What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

hobbi ur

Well-known member
Ahogy a 3483-as képen látszik, hát volt egy kis gond valami pythium/rhizoc. agresszív kórokozóval, aztán eléggé befonnyadt a lomb, meg elterjedt a többi növényre is, volt olyan amelyik lábon leszáradt, a gyöktörzsnél elvágva a szárat nagyon jól látszottak az elhalt szállítóedény nyalábok....... :( aztán elkezdett az öreg hobbi ismét odafigyelni a sterilitásra, meg jó pár hónap kihagyás/hanyagság után ismét rendszeres a h2o2 + igény szerint a kálivízüveg adagolás, ... és láss csodát... megállóban a terjedő fertőzés... :)
 

hobbi ur

Well-known member
ja és Bubinak üzenet, meg kell néznem, úgy rémlik csináltam képet a #6-os GW Kushról, pontosabban az egyetlen idei kinti klónomról mely pont az volt, hát azon 1,max 2db olyan fura rendellenes levél volt... Ami bent van led alatt, az meg elég színes. DE! Ugyanolyan jól terem, és a levéltorzulás nem terjed, tehát nem vírus eredetű, biztosíthatlak!
 

hobbi ur

Well-known member
Érdekes a 3. képen, 1 vederbe lett ültetve 2db mimosa I. (balról) és 2 db mimosa II. (jobb). Hideg van jelenleg a helységben, csak vízfűtők mennek, ez a szkánkhibrid meg így reagálja le a hideget. Fázós pina. Szemmel látható különbség van a 2 fenó között, mely az íz illatvilágban is markánsan megjelenik.... a természet csodája.
 

Attachments

  • IMG_3578.JPG
    IMG_3578.JPG
    395.6 KB · Views: 123
  • IMG_3580.JPG
    IMG_3580.JPG
    390.9 KB · Views: 130
  • IMG_3582.JPG
    IMG_3582.JPG
    447.9 KB · Views: 121

hobbi ur

Well-known member
A héz meg: az egyik a pillang ssh-ja, amit végre sikerült revegelni, mellette van viszont két másik idegen, még le nem próbált héz. itt most majd látni fogjuk, melyiknek mennyi a tenyészideje....
 

hobbi ur

Well-known member
Komám aszongya a két új héz elég ígéretes, majd meg lesznek hajtva külön is, aztán látjuk.
A hőmérséklet 16 cels fok körül van, lassan talán megy lejjebb is, a tápoldat 19 környékén lehet (van benne vízfűtő), ez elég sokat jelent, elég sürgető lesz berakni valami fűtést... valami gázt valószínűleg, a villany már foglalt :)
 

hobbi ur

Well-known member
ja merhogy azé írtam, hogy a mimosa picsája a meleget szereti, mosmeg fázik, mer a ph lefelé szalad savas irányba, elég rendesen, ellentétben a többiekkel, pedig neki a gyökere optimális hőmérsékleten van.... 2 nap alatt eljut 4-es környékére az 5.7-ről.... A GW-k, haze-k felfelé tolják a ph-t, ami az ideális állapot
 

hobbi ur

Well-known member
Jó rég írtam már... Közben virágzott már a két újdonsült héz klón is, pont tegnap vágtuk, rég éreztem ezt a fenyős terpénes halotthideg citrusos hézszagjelleget. Keresztbe állnak tőle majd biztosan a szemeim...
Nem volt hideg a tél, ennek ellenére nagyon sokszor lement 14-15-16 fok tájára a hőmérséklet, egyből a szokásosnál 70g-al kevesebb a termés... pfff dehát nem lehet eszetlenül fűteni, rezsisztánban.
 

hobbi ur

Well-known member
Kedves szakértők segítsetek: figyelem egy ideje, hogy a fény elől letakart tápoldat tetején liszt szerű apró szemcsés izé úszkált, amit közelről megnéztem -> ugrált/ak... mondom mi a fene.... ezt az izét persze jól átvittem egyik tartályból a másikba, a mérőkkel... igazából ez így nem jó... (olvastam gombaszúnyogról, melynek a lárváira ráillő lehet ez a leírás, illetve a berobbant, de most már elég jól visszaszorított pythium fertőzés eredetére is) mi lehet ezek ellen a víz tetején úszó kis ganék ellen a hatékony megoldás? szerezzek Nemycel-t? a sárga lapok folyamatosan fent vannak és vannak kifejlett rovar fogások, de nem tömeges.... viszont fejlámpa fénynél észrevettem, hogy a tápoldat tartálytól független gyökérközegbe is feljutnak a szivattyú keringette vízzel, a növények letakart tövein is láttam mozgást... Gombaszúnyog lárva lehet ez amúgy? Tapasztalt már valaki valamit?
 

hobbi ur

Well-known member
Vagy valami Collembola? Meg kellene próbálnom mikroszkóp alatt megnézni, mert szabad szemmel nem jól látni. Gogli szerint nem nagyon van rá méreg, csak az a Nemycel készítmény.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
 

hobbi ur

Well-known member
Na ez érdekes lesz... meg újdonság. Lehet nem is gombaszúnyog hanem gyökértetű? Mi a fene? Még ilyennel nem találkoztam a sok év alatt... azt írja, ha az, akkor nehezebb megszabadulni tőle mint az atkától például...
 
Top