What's new

HIDRÓ TÁJGER

Status
Not open for further replies.

Széklet Nagyúr

Active member
Hát a led is ugyanúgy fényt bocsájt ki mint a többi fényforrás tehát a lámpában illetve a technológiában ki is merül a különbség, a fény amit kifos az ugyanaz az elektromágneses sugárzás, ami legfeljebb a hullámhosszában ( színében ) különbözhet, dehát igazából ledb?l is kivariálhatod bármelyik lámpa színét, azmeg hogy picsamód nyúlik a növény legfeljebb attól lehet hogy vagy nem megfelel? szín?-mennyiség? fényt kap, ilyen a genetika vagy épp el?virágzásban hajrázik ( az egyéb környezeto faktorokról nemis beszélve ). Egyébként meg ha az el?bbi állítást nem tudja normális érvekkel alátámasztani, én a kasztrálása mellett szavazok ( mármint az illet?t ).


Electromagnetic-Waves.jpg

Én ezen nem látok külön "led fényt" vagy "hps fényt".
 
Last edited:

Coldplay001

Active member
ocsem ennek annyi. ez a projekt tul nott a mesteren :) szo szerint. ez itt nem fog elferni meg siman no vagy 60-70cm-ert. en mondtam h idoben kapcsold at :D :D :D

nem csesztetni akarlak de en siman visszavagnam a gecibe es amig a nyulas be nem fejezodik valami nagyon kek spretumu (6-8 ezer kelvines KEK!! lampaval mennek ra.. ugy talan meg tarthato lenne. de h nem fog beferni az tuti. kubaszott nagy lett miota nem voltam itt es utoljara lattam... nemhiaba irja az ace h KORAN kapcsold at :)
 
Last edited by a moderator:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
nem csesztetni akarlak, de simán nem hiszem el, amit mondasz a tengernyi tapasztalatodra hagyatkozva, ami inkább fantazmagória


[YOUTUBEIF]Mk4VDddxmpo[/YOUTUBEIF]


[YOUTUBEIF]XdfW2p-lHN0[/YOUTUBEIF]


az utóbbit csak erösidegzetüeknek
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Szöröz?dik tovább a néni meg a szisztematikus csipegetésnek köszönhetpen alul is dagadnak a virágok.
Ezt az elébb linkelt kájlbusman féle nyomorgatást csiáltam énis a növénynek ( supercropping hajlítás nélkül ) csak nem teljeshosszában minden nóduszközben. Láthatólag némileg elvette a kedvét az intenzív nyúlástól ett?l függetlenül azért terebélyesedett, amit 4hét vége lévén lassan illene majd beszüntetnie ( sativák ugye 6 hétig is nyúlhatnak ellentétben az indikákkal amik 3 hét végén befejezik a nyújtózkodást ). Mondjuk most a videónak megfelel?en egyszerre mindnehol megtördeletem ez láthatólag több eredménnyel járt mint a szimpla egynóduszközös zúzogatás.

Coldplay úr meg szígyelje magát, mert annyit már illene tudnia, hogy a növény legfeljebb a szetap jelenlegi lehet?ségeit n?heti túl de a mestert soha. Legyen szíves fáradjon a helyére egy kurva nagy elégtelennel.

:skiiing:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Látványosan bebolyhosodott a néni meg id?közbe némi nemzetközi rekognisönt is kapott a prodzsekt whiped úr jóvoltából.

Ötödik hét végetzével a nyúlást is befejezte a növény, így coldplay úr is megnyugodhat, nem kell a vonat alá feküdnie mert elmarad az apokalipszis. ( mondjuk ami aztilleti azért volt id? amikor még azt tervezgettem hogyan fogom majd kartondobozból tokányolt ádápterrel felfelé b?víteni az aparátot ha esetleg mégse hagyja abba a nyújtózkodást a zöld, hálistennek erre nem került sor )


Jobban utánaolvasva a dolgoknak rockwoolt illetve ebb-n-flow-t illet?leg mint kiderült az etetés gyakoriságával kicsit mellél?ttem, mivel az ismeret anyag amib?l eddig táplálkoztam topfíd - drip irrigésön rendszerekre vonatkozott, viszont alulsó kapilláris elven m?köd? illetve ebb-n-flow rednszereknél némileg ritkább a javasolt napi etetések gyakorisága. Próbaképpen el?ször visszacsökketnettem 2-re ami kevésnek bizonyult mivel már 8 óra elteltével kb olyan könny? volt a kosár mint amikor lámpagyújáskor - 12 óra pihenés után - megkapja a napi els? flamóját, így perpillanat 3-szor merítek ami a zeller jelenlegi ígényei mellett kielégít?nek mondható, a négy se volt ugyan katasztrófa, de megmondom ?szintén nem árt az ha hagyom a cuccot némileg kiszáradni két csobbanás között, mivel nem feltétlenül el?nyös az ha folyamatosan full nedves közegben tesped a növény.

:skiiing:


picture.php


picture.php


Elég derekasan kicombosodott a nyomorgatástól
 

Széklet Nagyúr

Active member
kaptá extra likeokokat vagy mi ?

Folyamatosan gyüjtöm az infót a strain-r?l , meg ugye a hivatalos vendor ide tartozó tredjét is szoktam olvasni aztán láttam a bejegyzést. Igazából terveztem, hogy említést teszek ott a prodzsektr?l, de csak a finis után, mivel nem szívesen keltek hájpot olyasmihez aminek még b? két hónapja van kudarcot vallani.

Id?közben acél hegeszt?pákákból szerkesztett kampók segítségével felbiggyesztettem a lámpát a sátor legtetejéhez így mostmár nem baszódik bele a középs? csúcs amikor ki-be pakolom a növényt a merítgetéshez.

picture.php


picture.php


Mivel a légkivezetés eddig a plafonon történt íyg a kiszívó vetnillátor átkerült a jobboldali hátsó-fels? sarokba, kívül flexibilis cs?b?l tokányolt fény-csapdával.

picture.php


Az eddig használt kondért proper alátétre cseréltem így mostmár maximálisan ki van használva a rendelkezésre álló belmagasság illetve idpközben beiktatásra kerül mégegy 8 cemtis légmozgató venti.

picture.php


picture.php



Meg majd vasárnap - hatodik hét vége - végzek majd fényer?sség méréseket a cajgban a jelemlegi felállásról, aztán annak függvényében lehet még rátúok egy 30 wattot a szerkezetre ( úgy már 140 watton pirítana ).
 

Széklet Nagyúr

Active member
Mértem fényt a sátorban aztán mivel a legcsúcsnál már eleve 1100 umol/s/m2 pirít ( elméletileg szatívák probléma nélkül ,egesznek ennyit, meg amúgyse láttam jelét fénystressznek vagy hipósodásnak ) illetve az említésre méltó helyekre is minimum 350 jut így nem sok értelmét látom rátekerni a pilácsra lévén nemhiszem, hogy azt stressz nélkül megköszönné a tetejénél, igazából ebben a felállásban néhány alul illetve középmagasságban falraer?sített lájtosan hajtott samsung panelnak lenne értelme, hogy teljes hosszban egységes legyen a fénys?r?ség de már nem akarok ilyemikkel szarakodni. Majd a kövtkez? körben.

Amúgy még csak a fehér bojhok dagadnak rajta de már most olyan gyantás mint a picsa, meg amikor ki-be pakolgatom etetéshez olyan csíp?s szagokat ereget, hogy belekönnyezek ÁÁááááá.

:artist:
 

gRazzy

Member
En meg veletlenul sem szeretnek beleszolni a nagyok dolgaba, de nem akarod kicsit szethuzni az oldalagakat? Szerintem egy csomo feny karbavesz a karacsonyfa forma miatt, de szethuzva kicsit melyebbre juthatna a feny.
 

Solon

Well-known member
Én nem tudom ti honnan lopjátok a karácsonyfát, de mi bejárunk éjszaka normális kertészetbe ezüsfeny?ért és az nem így néz ki. :)
 

Széklet Nagyúr

Active member
Köszönöm alássan, olvassa egésséggel. :tiphat:
Reggel aláaknáztam a threadet aztán aki mégegyszer okosságokat javasol anak csíp?t?l felfelé lerobban mindene a gecibe, vagy ez, vagy egy karatéra idomított kecske kihuzogatja a lábait.

Ez a növény napi szinten többször van ki-be pakolgatva aztán már így is külön techinkát ekllett kidolgozni arra, hogy az oldalszárak kitekeredése nélkül tudjam mozgatni, az alsó régiók hasznosítását egyébként a lapátlevelek szisztematikus lecsípkedésével próbálom megoldani. Látszólag sikerrel mert alul is szépen híznak a popkornok, meg most olvastam a növény folyamatosan átpozícionálja a leveleit, hogy a takarásban lév? virágzat is fényhez jusson. A lényeg, hogy igazán hatékony itt supplementári világítás lenne, de mint írtam most azzal nem fogok kinlódni, majd legközelebb.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hetedik hét kezdetzével illetve a virágzat s?r?södésével bezserkesztettem a harmadik ventillátort. A sátorban így uralkodó tornádó biztosítja az állandó fress leveg?t, a virágzáshoz el?nyös alacsonyabb páratartalmat a pinák környékén illetve leskel?d? penész papát is kipenderíti az óvoda melletti bokorból, hogy aztán üvöltve, tátott szájjal repüljön neki egy faszerd?nek.

Id?közben végzett kutatások illetve a szakért? urak részér?l orcátlan bakfity lengetésnek kódolt szakvélemény arra a következtetésre juttatott, hogy a növény számára el?nyös tápelem egyensúj ( floranova bloom-ról mondenhol aztolvastam a kánnábisz növény számára hellyel-közzel ideális arányban tartalmazza a különböz? tápelemeket - ha jól emlékszem még kenderfórumon is emígy istenítette valaki - ) lényegesen fontosabb mint a tápkutyuló-gyártó részér?l el?írt EC értékek követése, meg mivel alulról történ? etetés esetén mindenhol alacsonyabb tápsó koncentrációt javasolnak ( 1.2-1.7 EC ) a különböz? életszakaszokhoz mint hagyományos felülröl történ? szoptatás esetén, így a jelenlegi egy hétre kimért rezerv?r maradékát nyakon vertem némi állott csapvízzel így csökkentve a keverék EC-jét1.5-r?l 1.2 körülire, pár napig ebbe mártogatom aztán meglátjuk lessz e bármiféle észlelhet? eredménye ( pozitív vagy esetleg nyeglébb fejl?dési intenzitás illetve tápjiány )

Most sasolva különböz? hiánytüneteket illetve túladoglásokat szemléltet? táblázatokat illetve képeket ( égés jelit találtam a csúcsok körül formálódó levelk hegyein aztán kiváncsi voltam, hogy táptól, fényt?l esetleg helytelen PH miatti gebasz a gyökérzónában illetve megin kálium hiány mint jóöreg KRITIKÁL BRÜSSZEL esetében ), kiderült, hogy valamikor a veg szakasz közepén a zeller nagy valószínüséggel kapcsolatba kerülhetett mozaik vírussal LOL. Akkor nem tulajdonítottam neki különösebb helent?ségte, mivel kora-közép vegben illetve topolások után néha-néha szokott tologatni mutáns deformált leveleket így ennek tudtam be ezt is, aztán tegnap néhány mozaik vírusos képr?l ( eddig azste tudtam, hogy van ilyen ) ráismerte a derfolmát kis szarokra. azt az Egy-két levélpárt leszámítva nyom nélkül megsz?ntek a tünetek, úgyhogy szertintme kiheverte, azért gondoltam érdekesség képpen megemlítem. HEHHHHHH

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Szekszképnek is beill? panoráma a mindíg lesben álló folyvást szaros szájjal vérre szomjazó proletár seregr?l.

picture.php


Az els? toppingolásból keletkezett tótágas meg közbe lassan átlényegül egyetlen összefügg? gubóvá ( meg minta közben még egy arc is formálódna rajta )
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top