What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

Széklet Nagyúr

Active member
09c93e779f2e189f023ac3f4348c50c7.jpg
 

hobbi ur

Well-known member
Click image for larger version  Name:	IMG_3328.JPG Views:	0 Size:	124.3 KB ID:	18056918
Click image for larger version  Name:	IMG_3328.JPG Views:	0 Size:	124.3 KB ID:	18056918
Click image for larger version  Name:	IMG_3328.JPG Views:	0 Size:	124.3 KB ID:	18056918
Click image for larger version  Name:	IMG_3328.JPG Views:	0 Size:	124.3 KB ID:	18056918
Click image for larger version  Name:	IMG_3358.JPG Views:	0 Size:	117.9 KB ID:	18056921
Hobbinak ma posztolhatníkja va. A fenti képek anagyszekrínybe kíszültek. Érdekes és abszolút nem várt jelenséget tapasztalok, amire az öreg sámánok ráolvashatnának igazmondással, magyarázatképpen. 8tő van a 2 keret alatt, 6db a #9 WG (wr feno), 2db (egymástól lehető legtávolabbra, ellentétes oldalra ültetve) #6 (OG feno). A tálcák síkban vannak, ugyanakkora folyadékmennyiség megy át rajtuk az egyes locsolások alkalmával, egyöntetű fénymennyiséget kapnak a csíkoktól, gyakorlatilag uniform klónok és mégis elég jelentős fejlődési egyenetlenség jelentkezett. Ami igazán érdekessé teszi ezt, az az, hogy van olyan tő ami egyöntetűen alacsonyabb maradt, van olyan ami szétnyúlt, és van olyan aminek a mértani közép felé eső része lett nyurgább... :scripture: A keretek jól reprezentálják a helyzetet. Gond ugyan nincs, mert az alacsonyakon is ott vannak a nyalókák... :yummy:
 

hobbi ur

Well-known member
Az a zavarbaejtő, hogy a nagy tőszámú sog kertek (számos példát láthattunk) klónjai legalább ekkora, ha nem nagyobb szórást kellene hogy mutassanak. Ennek ellenére homogén kerteket lehet látni. Vagy esetleg azé' mer' a szomszéd kertye mindig ződebb? :gaga:
 

hobbi ur

Well-known member
na a kush feno jó 70g-al kevesebbet adott. bár csodálatos, gyantától dúsan folyó a virágja, elmarad a tömeg tekintetében, úgyhogy fáj a szívem, az is el lesz engedve...
 

hobbi ur

Well-known member
Eszembe jutott valami. Már széthúztam a töveket 2 keret alá, és a másik tápot hanyagul csak 1 szigeteletlen dróttal kötöttem fel. Feltűnt, hogy azon a kereten sötétben derengtek a ledcsíkok. De nem is ez volt az érdekes, hanem úgy éreztem, mintha csípnék a levelek a kezemet, mikor hozzájuk érek. Feltűnt egy idő után, hogy ez nem is csípés, hanem rázás. Majd egy hónapig ráztak a növények is, nem csak a sátor kerete. Ezután szigetelt drótra tettem a tápot, megszűnt a jelenség, de mivel hosszabb időn át tartott, lehet hogy kihatással volt erre a növekedéses jelenségre. Tisztán emlékszek ugyanis, hogy körbejártam a scrog keretet és nyúlkálgattam a levelek közé, ahol nagyobbra nőtt, azon a részen nem éreztem olyan erősen a csípés/rázást, ellentétben azzal a területtel, ahol kisebbek maradtak.... hmmmm
 

hobbi ur

Well-known member
Rá van írva a tápra hogy 'case grounded' úgyhogy le is szartam. de miután rázott, ismét komolyan vettem. elg 240-es meanwell.
 

Solon

Well-known member
Ezért szokták ezt villanyszerelőre bízni. Az a jelölés azt jelenti a tápegység nem kettős szigetelésű, tehát a földelési hálózatba köteles vagy bekötni. Bármilyen hiba a tápegységen belül kimegy a házra és agyonbasz, főleg AC oldali. Van külön rajta földkábel? Nincs? Akkor ezt neked kell létrehoznod. Amúgy a panel keretet is illene bekötni a földelésbe, ha már szerelsz.
 

hobbi ur

Well-known member
Köszönöm. Így teszek. A villanyszerelőnek jár a pofája sajnos ezért nincs beavatás a privát hobbiba...
 
Top