékaikhoz a gyerekek szoktak amúgy mint te ezekhez.

Nincsen magom. Klonozasba nem tudom belevagjak e de ha nincs mas megoldas kenytelen leszek es venni masik kozeget neki. Aztan krzdeni mindent elorol.
 

Medicropper117

Active member
A lámpára írtam hogyha van ct akkor 60 centi a kezdő magasság aztán naponta lehet lentebb engedni. Az csak azert kellett hogy ne kapják az arcukba az X k lument a gagyi cfl-ek után
De mind1 is.....eddig 26 fok volt most meg már 40. Nem is ertem mi folyik itt....
Jah hogy kikerültek a napra. Azt meg minek?:)
Ne keseredj el. Az elejen nagyon sok hibat elkövet az ember. Én abban fogok segíteni h innentől kezdve figyelem csak a naplót és nem kavarok be a huszonakarhanyadik véleménnyemmel.
Sok sikert és türelem.....az kelleni fog;)
 

hungrowboy

Member
A lámpára írtam hogyha van ct akkor 60 centi a kezdő magasság aztán naponta lehet lentebb engedni. Az csak azert kellett hogy ne kapják az arcukba az X k lument a gagyi cfl-ek után
De mind1 is.....eddig 26 fok volt most meg már 40. Nem is ertem mi folyik itt....
Jah hogy kikerültek a napra. Azt meg minek?:)
Ne keseredj el. Az elejen nagyon sok hibat elkövet az ember. Én abban fogok segíteni h innentől kezdve figyelem csak a naplót és nem kavarok be a huszonakarhanyadik véleménnyemmel.
Sok sikert és türelem.....az kelleni fog;)

Nagyon koszi! Kedves toled :) 26 gok korul van most is .. nincs 40 nem tudom hol olvastad! Kozelebb tettem igy 5 nap utan a lampat 30-35 centire,illetve topoltam omet ahogy mondtatok utanna olvastam,nem olyan bonyolult volt ez most kivetelesen.koszi az infokat! Mindenkinek!
picture.php
 

hungrowboy

Member
Szepek,milyen fajtak?
Ui: lugos citromsavrol meg nem hallottam xD

Szepek? :D Eddig mindenki azt mondta milyen csunyak, dk420 szerint pedig kuka. De ezert joszi legalabb nem mindenkinrk ugyan az a velemenye.
Wss skunk, lehet rosszul irtam. Lugos volt a viz ezert kevertem hozza citromsavat. Igy mar jo lett a ph ertek, szoval a citromsavval sikerult helyrehoznom a ph erteket , ahogy itt azt javasoltak.
 

sucminee

Active member
A csoportképen a legközelebbi még egész egészségesen néz ki de a többi tényleg kicsit kutyarágta. Én személy szerint ki nem dobnám őket. Hogy öntözgetsz, mennyit, milyen időközönként. Milyenek a föld kókusz arányok? Nem akarsz esetleg majd egy nagyobb öntözés után kifolyó víz phját is megmerni? Ahhoz képest mennyire suta kérdéseket tettél/ teszel fel még mindig nem annyira szarul néznek ki. Haver belevágott majd miután lehalt vagy 4 növénye utána méltóztatott szólni hogy ő ieneket csinálna de nem nagyon megy segítsek már be. Te legalább még időben teszed fel a hülye kérdéseket. A toppokat elraktad esetleg klónnak? Csak mert akkor kapásból kipróbálhatnád azt is. Ha csak nem daraboltad fel őket akkor szedd vissza a szemetesből rakd be egy pohár vízbe őket aztán egy fél óra múlva egy ollóval vágjál le a szárukból egy picit majd egy kis dannone pohárka fölbe csinálj lyukat es állíts bele őket. Ne felejts el ennek a cuccnak az aljára lyukat rakni.
 

hungrowboy

Member
A csoportképen a legközelebbi még egész egészségesen néz ki de a többi tényleg kicsit kutyarágta. Én személy szerint ki nem dobnám őket. Hogy öntözgetsz, mennyit, milyen időközönként. Milyenek a föld kókusz arányok? Nem akarsz esetleg majd egy nagyobb öntözés után kifolyó víz phját is megmerni? Ahhoz képest mennyire suta kérdéseket tettél/ teszel fel még mindig nem annyira szarul néznek ki. Haver belevágott majd miután lehalt vagy 4 növénye utána méltóztatott szólni hogy ő ieneket csinálna de nem nagyon megy segítsek már be. Te legalább még időben teszed fel a hülye kérdéseket. A toppokat elraktad esetleg klónnak? Csak mert akkor kapásból kipróbálhatnád azt is. Ha csak nem daraboltad fel őket akkor szedd vissza a szemetesből rakd be egy pohár vízbe őket aztán egy fél óra múlva egy ollóval vágjál le a szárukból egy picit majd egy kis dannone pohárka fölbe csinálj lyukat es állíts bele őket. Ne felejts el ennek a cuccnak az aljára lyukat rakni.

Kidobtam sajnos de levagtam meg egy darabot es azzal megcsinalom. Koszi a javaslatot!
Most a terv az hogy ket naponta adok fel liter vizet/novenynek ma volt az elso kicsit folyt ki belole 80/20 az arany .kozelebb lett teve kb30-35 cmre vannak a lampatol. Remelem igy lesz folytatas es novekedni fog.
 

Medicropper117

Active member
Pont azzal van a baj hogy tervezgetsz h mikor! Megigertem h nem ugatok bele de nem bírom megállni!
Szerinted egy növény mindig ugyanannyit fog enni? Ugyanannyi a párád, hőmérsékleted, növényméret stb stb mindig vagy mi?!
Csak akkor tudsz rutinból dolgozni ha már bevált módszered van az adott fajtára ami x körön át működött.
Amíg ezt nem mondhatod el magadról addig a NÖVÉNY mondja meg mikor kell és nem a kertész. Gubacs leírta. Mérd le bazdmeg. Elotte, utana. Akkor locsolj mikor kókad a plant. Azt észreveszed ne aggódj. (Mellesleg 1 darab képről azt se lehet rendesen megmondani h szomjas e vagy sem. Mi honnan a faszból tudnánk? Nem lattuk locsolas utan....)
Leméred előtte. Megöntöd és legkozelebb mar tudod mikor kell locsolni. Akkor mar nem kell elmenni a kókadásig se. Nem nehéz baszod. A méregetéssel legalabb megtanulsz locsolni.

Csinalj feljegyzest, 1-2 honap mulva ránézel és kapsz egy képet amiből látod. Kiindulasi alap hogy legyen egy sémád amit tobb/kevesebb tappal, vizzel vagy az ontozes (ha szukseges) gyakorisagaval tudsz varialni. Amig fingod nincs hogy mit eszik egy noveny megis minek alapjan akarod eldonteni h mennyit adsz?!

Higgadj le. Locsold meg ha kell és stand by. Lámpa mostmár elég közel ha a ph rendben akkor nőni fognak. 2 hét mulva rá se ismersz majd a kertedre ha NEM BASZTATOD feleslegesen
 

hungrowboy

Member
Pont azzal van a baj hogy tervezgetsz h mikor! Megigertem h nem ugatok bele de nem bírom megállni!
Szerinted egy növény mindig ugyanannyit fog enni? Ugyanannyi a párád, hőmérsékleted, növényméret stb stb mindig vagy mi?!
Csak akkor tudsz rutinból dolgozni ha már bevált módszered van az adott fajtára ami x körön át működött.
Amíg ezt nem mondhatod el magadról addig a NÖVÉNY mondja meg mikor kell és nem a kertész. Gubacs leírta. Mérd le bazdmeg. Elotte, utana. Akkor locsolj mikor kókad a plant. Azt észreveszed ne aggódj. (Mellesleg 1 darab képről azt se lehet rendesen megmondani h szomjas e vagy sem. Mi honnan a faszból tudnánk? Nem lattuk locsolas utan....)
Leméred előtte. Megöntöd és legkozelebb mar tudod mikor kell locsolni. Akkor mar nem kell elmenni a kókadásig se. Nem nehéz baszod. A méregetéssel legalabb megtanulsz locsolni.

Csinalj feljegyzest, 1-2 honap mulva ránézel és kapsz egy képet amiből látod. Kiindulasi alap hogy legyen egy sémád amit tobb/kevesebb tappal, vizzel vagy az ontozes (ha szukseges) gyakorisagaval tudsz varialni. Amig fingod nincs hogy mit eszik egy noveny megis minek alapjan akarod eldonteni h mennyit adsz?!

Higgadj le. Locsold meg ha kell és stand by. Lámpa mostmár elég közel ha a ph rendben akkor nőni fognak. 2 hét mulva rá se ismersz majd a kertedre ha NEM BASZTATOD feleslegesen

Rendben van lemerem! Nem basztatom! Koszi hogy irtal es irj meg sokat ez sosem baj, en csak orulok neki, hidd el! Ezert vagyok itt hogy fejlodjek, az oltasokat megerdemlem, de jobban orulok ha jo infoval szolgaltok ez leginkabb iwantmorebuds, sucminee, es rad jellemzo de gk420 is sokat segit bat o szeret beoltani is ami nrm gaz a lrnyeg hogy foglalkoztok velem.. en halas vagyok, bizom benne lesz eredmenye! Majd jopar nap mulva jovok a kepekkel! Koszonom !
 

vazsi

Member
Amúgy a cserép emelgetéséből is meg lehet állapítani, hogy kb. mennyi víz van benn, lehet érezni a vizes és a száraz közeg közötti különbséget. Csak ne parázz rá, és jó lesz az. ;)
 

hungrowboy

Member
Amúgy a cserép emelgetéséből is meg lehet állapítani, hogy kb. mennyi víz van benn, lehet érezni a vizes és a száraz közeg közötti különbséget. Csak ne parázz rá, és jó lesz az. ;)

Koszi vazsi , bocs teged kihagytalak a felsorolasbol pedig bele tartozol ;) :thank you:
 

Medicropper117

Active member
Amúgy a cserép emelgetéséből is meg lehet állapítani, hogy kb. mennyi víz van benn, lehet érezni a vizes és a száraz közeg közötti különbséget. Csak ne parázz rá, és jó lesz az. ;)
Azert irtam h mérje le mert a sátor összerakásra elment 3 oldal. Ha leméri az pontos;)
 

Son of Soil

Member
Ez a legpörgősebb topic és ez is unalmas, valamit csináljatok már. :D

Egyébként miért ilyen cserepet vettél? Ez pont nem földhöz való és locsolni is szopás lesz, ha benövi a gyökér.
Miért nem földhöz való? Azért, mert le fog penészedni az alja az összes lyuknál virágzás alatt, locsolni kézzel meg elég érdekes lesz majd, de úgyis meglátod, ráöntöd majd a vizet és minden felé szét fog folyni, csak a cserépbe nem jut.

Az ilyen cserepekbe coco/perlit kombó, vagy agyaggolyó kell, mert nem penészedik, locsolni meg érdemes csepegtetős tüskével szép lassan.

Én a helyedben még most összeraknék valami öntöző rendszert, mert ha benövi majd a növény szívni fogsz vele, ha nincs keret vízpumpára, akkor egy veder, megemeled , becsövezed és hagyatkozz a gravitációra.
 

hungrowboy

Member
Ez a legpörgősebb topic és ez is unalmas, valamit csináljatok már. :D

Egyébként miért ilyen cserepet vettél? Ez pont nem földhöz való és locsolni is szopás lesz, ha benövi a gyökér.
Miért nem földhöz való? Azért, mert le fog penészedni az alja az összes lyuknál virágzás alatt, locsolni kézzel meg elég érdekes lesz majd, de úgyis meglátod, ráöntöd majd a vizet és minden felé szét fog folyni, csak a cserépbe nem jut.

Az ilyen cserepekbe coco/perlit kombó, vagy agyaggolyó kell, mert nem penészedik, locsolni meg érdemes csepegtetős tüskével szép lassan.

Én a helyedben még most összeraknék valami öntöző rendszert, mert ha benövi majd a növény szívni fogsz vele, ha nincs keret vízpumpára, akkor egy veder, megemeled , becsövezed és hagyatkozz a gravitációra.

Hat igen, nem ezt a cserepet rendeltem de ezt kaptam. reklamalni pedig kar , nem akarok. Az amit mondasz jelenleg is ontozve van nem folyik ki belole a viz. Az meg hogy be fog peneszedni.. csodalatos .. mindig van valani ujabb gond. :(
 

hungrowboy

Member
A felso levelek a legmagasabbikon kicsit eltekeredtek. Ez miert lehet? Gondolom mert tul nagy volt ott a meleg? Ez gond?
 

GK_420

Active member
Ha arra gondolsz hogy felfelé hajlanak a szélei akkor az a túl meleg így van. Tedd messzebb a napot.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top